|
|
626204
|
ti26-10 2021
|
18:00
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
626149
|
ti26-10 2021
|
18:30
|
|
|
Tingsted stadion
|
|
|
|
|
626208
|
ti26-10 2021
|
19:00
|
|
|
Melby Stadion
|
|
|
|
|
626210
|
ti26-10 2021
|
19:00
|
|
|
Roskilde IC (Darup)
|
|
|
|
626212
|
ti26-10 2021
|
19:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
626214
|
ti26-10 2021
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
|
626216
|
ti26-10 2021
|
19:00
|
|
|
Burger King Arena Nr. Alslev
|
|
|
|
626148
|
on27-10 2021
|
19:00
|
|
|
Viby Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
626205
|
on27-10 2021
|
19:00
|
|
|
Lynge Idrætsanlæg
|
|
|
|
626207
|
on27-10 2021
|
19:00
|
|
|
Maglemølle Storhallen
|
|
|
|
|
626209
|
on27-10 2021
|
19:00
|
|
|
Fugl´s Arena
|
|
|
|
626211
|
on27-10 2021
|
19:00
|
|
|
Førslev Stadion
|
|
|
|
626213
|
on27-10 2021
|
19:00
|
|
|
Dianalund Stadion
|
|
|
|
626215
|
on27-10 2021
|
19:00
|
|
|
Vintersbøllehallen
|
|
|
|
626203
|
on27-10 2021
|
19:30
|
|
|
Bagsværd Stadion
|
|
|
|
626206
|
on27-10 2021
|
19:45
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
|
768719
|
ma08-11 2021
|
20:00
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
|
|
|
765717
|
on10-11 2021
|
19:00
|
|
|
DMI´s anlæg
|
|
|
|
765801
|
on10-11 2021
|
19:00
|
|
|
Burger King Arena Nr. Alslev
|
|
|
|
765803
|
on10-11 2021
|
19:00
|
|
|
Faxe Stadion
|
|
|
|
765857
|
on10-11 2021
|
19:00
|
|
|
Fugl´s Arena
|
UHT
|
|
|
765858
|
on10-11 2021
|
19:00
|
|
|
FIF-Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
765859
|
on10-11 2021
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
766850
|
on10-11 2021
|
19:00
|
|
|
Kongeengen
|
|
|
|
|
486378
|
on24-11 2021
|
19:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
486514
|
on24-11 2021
|
19:00
|
|
|
Mørdrup Idrætsanlæg
|
|
|
|
486566
|
on24-11 2021
|
19:30
|
|
|
Bagsværd Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
486565
|
on01-12 2021
|
19:00
|
|
|
Gundslevholm Idrætsefterskole kunstgræs
|
|
|
|
|
575279
|
to21-04 2022
|
19:00
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
|
|
575280
|
to21-04 2022
|
19:00
|
|
|
Burger King Arena Nr. Alslev
|
|
|
|
|
582031
|
sø22-05 2022
|
14:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 44-45
3. runde spilles i uge 46-48
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk