Serie 5 - Forår, Pulje 2 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
184033
1 08-04-17
Kl. 13:30
Kr. Værløse IF BFA Sandet Stadion 3-3
184035
1 08-04-17
Kl. 13:30
FIF, Hillerød (2) Farum BK FIF-Stadion 3-3
184037
1 08-04-17
Kl. 14:00
VB 1968 (2) Blomsterne FC Gladsaxe stadion Kunstgræs 1-7
184038
1 08-04-17
Kl. 14:00
Humlebæk BK Lynge-Uggeløse IF Humlebæk Stadion 2-1
184034
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Hornbæk IF Lillevang Idrætscenter 4-3
184036
1 09-04-17
Kl. 13:00
FC Skovvang Snekkersten IF Blovstrødhallen 3-10
184039
2 15-04-17
Kl. 15:15
Lynge-Uggeløse IF VB 1968 (2) Lyngehallen 4-1
184042
2 16-04-17
Kl. 12:00
Blomsterne FC FC Skovvang Sjælsøskolen 4-0
184043
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
BFA Humlebæk BK Grantofteparken 1-2
184044
2 Ma 17-04-17
Kl. 14:00
Farum BK Kr. Værløse IF Stavnsholt 2-6
184040
2 Ti 18-04-17
Kl. 18:30
Hornbæk IF FIF, Hillerød (2) Pedella Park 6-4
184041
Kampfakta
2 To 20-04-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF KFUM BK, Roskilde Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs 9-4
184050
3 22-04-17
Kl. 11:00
Humlebæk BK Farum BK Humlebæk Stadion 2-1
184049
3 22-04-17
Kl. 12:00
VB 1968 (2) BFA Skovbrynet Skole HHT !
184046
3 22-04-17
Kl. 13:30
FIF, Hillerød (2) Kr. Værløse IF FIF-Stadion 4-2
184047
3 22-04-17
Kl. 16:00
Hornbæk IF Snekkersten IF Pedella Park 5-3
184045
Kampfakta
3 23-04-17
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Blomsterne FC Lillevang Idrætscenter 1-7
184048
3 23-04-17
Kl. 13:00
FC Skovvang Lynge-Uggeløse IF Blovstrødhallen 0-6
184051
Kampfakta
4 29-04-17
Kl. 13:00
Lynge-Uggeløse IF KFUM BK, Roskilde Lyngehallen 1-2
184055
4 29-04-17
Kl. 13:00
BFA FC Skovvang Grantofteparken UHT !
184052
4 29-04-17
Kl. 13:30
Kr. Værløse IF Humlebæk BK Sandet Stadion 9-1
184053
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 14:00
Snekkersten IF FIF, Hillerød (2) Snekkersten Idrætscenter 4-3
184056
4 30-04-17
Kl. 14:00
Farum BK VB 1968 (2) Stavnsholt 5-2
184057
Kampfakta
5 On 03-05-17
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde BFA Lillevang Idrætscenter 3-4
184058
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
FIF, Hillerød (2) Humlebæk BK FIF-Stadion 2-5
184059
Kampfakta
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Hornbæk IF Lynge-Uggeløse IF Pedella Park 4-1
184060
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
FC Skovvang Farum BK Blovstrødhallen 2-7
184062
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
VB 1968 (2) Kr. Værløse IF Skovbrynet Skole 6-4
184061
Kampfakta
5 To 04-05-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF Blomsterne FC Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs 2-1
184066
6 06-05-17
Kl. 11:00
Humlebæk BK VB 1968 (2) Humlebæk Stadion UHT !
184064
6 06-05-17
Kl. 13:30
Kr. Værløse IF FC Skovvang Sandet Stadion 6-1
184063
Kampfakta
6 06-05-17
Kl. 15:15
Lynge-Uggeløse IF Snekkersten IF Lyngehallen 0-2
184067
6 07-05-17
Kl. 11:00
BFA Hornbæk IF Grantofteparken UHT !
184065
6 07-05-17
Kl. 12:00
Blomsterne FC FIF, Hillerød (2) Sjælsøskolen 4-1
184068
Kampfakta
6 07-05-17
Kl. 14:00
Farum BK KFUM BK, Roskilde Stavnsholt 2-1
184054
4 To 11-05-17
Kl. 19:00
Blomsterne FC Hornbæk IF Sjælsøskolen 2-1
184070
7 13-05-17
Kl. 13:30
FIF, Hillerød (2) VB 1968 (2) FIF-Stadion 0-3
184071
7 13-05-17
Kl. 16:00
Hornbæk IF Farum BK Pedella Park UHT !
184069
Kampfakta
7 14-05-17
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Kr. Værløse IF Lillevang Idrætscenter 2-2
184074
7 14-05-17
Kl. 12:00
Blomsterne FC Lynge-Uggeløse IF Sjælsøskolen 2-1
184072
7 14-05-17
Kl. 13:00
FC Skovvang Humlebæk BK Blovstrødhallen 1-8
184073
7 14-05-17
Kl. 14:00
Snekkersten IF BFA Snekkersten Idrætscenter 4-4
184078
Kampfakta
8 20-05-17
Kl. 11:00
Humlebæk BK KFUM BK, Roskilde Humlebæk Stadion 5-1
184077
8 20-05-17
Kl. 12:00
VB 1968 (2) FC Skovvang Skovbrynet Skole UHT !
184076
8 20-05-17
Kl. 13:30
Kr. Værløse IF Hornbæk IF Sandet Stadion UHT !
184075
8 20-05-17
Kl. 15:15
Lynge-Uggeløse IF FIF, Hillerød (2) Lyngehallen 1-4
184079
8 21-05-17
Kl. 11:00
BFA Blomsterne FC Grantofteparken 3-2
184080
8 21-05-17
Kl. 14:00
Farum BK Snekkersten IF Stavnsholt 2-4
184085
Kampfakta
9 On 24-05-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF Kr. Værløse IF Snekkersten Idrætscenter 5-1
184081
9 27-05-17
Kl. 13:00
Lynge-Uggeløse IF BFA Lyngehallen 2-3
184083
9 27-05-17
Kl. 13:30
FIF, Hillerød (2) FC Skovvang FIF-Stadion UHT !
184084
9 27-05-17
Kl. 16:00
Hornbæk IF Humlebæk BK Pedella Park 2-2
184086
Kampfakta
9 28-05-17
Kl. 11:00
Blomsterne FC Farum BK Sjælsøskolen 3-1
184082
9 28-05-17
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde VB 1968 (2) Lillevang Idrætscenter 3-0
184090
Kampfakta
10 03-06-17
Kl. 11:00
Humlebæk BK Snekkersten IF Humlebæk Stadion 3-3
184089
10 03-06-17
Kl. 12:00
VB 1968 (2) Hornbæk IF Skovbrynet Skole HHT !
184087
10 03-06-17
Kl. 13:30
Kr. Værløse IF Blomsterne FC Sandet Stadion 0-1
184091
10 03-06-17
Kl. 13:30
FIF, Hillerød (2) BFA FIF-Stadion 5-6
184088
10 04-06-17
Kl. 13:00
FC Skovvang KFUM BK, Roskilde Blovstrødhallen HHT !
184092
10 Ma 05-06-17
Kl. 14:00
Farum BK Lynge-Uggeløse IF Stavnsholt 0-2
184097
11 To 08-06-17
Kl. 19:00
Blomsterne FC Humlebæk BK Sjælsøskolen 3-2
184098
11 10-06-17
Kl. 12:00
BFA Farum BK Grantofteparken UHT !
184093
11 10-06-17
Kl. 12:45
Lynge-Uggeløse IF Kr. Værløse IF Lyngehallen 1-3
184095
11 10-06-17
Kl. 16:00
Hornbæk IF FC Skovvang Pedella Park UHT !
184094
Kampfakta
11 11-06-17
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde FIF, Hillerød (2) Lillevang Idrætscenter 5-4
184096
11 11-06-17
Kl. 14:00
Snekkersten IF VB 1968 (2) Snekkersten Idrætscenter UHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 6

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 2
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 7
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 5
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.