U13 Drenge 8-mands 1 (04) Forår, Pulje 3 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
276935
1 Fr 07-04-17
Kl. 18:30
Haslev FC Solrød FC HFC's Klubhus 6-1
276936
Kampfakta
1 Fr 07-04-17
Kl. 18:30
Ringsted IF Slagelse B&I Ringsted Stadion 0-4
276956
5 08-04-17
Kl. 11:00
Holbæk B&I Taastrup FC SuRi Park 2-3
276934
1 On 12-04-17
Kl. 18:00
Taastrup FC B. 73, Slagelse NyBolig Park 5-1
276940
2 On 19-04-17
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse Himmelev-Veddelev BK Stadion Vest 2-8
276937
Kampfakta
2 On 19-04-17
Kl. 18:30
Solrød FC Ringsted IF Solrød Idrætscenter 2-3
276938
2 On 19-04-17
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde Haslev FC Lillevang Idrætscenter 1-4
276970
8 22-04-17
Kl. 11:00
Holbæk B&I Haslev FC SuRi Park 2-6
276941
2 22-04-17
Kl. 14:00
Slagelse B&I Taastrup FC Slagelse Stadion Kunst 2-1
276933
1 On 26-04-17
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK Oversidder Himmelev Idrætspark
276942
3 To 27-04-17
Kl. 18:30
Solrød FC KFUM BK, Roskilde Solrød Idrætscenter 7-1
276943
3 Fr 28-04-17
Kl. 18:30
Holbæk B&I B. 73, Slagelse SuRi Park 1-2
276947
Kampfakta
3 29-04-17
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK Slagelse B&I Himmelev Idrætspark 1-3
276948
3 29-04-17
Kl. 11:15
Haslev FC Oversidder HFC's Klubhus
276949
Kampfakta
3 30-04-17
Kl. 11:00
Ringsted IF Taastrup FC Ringsted Stadion 5-2
276939
2 On 03-05-17
Kl. 18:30
Oversidder Holbæk B&I
276950
Kampfakta
4 On 03-05-17
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde Ringsted IF Lillevang Idrætscenter 2-0
276973
Kampfakta
8 Fr 05-05-17
Kl. 18:30
Ringsted IF B. 73, Slagelse Ringsted Stadion 4-1
276952
Kampfakta
4 06-05-17
Kl. 10:00
Taastrup FC Himmelev-Veddelev BK NyBolig Park 4-1
276954
4 06-05-17
Kl. 13:00
Slagelse B&I Holbæk B&I Slagelse Stadion Kunst 6-2
276953
4 Ma 08-05-17
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse Haslev FC Stadion Vest 0-1
276955
5 On 10-05-17
Kl. 18:30
Solrød FC B. 73, Slagelse Solrød Idrætscenter 4-0
276957
5 On 10-05-17
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde Oversidder Lillevang Idrætscenter
276959
Kampfakta
5 On 10-05-17
Kl. 19:00
Ringsted IF Himmelev-Veddelev BK Ringsted Stadion 4-6
276958
Kampfakta
5 13-05-17
Kl. 11:15
Haslev FC Slagelse B&I HFC's Klubhus 0-0
276977
9 14-05-17
Kl. 14:00
Oversidder Taastrup FC
276932
1 14-05-17
Kl. 15:00
Holbæk B&I KFUM BK, Roskilde SuRi Park 1-7
276963
6 On 17-05-17
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse KFUM BK, Roskilde Stadion Vest 2-0
276961
6 On 17-05-17
Kl. 18:30
Oversidder Ringsted IF
276968
7 On 17-05-17
Kl. 19:00
Haslev FC Himmelev-Veddelev BK HFC's Klubhus 1-1
276962
6 Fr 19-05-17
Kl. 18:30
Taastrup FC Haslev FC NyBolig Park 3-3
276964
Kampfakta
6 21-05-17
Kl. 10:00
Slagelse B&I Solrød FC Slagelse Stadion Kunst 4-2
276965
7 Ti 23-05-17
Kl. 18:00
Solrød FC Taastrup FC Solrød Idrætscenter 0-2
276967
7 On 24-05-17
Kl. 18:00
Oversidder B. 73, Slagelse
276966
Kampfakta
7 28-05-17
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Slagelse B&I Lillevang Idrætscenter HHT !
276971
8 Ma 29-05-17
Kl. 17:15
Himmelev-Veddelev BK Solrød FC Himmelev Idrætspark 0-2
276972
8 Ti 30-05-17
Kl. 17:45
Taastrup FC KFUM BK, Roskilde NyBolig Park 2-0
276951
4 On 31-05-17
Kl. 18:30
Oversidder Solrød FC
276960
6 To 01-06-17
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK Holbæk B&I Himmelev Idrætspark 0-3
276974
8 03-06-17
Kl. 12:45
Slagelse B&I Oversidder Slagelse Stadion Kunst
276975
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Solrød FC Holbæk B&I Solrød Idrætscenter 2-2
276976
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde Himmelev-Veddelev BK Lillevang Idrætscenter 3-1
276978
Kampfakta
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Haslev FC Ringsted IF HFC's Klubhus 10-2
276979
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse Slagelse B&I Stadion Vest 2-4
276969
Kampfakta
7 On 14-06-17
Kl. 19:00
Ringsted IF Holbæk B&I Ringsted Stadion 5-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk også tilmelding til sommerens sjoveste stævne: Bakkens Fodbold Festival
http://www.dbusjaelland.dk/boern_og_unge/events_og_staevner/bakkens-fodbold-festival 

Turneringsafslutning:

Puljevinderne samt bedste 2´er spiller finalestævne (Final 4) lørdag den 17. juni i Borup.

Semifinaler 17. juni kl. 11.15 i Borup
Kamp 1: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 1
Kamp 2: Vinder pulje 2 - Bedste 2´er

Finale og 3-4 plads 17. juni kl. 13.45 i Borup
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2