MENU

Sydbank Pokalen 2020 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
320358 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Næstved FC 77 (S4) Faxe Ladeplads IF (S4) Dyrskuepladsen
UDS
320359 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Tårnborg IF (S4) Dianalund IF (S3) Tårnborghallen
UDS
320360 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Boeslunde BK (S4) Sorø Freja (S3) Boeslunde Stadion
UDS
320361 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
FS Hashøj (S5) Ruds Vedby IF (S4) Sørbyhallen
UDS
320362 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
FC Kalundborg (S4) Hagested IF (S3) Munkesø Stadion Kunst
UDS
320363 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Jyderup BK (S4) Nykøbing IF (S4) Jyderup Stadion
UDS
320364 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Hørve IF (S4) Tølløse BK (S3) Hørve Stadion
UDS
320365 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Ålholm IF (S4) Frederiksværk FK (S3) Ålholmskolen
UDS
320366 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (S4) Barberen IF (S3) Sportspladsen i Syd
UDS
320367 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Rosa La FC (S5) Torveparkens SK (S5) Hedegårdens Skole
UDS
320368 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
CFK (S4) BK Friheden (S3) Charlotteskolen
UDS
320369 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Fløng Wolves F.C. (S5) Borup IF (S3) Fløng Idrætsanlæg
UDS
320370 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Mladost IF (S4) Lejerbo BK (S3) Damgårdsparken, Ballerup
UDS
320371 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Sengeløse GI (S4) Brøndby Strand IK (S3) Sengeløse Idrætsanlæg
UDS
320372 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
B. 82, Virum (S4) Vindinge IF (S3) Fuglsanggårdsskolen
UDS
320373 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Vestegnen FK (S4) Røde Stjerne BK (S4) Vallensbæk Idrætscenter
UDS
320374 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (S4) Tikøb IF (S3) Karsemosegård
UDS
320375 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Kvistgård IF (S4) Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Kvistgård Idrætsanlæg
UDS
320376 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Islev BK (S4) Jersie United (S3) Espelundens Idrætsanlæg
UDS
320377 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Nivå FC (S4) Brødeskov IF (S3) Nivå Centralskole
UDS
320356 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Karise IK (S4) Ejby IF Fodbold (S3) Karise Stadion
UDS
320379 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Torslunde-Ishøj IF (S4) Havdrup GI (S3) Ishøj Idrætsplads
UDS
320380 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Jægerspris IK (S4) Græsted IF (S3) Møllegårdhallen
UDS
320381 1 on
15-04 2020
Kl. 18:30
Mosede BK (S3) Orient GI (S3) Mosede-skolen
UDS
320378 1 to
16-04 2020
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (S4) Slagslunde-Ganløse IF (S3) Melby Stadion
UDS
320357 1 ti
21-04 2020
Kl. 18:30
Vestmøn BK (S5) Præstø IF (S3) Fanefjordskolen
UDS
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

2. runde uge 18/19. hold fra S2 og S3 kommer med.
3. runde uge 20/21. hold fra S2 og S1 kommer med. Live lodtrækning til 3. runde torsdag den 30. april. kl. 13.00
4. runde uge 22/23. hold fra SS og DS kommer med. Live lodtrækning til 4. runde torsdag den 14. maj. kl. 13.00
5. runde uge 24/25. Live lodtrækning til 5. runde torsdag den 28. maj kl. 13.00.

De 13 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind