For blot 100 kroner kan du følge med i sjællandsk fodbold i hele 2006, der desværre bliver uden SBU’s Fodbold-planner.
Et årsabonnement på SBU’s fodboldmagasin, Sjællandsk Fodbold, koster blot 100 kroner, og hvorfor ikke forkæle klubbens frivillige og uundværlige ledere med en ”julegave” i form af et abonnement på SBU-bladet, så de bedre – til fælles interesse – kan følge med i sjællandsk fodbold.
Hver enkelt SBU-klub er automatisk sikret et eksemplar af Sjællandsk Fodbold, men det skal selvfølgelig ikke kun være formanden eller postmodtageren, som skal nyde godt af artiklerne og informationer i de seks årlige udgaver.
Abonnement – også for privatpersoner – på Sjællandsk Fodbold kan bestilles via
sbu.dbu.dk (under ”Information” / ”Fodboldmagasinet Sjællandsk Fodbold”) eller i SBU’s administration (4632 3366).
Tidligere har også SBU’s Fodbold-planner været en oplagt ”julegaveidé”, men som følge af manglende interesse blev 2005 det sidste år i denne omgang for den lille kalender med fodboldrelateret indhold.