Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19. aug 2020
18:30
Bagsværd BK (rk 4)
Ålholm IF (rk 2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2020
17:15
Bagsværd BK (rk 2)
7
Albertslund IF (rk 2)
6
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Kalundborg GB (rk 3)
3
Hvalsø IF (rk 2)
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Hundige BK (rk 3)
5
Mørkøv IF (rk 3)
0
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
B. 73, Slagelse (rk 2)
0
Sorø Freja (rk 2)
1
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (rk 3)
0
Karise IK (rk 3)
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Greve Fodbold (rk 3)
Tingsted (rk 3)
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Kværkeby IF (rk 2)
2
BK Friheden (rk 2)
5
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Bagsværd BK (rk 3)
6
BK Avarta (rk 3)
1
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Albertslund BS 72 (rk 3)
Borup IF Fodbold (rk 2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Frederiksværk FK (rk 3)
4
Måløv BK (rk 2)
6
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
LSF (rk 3)
0
Nivå-Kokkedal FK (rk 2)
5
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
IS Skævinge (rk 3)
2
BSF (rk 3)
3
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
IF Skjold Birkerød (rk 2)
1
FC Rudersdal (rk 2)
2
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Farum BK (rk 3)
1
Frederikssund FB (rk 2)
3
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Ålholm IF (rk 2)
3
Humlebæk BK (rk 2)
2
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2020
18:15
Virum-Sorgenfri BK (rk 2)
5
Ålholm IF (rk 4)
2
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2020
18:00
Karise IK (rk 3)
4
Bagsværd BK (rk 2)
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
FC Rudersdal (rk 2)
6
Nivå-Kokkedal FK (rk 2)
7
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
Greve Fodbold (rk 3)
1
Ålholm IF (rk 2)
7
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
BSF (rk 3)
Virum-Sorgenfri BK (rk 2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
Hundige BK (rk 3)
10
Frederikssund FB (rk 2)
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
Sorø Freja (rk 2)
7
Borup IF Fodbold (rk 2)
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:45
Bagsværd BK (rk 3)
5
BK Friheden (rk 2)
9
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2020
18:00
Hvalsø IF (rk 2)
1
Måløv BK (rk 2)
3
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2020
14:15
BK Friheden (rk 2)
2
Ålholm IF (rk 2)
6
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2020
12:00
Sorø Freja (rk 2)
2
Nivå-Kokkedal FK (rk 2)
4
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2020
12:00
Hundige BK (rk 3)
4
Karise IK (rk 3)
0
|
|||||||||||||||||||
06. dec 2020
12:45
BSF (rk 3)
1
Måløv BK (rk 2)
4
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2021
18:30
Måløv BK (rk 2)
0
Ålholm IF (rk 2)
4
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2021
18:30
Nivå-Kokkedal FK (rk 2)
1
Hundige BK (rk 3)
7
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2021
11:00
Hundige BK (rk 3)
6
Ålholm IF (rk 2)
1
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 -
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde spilles i uge 45-46 - Se live lodtrækning fredag den 18/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
Semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Finale 9. maj 2021 Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltageResultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk