MENU

Seriepokalen 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
723346 on
19-08 2020
Kl. 18:45
FK Sydsjælland 05 (S5) (2) Præstø IF (S3) Lov Stadion
723347 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Rojava (S5) NNU (S5) Nygårdsvej Idrætsanlæg
723348 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S6) (5) Ejby IF 1968 (S2) Albertslund Stadion
723349 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Osmanlispor (S5) Fredensborg BI (S2) Frederikssund Stadion
723350 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Holmegaard GB (S5) (2) Næstved IF (S3) Holmegårdhallen
723351 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Knabstrup Boldklub (S6) TFC Odsherred (S3) Knabstruphallen
723424 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S5) (4) Bagsværd BK (S2) Albertslund Stadion
723425 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Gevninge IF (S4) Borup IF (S3) Trælleruphallen
723426 on
19-08 2020
Kl. 18:45
INVICTUS XI (S3) Jyllinge FC (S3) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
723427 on
19-08 2020
Kl. 18:45
SIF Holbæk IF (S4) FC Hornsherred (S3) Fælleden Boldbaner
723428 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Sorø Freja (S3) Vemmelev Boldklub (S3) Sorø Stadion
723429 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Virum-Sorgenfri BK (S4) (2) FC Whop en Dei (S4) Virum Stadion
723430 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Farum BK (S3) (1) Egedalsbanen
723431 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Blistrup SI (S5) IF Skjold Birkerød (S3) Blistruphallen
723432 on
19-08 2020
Kl. 18:45
AB (S4) Glostrup (S4) (2) Akademisk Boldklub
723433 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Greve Fodbold (S5) Havdrup GI (S3) (1) Greve Idræts Center
723514 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Ejby IF Fodbold (S3) Køge BK (S3) (2) Ejby Stadion
723515 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Tårnborg IF (S6) (2) Skælskør BI (S4) (2) Tårnborghallen
723516 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Rosenhøj BK (S4) (2) Mladost IF (S4) Avedøre Stadion
723517 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Holmegaard GB (S2) (1) Gørslev IF (S2) Holmegårdhallen
723518 on
19-08 2020
Kl. 18:45
LSF (S4) (2) Nerashté, Ballerup (S3) Smørum Idrætscenter
723519 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Snekkersten IF (S3) Humlebæk BK (S2) Snekkersten Idrætscenter
723520 on
19-08 2020
Kl. 18:45
IF Frem Bjæverskov (S4) Brøndby Strand IK (S3) Bjæverskov Stadion
723521 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Skælskør BI (S2) (1) B. 73, Slagelse (S2) Skælskør Stadion
723522 on
19-08 2020
Kl. 18:45
AIK 65 Strøby Fodbold (S3) Svogerslev BK (S2) (1) Strøbyhallen
723523 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Ålholm IF (S4) Ølsted IF (S3) Ålholmskolen
723524 on
19-08 2020
Kl. 18:45
BK Vest, Rødovre (S4) Vallensbæk IF (S3) Nørrekær
723525 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Lejerbo BK (S4) VG fodbold (S2) Gungehusskolen
723526 on
19-08 2020
Kl. 18:45
Albertslund IF (S3) (3) Røde Stjerne BK (S3) Albertslund Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 29 kampe og 35 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-41
Kvartfinaler spilles i uge 44-45
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Dato endnu ikke sat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind