MENU

8-mands Herresenior Pokal 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
443599 to
22-08 2019
Kl. 18:30
BSF (1) Avedøre IF (M) Ballerup Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

443601 to
22-08 2019
Kl. 18:30
IF Bytoften (1) B. 1973, Herlev (M) Gladsaxe skole
5 - 6
443602
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (1) Grantoften IF (M) Sportspladsen i Syd
6 - 5
443603 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder Holmegaard GB (1)
443604 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Næstved I.F. (2) Køge Nord FC (2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

443605 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Kontra BK (2) Glostrup 95 (M) Brøndbyøster Skole
1 - 2
443606 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder SIF Oldboys/Girls (2) (3)
443607 to
22-08 2019
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (M) (2) Gislinge BK (M) Torvevej
UHT

Udehold taberdømt

443609 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder Vestegnen FK (M)
442431
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (2) Charlotteager Fodbold Klub (2) Greve Idræts Center
5 - 3
442432 to
22-08 2019
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (M) (1) Jersie United (M) Torvevej
HHT

Hjemmehold taberdømt

442433
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Herfølge BK (1) IF Svend Gønge (1) Herfølge Stadion
3 - 4
442434 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund IF (M) Brøndby Strand IK (M) Albertslund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

442435
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Farum BK (M) Glostrup (M) Farum Park
2 - 3
442436 to
22-08 2019
Kl. 18:30
BK Avarta (2) Vallensbæk IF (M) Espelundens Idrætsanlæg
0 - 2
443597
to
22-08 2019
Kl. 19:00
Måløv BK (1) Ishøj United (M) Måløv Idrætspark
1 - 7
756857
to
05-09 2019
Kl. 18:15
Glostrup (M) Ishøj United (M) Glostrup Idrætspark
7 - 3
756858 to
05-09 2019
Kl. 18:15
SIF Oldboys/Girls (2) (3) Jersie United (M) Torvevej
2 - 4
756860 to
05-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (M) B. 1973, Herlev (M) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 2
756863 to
05-09 2019
Kl. 18:15
Køge Nord FC (2) SIF Oldboys/Girls (M) (2) Rishøj Stadion
0 - 2
756864
to
05-09 2019
Kl. 18:15
IF Svend Gønge (1) Holmegaard GB (1) Køng Idrætsplads
6 - 4
757135
to
05-09 2019
Kl. 18:15
Albertslund BS 72 (1) Glostrup 95 (M) Sportspladsen i Syd
2 - 0
757136
to
05-09 2019
Kl. 18:15
Greve Fodbold (2) BSF (1) Greve Idræts Center
1 - 2
756859
08-09 2019
Kl. 11:00
Vestegnen FK (M) Brøndby Strand IK (M) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 4
352369
to
19-09 2019
Kl. 17:45
Brøndby Strand IK (M) Glostrup (M) Langbjergskolen
5 - 7
352371
to
19-09 2019
Kl. 17:45
IF Svend Gønge (1) Albertslund BS 72 (1) Køng Idrætsplads
6 - 3
352372 to
19-09 2019
Kl. 17:45
BSF (1) B. 1973, Herlev (M) Ballerup Idrætspark
1 - 8
352370 to
19-09 2019
Kl. 18:00
SIF Oldboys/Girls (M) (2) Jersie United (M) Torvevej
2 - 1
263933 to
23-04 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (M) (2) IF Svend Gønge (1) Torvevej
263934 to
23-04 2020
Kl. 20:00
B. 1973, Herlev (M) Glostrup (M) Elverroad Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde, semifinaler spilles i uge 17

FINALEN: Søndag 17. maj 2020

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind