Serie 5 - Forår, Pulje 3 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
184101
1 On 05-04-17
Kl. 20:00
VB 1968 (1) Dalby IF / HFK fodbold Skovbrynet Skole Kunstgræs 6-1
184104
1 08-04-17
Kl. 15:30
Osmanlispor FGK Frederikssund Amtsgymnasium 0-2
184102
1 09-04-17
Kl. 11:00
Skuldelev-Selsø SK Skibby IK Skuldelev Idrætspark 1-5
184099
1 09-04-17
Kl. 11:00
LSF Veksø IF Ledøje Idrætscenter 2-1
184100
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 11:00
Slagslunde-Ganløse IF Slangerup & Omegn IF KIWI-Park 2-3
184103
1 09-04-17
Kl. 15:00
Jægerspris IK Måløv BK Møllegårdhallen 5-0
184114
3 On 12-04-17
Kl. 20:00
VB 1968 (1) LSF Skovbrynet Skole Kunstgræs 0-1
184111
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Veksø IF Osmanlispor Veksø Multihal 3-1
184105
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
FGK Jægerspris IK Lyngholmskolen UHT !
184108
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Slangerup & Omegn IF VB 1968 (1) Slangerup Stadion UHT !
184109
Kampfakta
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Skibby IK Slagslunde-Ganløse IF Skibby Stadion 0-5
184110
2 To 20-04-17
Kl. 18:30
Måløv BK Skuldelev-Selsø SK Måløv Idrætspark 2-0
184118
Kampfakta
3 22-04-17
Kl. 15:30
Osmanlispor Dalby IF / HFK fodbold Frederikssund Amtsgymnasium 1-3
184116
3 23-04-17
Kl. 11:00
Skuldelev-Selsø SK FGK Skuldelev Idrætspark 3-4
184115
3 23-04-17
Kl. 12:00
Slangerup & Omegn IF Skibby IK Slangerup Stadion 9-1
184122
4 29-04-17
Kl. 10:00
Måløv BK Slangerup & Omegn IF Måløv Idrætspark UHT !
184124
Kampfakta
4 29-04-17
Kl. 13:00
Dalby IF / HFK fodbold Jægerspris IK Dalby Stadion 5-3
184121
4 29-04-17
Kl. 13:30
Skibby IK VB 1968 (1) Skibby Stadion UHT !
184123
4 30-04-17
Kl. 11:00
Veksø IF Skuldelev-Selsø SK Veksø Multihal 3-1
184119
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 11:00
FGK Slagslunde-Ganløse IF Lyngholmskolen 4-2
184120
4 30-04-17
Kl. 11:00
LSF Osmanlispor Ledøje Idrætscenter 5-0
184127
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF FGK Slangerup Stadion 0-1
184128
Kampfakta
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Skuldelev-Selsø SK Dalby IF / HFK fodbold Skuldelev Idrætspark 3-2
184129
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Skibby IK Måløv BK Skibby Stadion 2-4
184130
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Jægerspris IK LSF Møllegårdhallen 1-2
184126
5 On 03-05-17
Kl. 20:00
VB 1968 (1) Osmanlispor Skovbrynet Skole Kunstgræs 5-1
184133
6 06-05-17
Kl. 10:00
Måløv BK VB 1968 (1) Måløv Idrætspark UHT !
184134
6 06-05-17
Kl. 15:30
Osmanlispor Jægerspris IK Frederikssund Amtsgymnasium 8-3
184135
6 07-05-17
Kl. 11:00
Veksø IF Slangerup & Omegn IF Veksø Multihal 1-2
184131
6 07-05-17
Kl. 11:00
FGK Skibby IK Lyngholmskolen UHT !
184132
6 07-05-17
Kl. 11:00
LSF Skuldelev-Selsø SK Ledøje Idrætscenter 1-3
184136
Kampfakta
6 Ti 09-05-17
Kl. 19:00
Dalby IF / HFK fodbold Slagslunde-Ganløse IF Dalby Stadion 1-1
184138
7 On 10-05-17
Kl. 20:00
VB 1968 (1) Jægerspris IK Skovbrynet Skole Kunstgræs UHT !
184142
7 13-05-17
Kl. 10:00
Måløv BK FGK Måløv Idrætspark 2-3
184141
7 13-05-17
Kl. 13:30
Skibby IK Veksø IF Skibby Stadion UHT !
184137
Kampfakta
7 13-05-17
Kl. 15:45
Slagslunde-Ganløse IF LSF KIWI-Park 1-2
184140
Kampfakta
7 14-05-17
Kl. 11:00
Skuldelev-Selsø SK Osmanlispor Skuldelev Idrætspark 2-3
184139
Kampfakta
7 14-05-17
Kl. 12:00
Slangerup & Omegn IF Dalby IF / HFK fodbold Slangerup Stadion 1-1
184113
Kampfakta
3 Ti 16-05-17
Kl. 18:30
Slagslunde-Ganløse IF Måløv BK KIWI-Park 2-1
184117
3 To 18-05-17
Kl. 18:30
Jægerspris IK Veksø IF Møllegårdhallen 1-5
184148
Kampfakta
8 20-05-17
Kl. 13:00
Dalby IF / HFK fodbold Skibby IK Dalby Stadion 6-0
184146
Kampfakta
8 20-05-17
Kl. 15:30
Osmanlispor Slagslunde-Ganløse IF Frederikssund Amtsgymnasium 4-3
184147
8 21-05-17
Kl. 11:00
Veksø IF Måløv BK Veksø Multihal 5-4
184143
8 21-05-17
Kl. 11:00
FGK VB 1968 (1) Lyngholmskolen 4-1
184144
8 21-05-17
Kl. 11:00
LSF Slangerup & Omegn IF Ledøje Idrætscenter 1-1
184145
8 21-05-17
Kl. 15:00
Jægerspris IK Skuldelev-Selsø SK Møllegårdhallen 2-6
184125
Kampfakta
5 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF Veksø IF KIWI-Park 5-3
184112
Kampfakta
2 On 24-05-17
Kl. 19:00
Dalby IF / HFK fodbold LSF Dalby Stadion 2-1
184151
9 On 24-05-17
Kl. 20:00
VB 1968 (1) Skuldelev-Selsø SK Skovbrynet Skole Kunstgræs 6-2
184154
9 27-05-17
Kl. 10:00
Måløv BK Dalby IF / HFK fodbold Måløv Idrætspark UHT !
184153
9 27-05-17
Kl. 13:30
Skibby IK LSF Skibby Stadion 1-1
184150
9 27-05-17
Kl. 15:45
Slagslunde-Ganløse IF Jægerspris IK KIWI-Park 5-2
184149
9 28-05-17
Kl. 11:00
FGK Veksø IF Lyngholmskolen UHT !
184152
9 28-05-17
Kl. 12:00
Slangerup & Omegn IF Osmanlispor Slangerup Stadion 7-1
184159
10 On 31-05-17
Kl. 20:00
VB 1968 (1) Veksø IF Skovbrynet Skole Kunstgræs 0-5
184156
Kampfakta
10 To 01-06-17
Kl. 18:00
Skuldelev-Selsø SK Slagslunde-Ganløse IF Skuldelev Idrætspark 2-6
184157
10 03-06-17
Kl. 12:30
Jægerspris IK Slangerup & Omegn IF Møllegårdhallen UHT !
184160
10 03-06-17
Kl. 13:00
Dalby IF / HFK fodbold FGK Dalby Stadion HHT !
184158
10 03-06-17
Kl. 15:30
Osmanlispor Skibby IK Frederikssund Amtsgymnasium 3-0
184155
10 04-06-17
Kl. 11:00
LSF Måløv BK Ledøje Idrætscenter 5-0
184163
Kampfakta
11 To 08-06-17
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF VB 1968 (1) KIWI-Park 13-2
184167
11 Fr 09-06-17
Kl. 18:30
Veksø IF Dalby IF / HFK fodbold Veksø Multihal 6-0
184166
11 10-06-17
Kl. 10:00
Måløv BK Osmanlispor Måløv Idrætspark 3-0
184165
11 10-06-17
Kl. 13:30
Skibby IK Jægerspris IK Skibby Stadion 3-5
184162
11 11-06-17
Kl. 11:00
FGK LSF Lyngholmskolen 4-4
184164
11 11-06-17
Kl. 12:00
Slangerup & Omegn IF Skuldelev-Selsø SK Slangerup Stadion 0-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 6

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 2
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 7
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 5
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.