Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20. aug 2019
18:30
Benløse IF (3)
4
Nyråd / Langebæk Alliancen (2)
2
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Tølløse BK (1)
Herlufsholm GF (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
SB (3)
1
IF Frem Bjæverskov (1)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Kværkeby IF (3)
Jyllinge FC (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Taastrup FC (M)
9
Ringsted IF (M)
0
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Køge Nord FC (3)
0
Brønshøj (M)
9
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Nivå-Kokkedal FK (1)
0
B 1903 (M)
1
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Avarta (M)
0
Himmelev-Veddelev BK (M)
4
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Ejby IF Fodbold (3)
5
Sorø Freja (1)
6
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Annisse IF (1)
0
IS Skævinge (M)
4
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Måløv BK (3)
4
FC Holte (2)
3
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Solrød FC (1)
7
Virum-Sorgenfri BK (1)
0
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
BSF (1)
2
Helsinge Fodbold (M)
3
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Glostrup (M)
4
BK Skjold (M)
1
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Slagslunde-Ganløse IF (2)
Union (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Humlebæk BK (3)
10
Husum Bk (1)
9
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
IF Skjold Birkerød (M)
14
Gladsaxe-Hero BK (Øst 2)
1
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2019
18:30
Hillerød Fodbold (1)
1
Brøndby Strand IK (M)
4
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2019
19:00
Kværkeby IF (3)
1
B. 73, Slagelse (Øst 2)
8
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2019
18:30
IF Skjold Birkerød (M)
2
Allerød FK (Øst 2)
6
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
17:30
B 1903 (M)
3
Jægersborg BK (Øst 2)
7
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:00
Brøndby Strand IK (M)
2
A27 (Øst 1)
5
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Måløv BK (3)
1
GVI (Øst 2)
2
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Solrød FC (1)
0
FFB (Øst 2)
3
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Helsinge Fodbold (M)
2
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
7
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Glostrup (M)
0
Frem (Øst 1)
5
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Sorø Freja (1)
1
Sundby (Øst 2)
2
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
IS Skævinge (M)
FB (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Humlebæk BK (3)
4
Fremad Valby (M)
8
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Tølløse BK (1)
Nykøbing FC (Øst 1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
IF Frem Bjæverskov (1)
4
FA 2000 (Øst 2)
7
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Taastrup FC (M)
3
Greve Fodbold (Øst 1)
1
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:30
Brønshøj (M)
3
KFUM BK, Roskilde (Øst 1)
0
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
19:00
Himmelev-Veddelev BK (M)
0
LSF (Øst 2)
1
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
19:15
Slagslunde-Ganløse IF (2)
0
Vanløse (Øst 1)
7
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2019
19:00
Benløse IF (3)
0
B 1908-Fremad Amager (Øst 1)
2
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2019
19:30
FA 2000 (Øst 2)
2
Slagelse B&I (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2019
18:00
LSF (Øst 2)
1
FC København (Liga)
8
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2019
18:00
Frem (Øst 1)
7
HIK (Division)
6
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2019
18:45
Nykøbing FC (Øst 1)
6
Næstved (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2019
19:00
Allerød FK (Øst 2)
1
Lyngby BK (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2019
19:00
B. 73, Slagelse (Øst 2)
0
Brøndbyernes IF (Liga)
8
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2019
19:00
B 1908-Fremad Amager (Øst 1)
1
FC Helsingør (Division)
6
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2019
19:30
Brønshøj (M)
7
Roskilde (Division)
8
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2019
18:45
Fremad Valby (M)
0
Hvidovre IF (Division)
6
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2019
19:00
IS Skævinge (M)
1
Holbæk B&I (Divisionen)
5
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2019
20:00
Jægersborg BK (Øst 2)
7
Sundby (Øst 2)
8
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2019
20:00
GVI (Øst 2)
0
FC Nordsjælland (Liga)
8
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2019
20:00
A27 (Øst 1)
3
B.93 (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2019
19:05
Vanløse (Øst 1)
4
AB (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2019
20:00
FFB (Øst 2)
0
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
1
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2019
18:30
Taastrup FC (M)
0
HB Køge (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2019
18:30
HB Køge (Division)
2
Roskilde (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2019
19:00
Slagelse B&I (Division)
0
Brøndbyernes IF (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2019
19:00
Sundby (Øst 2)
1
FC København (Liga)
4
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2019
19:00
Nykøbing FC (Øst 1)
5
FC Helsingør (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2019
19:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
0
FC Nordsjælland (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2019
19:15
Frem (Øst 1)
0
Lyngby BK (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
30. okt 2019
19:30
B.93 (Division)
1
Holbæk B&I (Divisionen)
2
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2019
19:05
Vanløse (Øst 1)
7
Hvidovre IF (Division)
8
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2020
18:30
Lyngby BK (Liga)
5
Brøndbyernes IF (Liga)
6
|
|||||||||||||||||||
20. jun 2020
12:00
Hvidovre IF (Division)
2
Holbæk B&I (Divisionen)
1
|
|||||||||||||||||||
21. jun 2020
12:00
Nykøbing FC (Øst 1)
2
Roskilde (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2020
19:00
FC Nordsjælland (Liga)
3
FC København (Liga)
4
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Nykøbing FC (Øst 1)
3
FC København (Liga)
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Brøndbyernes IF (Liga)
1
Hvidovre IF (Division)
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
20:00
Nykøbing FC (Øst 1)
3
Brøndbyernes IF (Liga)
1
|
Læs mere her om spilleberettigelse i ungdomspokalen 19/20
Praktisk information om fodboldens Corona-regler
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 19. august – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. – 19. september (uge 38)
3. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
4. runde – 22. - 28. juni (uge 25) (1/4 finaler)
5. runde – 24. - 27. august (uge 35) (semifinaler)
Finale – 15. september, kl. 2000, Tingbjerg IP, Opvisning
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion