Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (04) (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
236514
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Faxe Ladeplads IF (4) Haslev FC (3) Faxe Ladeplads Stadion 0-3
236515
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Frederikssund FB (4) BSF (3) Frederikssund Stadion UHT !
236516
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (4) (2) Hundested IK (3) Elverroad 4-2
236517
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (4) B. 1973, Herlev (4) (3) Helsinge Stadion 15-0
236518
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Kværkeby IF (4) Langebæk Alliancen (3) Kværkeby Stadion 3-0
236519
Kampfakta
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Asnæs BK (3) Tølløse BK (3) (2) Asnæs Stadion 5-1
236520
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
FC Lejre (3) (2) Fårevejle BK (3) Lejrehallen 3-2
236521
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (4) BFC Lundegården (3) (2) Karsemosegård 7-6
236522
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
FC Storebælt (3) Borup IF (3) Korsør Gl. Stadion UHT !
236523
1 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
LSF (3) Solrød FC (3) Ledøje Idrætscenter 13-1
236524
1 On 17-08-16
Kl. 18:00
Slagslunde-Ganløse IF (3) Hørsholm-Usserød IK (3) KIWI-Park 5-2
Runde 2
981284
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Holbæk B&I (2) FC Lejre (2) (1) SuRi Park 6-4
981288
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
FC Storebælt (3) Næstved IF (2) Korsør Gl. Stadion 1-5
981291
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Haslev FC (3) Albertslund IF (2) HFC's Klubhus 2-1
981292
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Frederikssund FB (4) Bagsværd BK (3) Frederikssund Stadion 2-4
981293
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (4) (2) Frem Hellebæk (2) Elverroad 0-9
981294
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (4) B. 1973, Herlev (2) (1) Helsinge Stadion 1-8
981295
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
LSF (3) Brøndbyernes IF (2) Ledøje Idrætscenter 1-0
981297
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (4) Rosenhøj BK (2) Karsemosegård UHT !
981298
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (2) BFC Lundegården (2) (1) Allerød Idrætspark 6-1
981299
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Herlev IF (2) Himmelev-Veddelev BK (2) Herlev Stadion HHT !
981300
Kampfakta
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Espergærde IF (2) Hillerød Fodbold (2) Mørdrup Idrætsanlæg 1-0
981301
2 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (2) Glostrup (2) Birkerød Stadion 3-0
981296
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Slagslunde-Ganløse IF (3) Ølstykke FC (2) KIWI-Park 1-3
981123
Kampfakta
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:30
FC Lejre (3) (2) Asnæs BK (3) Lejrehallen 5-4
981289
2 On 07-09-16
Kl. 18:30
Kværkeby IF (4) B. 73, Slagelse (2) Kværkeby Stadion 2-4
981290
2 Fr 09-09-16
Kl. 18:00
Tølløse BK (2) (1) Kalundborg GB (2) Tølløse Stadion 5-2
Runde 3
568080
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
LSF (3) B. 1973, Herlev (2) (1) Ledøje Idrætscenter 7-5
568081
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
FC Lejre (3) (2) Allerød Fodbold Klub (2) Lejrehallen 1-4
568074
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
Frem Hellebæk (2) Himmelev-Veddelev BK (2) Nordkysthallen 2-1
568076
3 Ti 13-09-16
Kl. 17:45
Nivå-Kokkedal FK (4) Bagsværd BK (3) Karsemosegård 12-1
568075
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Næstved IF (2) Tølløse BK (2) (1) Næstved Stadion 2-13
568077
Kampfakta
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:30
Haslev FC (3) Espergærde IF (2) HFC's Klubhus UHHT Resultatformidling
568078
3 Ti 13-09-16
Kl. 18:30
Holbæk B&I (2) IF Skjold Birkerød (2) SuRi Park 1-4
568079
3 Ma 19-09-16
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (2) Ølstykke FC (2) Stadion Vest 4-1
Runde 4
119908
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
LSF (3) Tølløse BK (2) (1) Ledøje Idrætscenter Kunstgræsbane 3-7
119909
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
Oversidder Frem Hellebæk (2)
119906
4 Ti 27-09-16
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (4) Allerød Fodbold Klub (2) Karsemosegård Kunstgræs UHT !
119907
4 On 28-09-16
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (2) B. 73, Slagelse (2) Birkerød Stadion Kunstgræs UHT !
Runde 5
897299
5 Ti 25-04-17
Kl. 18:30
Frem Hellebæk (2) Tølløse BK (2) (1) Nordkysthallen 3-4
897298
5 On 26-04-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (4) IF Skjold Birkerød (2) Karsemosegård 1-6
Runde 6
655620
Kampfakta
6 Ti 23-05-17
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) (1) IF Skjold Birkerød (2) Allerød Idrætspark 4-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 35
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Semifinaler spilles i uge 17

Finale 23.5.17 Allerød Idrætspark

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.