Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (04) (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
746638
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (2) BK Avarta (Øst 2) Sportspladsen i Syd 1-12
746639
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Ejby IF 1968 (3) Herstedøster IC (2) Ejby Friluftscenter 2-4
746641
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
Lynge-Uggeløse IF (2) AB (Øst 2) Lyngehallen 0-12
746642
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
BK Frem (2) Albertslund IF (1) Frem, Valby IP 1-17
746643
1 Ti 16-08-16
Kl. 18:30
BK Rødovre (6) Skovshoved IF (3) Rødovre Stadion UHT !
746644
1 On 17-08-16
Kl. 18:00
CPH Youth FC (6) Østerbro IF (4) Kunst, Lundehusparken 1-7
Runde 2
983201
2 Ma 29-08-16
Kl. 18:00
BK Avarta (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg 5-7
983202
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Oversidder FC Holte (1)
983203
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) B. 73, Slagelse (Mester) Frederiksberg Skole HHT !
983205
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Ringsted IF (2) Solrød FC (1) Ringsted Stadion 1-7
983208
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
GVI (Øst 2) FA 2000 (Øst 2) GVI. Nymosen 4-5
983209
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
BK Rødovre (6) Vanløse (Øst 2) Rødovre Stadion 1-12
983296
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Jægersborg BK (Øst 2) Herstedøster Stadion 0-12
983298
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
BK Fix (2) B. 1973, Herlev (1) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-9
983446
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Albertslund IF (1) Rosenhøj BK (1) Albertslund Stadion 6-4
983457
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) Fremad Valby (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter 6-5
983640
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Himmelev Idrætspark 1-3
983642
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (Mester) B 1903 (Øst 2) Virum Stadion HHT !
983643
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Karlslunde IF (1) Herfølge BK (Øst 2) Karlslunde Stadion 2-1
983644
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) Næstved I.F. (Øst 1) Anlæg nord (01) 0-1
985333
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 2) Køge BK (Øst 1) Slagelse Stadion 2-4
985337
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (Mester) FC Helsingør (Øst 2) Allerød Idrætspark 0-4
985348
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Dragør BK (Øst 2) B 93 (Øst 1) Dragør Bk 0-4
983191
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Østerbro IF (4) Husum Bk (1) Fælledparken 3-2
983192
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Oversidder Hørsholm-Usserød IK (Øst 1)
983194
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
BSV af 2016 (2) Herlev IF (1) Rundforbi Stadion 3-5
983195
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Fremad Amager (Øst 2) Hvidovre IF (Øst 1) Sundby Idrætspark 5-0
983198
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) LSF (Øst 2) Frederikssund Stadion 0-10
983199
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (Øst 2) BSF (Øst 2) Helsinge Stadion 6-2
983200
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
IS Skævinge (1) Hillerød Fodbold (Mester) Baunehøj Stadion 2-3
985349
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
AB Tårnby (Øst) KB (Øst 1) Vestamager Idrætsanlæg 1-3
985350
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Glostrup (Mester) Skjold (Mester) Østervangsbanerne 3-1
985356
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Farum BK (Øst 1) Karsemosegård 1-2
985363
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
AB (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Akademisk Boldklub 1-4
985364
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Sundby Bk. (Øst 2) Kastrup BK (Øst 2) Sundby/Kløvermarken 13-1
985365
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) HIK (Øst 1) Birkerød Stadion 1-6
985366
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Mester) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Ølstykke Stadion 0-12
985481
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
FC Roskilde (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Roskilde Idrætspark 4-1
Runde 3
568205
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev (1) B 1903 (Øst 2) Elverroad 1-2
568206
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Østerbro IF (4) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Fælledparken 0-13
568207
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Glostrup (Mester) LSF (Øst 2) Østervangsbanerne 0-6
568208
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (Mester) Sundby Bk. (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter 2-7
568209
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Albertslund IF (1) FC Roskilde (Øst 2) Albertslund Stadion 3-5
568210
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Fremad Amager (Øst 2) B 93 (Øst 1) Sundby Idrætspark 9-8
568211
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Næstved I.F. (Øst 1) Køge BK (Øst 1) Næstved Stadion 0-4
568212
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Karlslunde IF (1) Greve Fodbold (Øst 1) Karlslunde Stadion 7-6
568213
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Solrød FC (1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Solrød Idrætscenter 4-6
568214
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Stadion Vest 4-2
568199
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Herlev IF (1) Helsinge Fodbold (Øst 2) Herlev Stadion 3-4
568200
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
FA 2000 (Øst 2) HIK (Øst 1) Jens Jessens Vej 2-3
568201
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
FC Holte (1) Hillerød Fodbold (Mester) Rudegård Stadion 1-10
568202
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Snekkersten Idrætscenter 1-2
568203
3 On 14-09-16
Kl. 18:30
Farum BK (Øst 1) Vanløse (Øst 2) Right to Dream Park 7-0
568204
Kampfakta
3 Ma 19-09-16
Kl. 18:00
Jægersborg BK (Øst 2) KB (Øst 1) Jægersborg 3-0
Runde 4
126714
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
FC Roskilde (Øst 2) HIK (Øst 1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 6-1
126716
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Køge BK (Øst 1) Lyngby Stadion Kunstgræsbane 3-1
126717
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
Sundby Bk. (Øst 2) Jægersborg BK (Øst 2) Sundby/Kløvermarken 2-5
126710
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (Øst 2) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Helsinge Stadion Kunstgræs 1-3
126711
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Mester) Brøndbyernes IF (Øst 1) Hillerød Stadion Kunstgræs 2-6
126712
Kampfakta
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (Mester) LSF (Øst 2) Stadion Vest Kunstgræs 3-1
126713
4 On 28-09-16
Kl. 18:15
Fremad Amager (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Kunst, Sundby Idrætspark 2-9
126715
4 On 28-09-16
Kl. 18:30
Karlslunde IF (1) B 1903 (Øst 2) Karlslunde Stadion, Kunstgræs 2-7
Runde 5
897634
Kampfakta
5 On 19-04-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (Mester) Jægersborg BK (Øst 2) Stadion Vest 2-4
897637
5 On 19-04-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 2-4
897636
5 On 19-04-17
Kl. 19:00
Farum BK (Øst 1) B 1903 (Øst 2) Farum Park 11-0
897635
Kampfakta
5 On 26-04-17
Kl. 19:00
FC Roskilde (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Roskilde Idrætspark 1-4
Runde 6
651803
Kampfakta
6 On 10-05-17
Kl. 17:30
Farum BK (Øst 1) Jægersborg BK (Øst 2) Right to Dream Park 4-1
651802
6 Fr 12-05-17
Kl. 10:00
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Lyngby Stadion 1-3
Runde 7
655723
7 Ti 23-05-17
Kl. 17:00
Farum BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Allerød Idrætspark 7-8
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

  Livelodtrækning semifinaler torsdag kl 14 på Facebook  DBU Sjælland

1. runde uge 33 6 kampe + 58 oversiddere

2. runde uge 35  32 kampe

3. runde uge 37 16 kampe

4. runde uge 39 8 kampe

Kvartfinale,19.4.2017

Semifinaler 2.5.17

Finale 23.5.17 Allerød Idrætspark

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk