U14 Drenge 2 (03) Forår, Pulje 4 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
208032
1 08-04-17
Kl. 10:00
Himmelev-Veddelev BK FC Lejre Himmelev Idrætspark HHT !
208030
1 09-04-17
Kl. 11:00
RB 1906 Jernløse/Undløse Roskilde Idrætspark Kunstgræs HHT !
208035
2 On 19-04-17
Kl. 18:30
Jernløse/Undløse Tuse IF Jernløse-hallen 1-7
208033
2 To 20-04-17
Kl. 18:00
FC Lejre RB 1906 Lejrehallen 10-1 !
208036
3 22-04-17
Kl. 10:00
RB 1906 Himmelev-Veddelev BK Roskilde Idrætspark Kunstgræs 19-1 !
208037
3 22-04-17
Kl. 10:00
Tuse IF FC Lejre Tusehallen 1-1
208052
Kampfakta
8 22-04-17
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Jernløse/Undløse Lillevang Idrætscenter 0-1
208040
4 To 27-04-17
Kl. 18:00
FC Lejre Jernløse/Undløse Lejrehallen HHT !
208041
4 29-04-17
Kl. 10:00
Himmelev-Veddelev BK Tuse IF Himmelev Idrætspark 4-5
208039
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 15:00
RB 1906 KFUM BK, Roskilde Roskilde Idrætspark Kunstgræs 2-0 !
208043
Kampfakta
5 To 04-05-17
Kl. 17:45
KFUM BK, Roskilde FC Lejre Lillevang Idrætscenter 3-2
208042
5 06-05-17
Kl. 10:00
Tuse IF RB 1906 Tusehallen 4-0 !
208044
5 06-05-17
Kl. 12:00
Jernløse/Undløse Himmelev-Veddelev BK Undløse Stadion UHT !
208031
1 On 10-05-17
Kl. 19:00
Tuse IF KFUM BK, Roskilde Tuse Kunstgræsbane 1-0
208045
6 To 11-05-17
Kl. 17:45
FC Lejre Himmelev-Veddelev BK Lejrehallen 4-1
208046
Kampfakta
6 14-05-17
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Tuse IF Lillevang Idrætscenter UHT !
208047
6 To 18-05-17
Kl. 18:30
Jernløse/Undløse RB 1906 Jernløse-hallen UHT !
208049
7 20-05-17
Kl. 10:00
Tuse IF Jernløse/Undløse Tusehallen 0-2
208050
7 20-05-17
Kl. 12:00
Himmelev-Veddelev BK KFUM BK, Roskilde Himmelev Idrætspark UHT !
208051
8 On 24-05-17
Kl. 17:45
FC Lejre Tuse IF Lejrehallen UHT !
208034
Kampfakta
2 On 24-05-17
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde Himmelev-Veddelev BK Lillevang Idrætscenter 6-1
208053
8 27-05-17
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK RB 1906 Himmelev Idrætspark UHT !
208038
3 27-05-17
Kl. 12:00
Jernløse/Undløse KFUM BK, Roskilde Undløse Stadion UHT !
208054
9 On 31-05-17
Kl. 19:00
Tuse IF Himmelev-Veddelev BK Tusehallen 8-0
208055
9 03-06-17
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde RB 1906 Lillevang Idrætscenter UHT !
208056
9 03-06-17
Kl. 12:00
Jernløse/Undløse FC Lejre Jernløse-hallen 0-1
208048
7 Ti 06-06-17
Kl. 18:30
RB 1906 FC Lejre Roskilde Idrætspark Kunstgræs HHT !
208058
10 To 08-06-17
Kl. 18:00
FC Lejre KFUM BK, Roskilde Lejrehallen 5-1
208057
10 10-06-17
Kl. 10:00
RB 1906 Tuse IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs HHT !
208059
Kampfakta
10 10-06-17
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK Jernløse/Undløse Himmelev Idrætspark 3-6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk også tilmelding til sommerens sjoveste stævne: Bakkens Fodbold Festival
http://www.dbusjaelland.dk/boern_og_unge/events_og_staevner/bakkens-fodbold-festival 

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler tirsdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 11.45 i Ølstykke
kamp 2: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 5
kamp 3: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1

Finale samt 3-4 plads søndag den 18. juni kl. 15.15 i Ølstykke.
kamp 4: Finale Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
kamp 5: 3-4 plads Taber kamp 2 - Taber kamp 3