U13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår, Pulje 1 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
218701
Kampfakta
1 On 05-04-17
Kl. 17:30
Helsingør IF Fodbold Espergærde IF Helsingør Idrætspark 5-3
218704
1 On 12-04-17
Kl. 18:30
Oversidder Snekkersten IF
218706
2 On 19-04-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF Lyngby Boldklub 1921 Snekkersten Idrætscenter UHT !
218707
2 On 19-04-17
Kl. 19:00
Espergærde IF Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg
218708
2 On 19-04-17
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Helsingør IF Fodbold Birkerød Stadion 2-2
218702
1 22-04-17
Kl. 10:00
IF Skjold Birkerød AB Birkerød Stadion 2-3
218710
Kampfakta
2 22-04-17
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold FC Holte Helsinge Stadion 3-6
218709
Kampfakta
2 23-04-17
Kl. 11:30
Hillerød Fodbold AB Hillerød Stadion 0-5
218711
Kampfakta
3 On 26-04-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF Espergærde IF Snekkersten Idrætscenter 3-8
218712
3 29-04-17
Kl. 10:30
Helsingør IF Fodbold Hillerød Fodbold Helsingør Idrætspark 6-0
218714
3 29-04-17
Kl. 11:00
Oversidder IF Skjold Birkerød
218715
3 30-04-17
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 1921 FC Holte Lyngby Stadion 5-0
218720
4 On 03-05-17
Kl. 18:00
Helsinge Fodbold Helsingør IF Fodbold Helsinge Stadion 3-5
218716
Kampfakta
4 On 03-05-17
Kl. 18:30
Espergærde IF Lyngby Boldklub 1921 Mørdrup Idrætsanlæg 4-0
218717
4 On 03-05-17
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Snekkersten IF Birkerød Stadion 8-0
218719
4 On 03-05-17
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold Oversidder Hillerød Stadion
218718
4 07-05-17
Kl. 11:30
FC Holte AB Rudegård Stadion 2-8
218721
5 On 10-05-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF Hillerød Fodbold Snekkersten Idrætscenter 4-3
218713
Kampfakta
3 To 11-05-17
Kl. 17:15
AB Helsinge Fodbold Akademisk Boldklub 6-2
218723
Kampfakta
5 To 11-05-17
Kl. 18:30
Espergærde IF IF Skjold Birkerød Mørdrup Idrætsanlæg 1-2
218725
Kampfakta
5 13-05-17
Kl. 10:00
Lyngby Boldklub 1921 AB Lyngby Stadion 0-3
218722
5 13-05-17
Kl. 10:30
Helsingør IF Fodbold FC Holte Helsingør Idrætspark 6-0
218724
5 13-05-17
Kl. 11:00
Oversidder Helsinge Fodbold
218730
6 On 17-05-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold Snekkersten IF Helsinge Stadion 1-2
218726
6 On 17-05-17
Kl. 19:00
AB Helsingør IF Fodbold Akademisk Boldklub 1-5
218728
6 On 17-05-17
Kl. 19:00
FC Holte Oversidder Rudegård Stadion
218727
6 On 17-05-17
Kl. 19:15
IF Skjold Birkerød Lyngby Boldklub 1921 Birkerød Stadion 3-1
218705
1 20-05-17
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 1921 Helsinge Fodbold Lyngby Stadion 3-4
218729
Kampfakta
6 21-05-17
Kl. 11:30
Hillerød Fodbold Espergærde IF Hillerød Stadion 2-2
218732
Kampfakta
7 Ti 23-05-17
Kl. 18:30
Espergærde IF Helsinge Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg 3-6
218733
7 On 24-05-17
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Hillerød Fodbold Birkerød Stadion 3-1
218731
7 On 24-05-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF FC Holte Snekkersten Idrætscenter 3-2
218734
7 27-05-17
Kl. 11:00
Oversidder AB
218735
7 27-05-17
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 1921 Helsingør IF Fodbold Lyngby Stadion 0-12
218740
Kampfakta
8 On 31-05-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold IF Skjold Birkerød Helsinge Stadion 2-6
218737
8 On 31-05-17
Kl. 19:00
AB Snekkersten IF Akademisk Boldklub 1-0
218736
8 03-06-17
Kl. 10:30
Helsingør IF Fodbold Oversidder Helsingør Idrætspark
218745
Kampfakta
9 Ti 06-06-17
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold Helsinge Fodbold Hillerød Stadion 1-3
218743
9 On 07-06-17
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød FC Holte Birkerød Stadion UHT !
218744
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Oversidder Lyngby Boldklub 1921
218741
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Snekkersten IF Helsingør IF Fodbold Snekkersten Idrætscenter 1-9
218742
Kampfakta
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Espergærde IF AB Mørdrup Idrætsanlæg 0-8
218738
8 Fr 09-06-17
Kl. 18:30
FC Holte Espergærde IF Rudegård Stadion 4-3
218703
1 11-06-17
Kl. 16:00
FC Holte Hillerød Fodbold Rudegård Stadion 5-5
218739
8 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 Hillerød Fodbold Lyngby Stadion HHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk også tilmelding til sommerens sjoveste stævne: Bakkens Fodbold Festival
http://www.dbusjaelland.dk/boern_og_unge/events_og_staevner/bakkens-fodbold-festival 

Turneringsafslutning:

Puljevinderne samt bedste 2´er spiller finalestævne (Final 4) lørdag den 17. juni i Borup.

Semifinaler 17. juni kl. 11.15 i Borup
Kamp 1: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 1
Kamp 2: Vinder pulje 2 - Bedste 2´er

Finale og 3-4 plads 17. juni kl. 13.45 i Borup
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2