Nyheder

Nyt nummer af Sjællandsk Fodbold

0 anbefalinger
SJÆLLANDSK FODBOLD 6: Det seneste nummer af Sjællandsk Fodbold er netop udkommet. Blandt emnerne på de 64 sider er et portræt af den mangeårige SBU-leder Leif Jensen og et interview med formanden for DBU's etiske udvalg Per Larsen.
Læs Jesper Hallgrens portræt af Leif Jensen i Sjællandsk Fodbold 6. Foto: Jesper Hallgren
Årets sidste udgave af fodboldmagasinet Sjællandsk Fodbold er netop udkommet. Det er delt op i to sektioner. I midten er der 24 sider med årsberetninger og fakta om fodboldåret 2007, mens de resterende 40 sider af magasinet blandt andet indeholder et portræt af den mangeårige SBU-leder Leif Jensen, et interview med formanden for DBU's etiske udvalg Per Larsen og de mange gode ideer om en bedre tone på fodboldbanen, som kom frem på to debatmøder i løbet af efteråret.

Der er også blevet plads til en præsentation af to talentfulde dommere, som Sjællandsk Fodbold vil følge tæt i 2008, og en reportage fra Næstveds U-12 drenges møde med U-21 landsholdet i Helsingør.

Du kan læse samtlige artikler i Sjællandsk Fodbold 6 her.

Af: Jakob Fønss

20. december 2007, 00:35

Skriv kommentar (Kræver login)

Ingen kommentarer endnu - skriv den første

0 Kommentarer:



 
 
Opret profil
Glemt adgangskode?
  Indtast dit brugernavn her, så nulstiller vi dit password og sender det til dig
Brugernavn: