Serie 6 - Forår, Pulje 2 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
188117
1 To 06-04-17
Kl. 18:15
ORI-Fodbold FC 1924 Oppe-Sundby Stadion 4-1
188115
1 08-04-17
Kl. 15:30
AB Herlev IF Akademisk Boldklub UHT !
188114
1 09-04-17
Kl. 11:00
Stenløse BK Frederikssund IK Stenløse Stadion UHT !
188116
1 09-04-17
Kl. 14:00
Hema, Ballerup IF Bytoften Sydbuens Sportsplads 2-1
188113
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 15:00
BSV af 2016 VB 1968 Rundforbi Stadion Kunst 2-1
188120
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Frederikssund IK AB Frederikssund Stadion 2-1
188124
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Herlev IF BSV af 2016 Herlev Stadion HHT !
188121
2 Ma 17-04-17
Kl. 12:00
IF Bytoften Stenløse BK Gladsaxe skole 3-2
188123
2 Ma 17-04-17
Kl. 12:00
VB 1968 Grantoftens IF Skovbrynet Skole 17-0 !
188122
2 On 19-04-17
Kl. 18:30
FC 1924 Hema, Ballerup Måløv Idrætspark 3-5
188129
3 22-04-17
Kl. 13:00
ORI-Fodbold VB 1968 Oppe-Sundby Stadion 3-1
188126
3 22-04-17
Kl. 15:30
AB BSV af 2016 Akademisk Boldklub 1-10
188125
3 23-04-17
Kl. 11:00
Stenløse BK FC 1924 Stenløse Stadion 3-0
188128
Kampfakta
3 23-04-17
Kl. 14:00
Hema, Ballerup Humlebæk BK (2) Sydbuens Sportsplads 6-2
188118
Kampfakta
1 On 26-04-17
Kl. 19:00
Grantoftens IF Humlebæk BK (2) Grantofteparken 0-8 !
188130
3 Fr 28-04-17
Kl. 18:30
Grantoftens IF Herlev IF Grantofteparken 3-5 !
188134
4 29-04-17
Kl. 12:00
FC 1924 Frederikssund IK Måløv Idrætspark 0-7
188135
4 29-04-17
Kl. 12:00
VB 1968 Hema, Ballerup Skovbrynet Skole HHT !
188131
Kampfakta
4 29-04-17
Kl. 13:00
Humlebæk BK (2) Stenløse BK Humlebæk Stadion 4-2
188136
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 11:00
Herlev IF ORI-Fodbold Herlev Stadion 5-3
188132
4 30-04-17
Kl. 15:00
BSV af 2016 Grantoftens IF Rundforbi Stadion Kunst UHT !
188141
5 Ti 02-05-17
Kl. 19:00
IF Bytoften FC 1924 Gladsaxe skole 3-2
188138
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
AB Grantoftens IF Akademisk Boldklub UHT !
188139
Kampfakta
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Frederikssund IK Humlebæk BK (2) Frederikssund Stadion 5-2
188140
5 To 04-05-17
Kl. 18:00
Hema, Ballerup Herlev IF Sydbuens Sportsplads 3-3
188142
5 To 04-05-17
Kl. 19:00
ORI-Fodbold BSV af 2016 Oppe-Sundby Stadion 1-5
188145
6 06-05-17
Kl. 12:00
FC 1924 AB Måløv Idrætspark UHT !
188147
6 06-05-17
Kl. 12:00
VB 1968 Frederikssund IK Skovbrynet Skole 3-4
188143
Kampfakta
6 06-05-17
Kl. 15:00
Humlebæk BK (2) IF Bytoften Humlebæk Stadion 4-0
188148
6 07-05-17
Kl. 11:00
Herlev IF Stenløse BK Herlev Stadion 7-3
188146
6 07-05-17
Kl. 11:00
Grantoftens IF ORI-Fodbold Grantofteparken HHT !
188144
6 07-05-17
Kl. 15:00
BSV af 2016 Hema, Ballerup Rundforbi Stadion Kunst UHT !
188119
Kampfakta
2 On 10-05-17
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) ORI-Fodbold Humlebæk Stadion 7-2
188154
7 13-05-17
Kl. 12:00
FC 1924 Humlebæk BK (2) Måløv Idrætspark 2-4
188153
7 13-05-17
Kl. 13:45
IF Bytoften VB 1968 Gladsaxe skole 3-2
188151
7 13-05-17
Kl. 15:00
Frederikssund IK Herlev IF Frederikssund Stadion 4-1
188150
7 13-05-17
Kl. 15:30
AB ORI-Fodbold Akademisk Boldklub HHT !
188149
7 14-05-17
Kl. 11:00
Stenløse BK BSV af 2016 Stenløse Stadion 1-2
188152
7 14-05-17
Kl. 14:00
Hema, Ballerup Grantoftens IF Sydbuens Sportsplads UHT !
188159
8 On 17-05-17
Kl. 19:15
VB 1968 FC 1924 Skovbrynet Skole Kunstgræs 4-1
188157
8 To 18-05-17
Kl. 19:00
ORI-Fodbold Hema, Ballerup Oppe-Sundby Stadion 1-2
188155
8 20-05-17
Kl. 13:00
Humlebæk BK (2) AB Humlebæk Stadion 2-3
188158
8 21-05-17
Kl. 11:00
Grantoftens IF Stenløse BK Grantofteparken HHT !
188160
8 21-05-17
Kl. 11:00
Herlev IF IF Bytoften Herlev Stadion 2-2
188156
8 21-05-17
Kl. 14:00
BSV af 2016 Frederikssund IK Rundforbi Stadion Kunst 1-8
188133
4 On 24-05-17
Kl. 19:00
IF Bytoften AB Gladsaxe stadion Kunstgræs 2-4
188166
9 27-05-17
Kl. 12:00
FC 1924 Herlev IF Måløv Idrætspark HHT !
188161
9 27-05-17
Kl. 13:00
Humlebæk BK (2) VB 1968 Humlebæk Stadion HHT !
188165
9 27-05-17
Kl. 13:00
IF Bytoften BSV af 2016 Gladsaxe skole 3-3
188164
9 27-05-17
Kl. 15:00
Frederikssund IK Grantoftens IF Frederikssund Stadion UHT !
188163
9 27-05-17
Kl. 15:30
AB Hema, Ballerup Akademisk Boldklub 0-5
188162
9 28-05-17
Kl. 11:00
Stenløse BK ORI-Fodbold Stenløse Stadion 4-1
188137
5 On 31-05-17
Kl. 19:00
Stenløse BK VB 1968 Stenløse Stadion 2-1
188169
Kampfakta
10 To 01-06-17
Kl. 19:00
ORI-Fodbold Frederikssund IK Oppe-Sundby Stadion 1-2
188171
10 03-06-17
Kl. 15:30
AB VB 1968 Akademisk Boldklub 1-2
188172
10 04-06-17
Kl. 11:00
Herlev IF Humlebæk BK (2) Herlev Stadion 3-3
188170
10 04-06-17
Kl. 11:00
Grantoftens IF IF Bytoften Grantofteparken HHT !
188167
10 04-06-17
Kl. 15:00
BSV af 2016 FC 1924 Rundforbi Stadion Kunst 2-0
188175
11 Ti 06-06-17
Kl. 19:00
Frederikssund IK Hema, Ballerup Frederikssund Stadion 2-0
188168
10 To 08-06-17
Kl. 19:15
Hema, Ballerup Stenløse BK Sydbuens Sportsplads 1-0
188173
11 Fr 09-06-17
Kl. 18:30
Humlebæk BK (2) BSV af 2016 Humlebæk Stadion HHT !
188177
11 10-06-17
Kl. 12:00
FC 1924 Grantoftens IF Måløv Idrætspark UHT !
188178
11 10-06-17
Kl. 13:00
VB 1968 Herlev IF Skovbrynet Skole 2-5
188176
11 10-06-17
Kl. 13:00
IF Bytoften ORI-Fodbold Gladsaxe skole HHT !
188174
11 11-06-17
Kl. 11:00
Stenløse BK AB Stenløse Stadion 8-1
188127
3 Ti 13-06-17
Kl. 19:00
Frederikssund IK IF Bytoften Frederikssund Stadion UHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler onsdag den 14. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 3 - Vinder pulje 1
kamp 3 Vinder pulje 6- Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 12.00
Semifinale 1: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 1
Semifinale 2: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl, 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1