U13 Drenge 8-mands 2 (04) Forår, Pulje 2 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
218909
Kampfakta
1 02-04-17
Kl. 15:00
Birkerød IF "Skjold" Kr. Hyllinge IF Birkerød Stadion 6-8
218911
1 08-04-17
Kl. 10:00
IS Skævinge Ølstykke FC Baunehøj Stadion 5-3
218910
1 On 12-04-17
Kl. 17:15
Himmelev-Veddelev BK Stenløse BK Himmelev Idrætspark 1-6
218912
2 22-04-17
Kl. 10:00
Stenløse BK IS Skævinge Stenløse Stadion 1-2
218916
2 22-04-17
Kl. 12:00
Ølstykke FC Birkerød IF "Skjold" Ølstykke Stadion 2-3
218914
2 23-04-17
Kl. 10:00
Allerød Fodbold Klub FC Hornsherred Allerød Idrætspark 2-1
218915
Kampfakta
2 23-04-17
Kl. 13:00
Kr. Hyllinge IF RB 1906 Kirke Hyllinge Stadion 10-7
218908
1 Ti 25-04-17
Kl. 17:30
RB 1906 Allerød Fodbold Klub Roskilde Idrætspark 2-1
218918
Kampfakta
3 Ti 25-04-17
Kl. 17:30
FC Hornsherred Kr. Hyllinge IF Skibby Stadion Kunstgræs 2-3
218917
3 29-04-17
Kl. 10:00
Stenløse BK Farum BK (2) Stenløse Stadion 2-5
218921
3 29-04-17
Kl. 11:30
IS Skævinge Birkerød IF "Skjold" Baunehøj Stadion 3-2
218919
Kampfakta
3 30-04-17
Kl. 13:00
RB 1906 Ølstykke FC Roskilde Idrætspark 2-4
218920
3 Ma 01-05-17
Kl. 17:15
Himmelev-Veddelev BK Allerød Fodbold Klub Himmelev Idrætspark 1-6
218922
4 To 04-05-17
Kl. 17:30
Farum BK (2) IS Skævinge Farum Park 3-4
218924
4 Fr 05-05-17
Kl. 19:00
Birkerød IF "Skjold" RB 1906 Birkerød Stadion 4-2
218926
4 06-05-17
Kl. 12:00
Ølstykke FC FC Hornsherred Ølstykke Stadion 6-1
218923
4 07-05-17
Kl. 10:00
Allerød Fodbold Klub Stenløse BK Allerød Idrætspark 3-1
218925
4 07-05-17
Kl. 13:00
Kr. Hyllinge IF Himmelev-Veddelev BK Kirke Hyllinge Stadion 3-5
218928
5 Ti 09-05-17
Kl. 17:30
FC Hornsherred Birkerød IF "Skjold" Skibby Stadion Kunstgræs 0-3
218907
1 To 11-05-17
Kl. 18:30
FC Hornsherred Farum BK (2) Møllegårdhallen 0-3
218927
Kampfakta
5 13-05-17
Kl. 10:00
Stenløse BK Kr. Hyllinge IF Stenløse Stadion 6-2
218930
5 13-05-17
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK Ølstykke FC Himmelev Idrætspark 1-6
218929
5 13-05-17
Kl. 11:15
Farum BK (2) Allerød Fodbold Klub Farum Park 3-3
218913
2 Ti 16-05-17
Kl. 18:00
Farum BK (2) Himmelev-Veddelev BK Farum Park 3-0
218934
6 Fr 19-05-17
Kl. 19:00
Birkerød IF "Skjold" Himmelev-Veddelev BK Birkerød Stadion 4-1
218936
6 20-05-17
Kl. 12:00
Ølstykke FC Stenløse BK Ølstykke Stadion 2-0
218935
6 20-05-17
Kl. 13:00
Kr. Hyllinge IF Farum BK (2) Kirke Hyllinge Stadion 0-3
218933
6 21-05-17
Kl. 10:00
Allerød Fodbold Klub IS Skævinge Allerød Idrætspark 5-2
218932
6 21-05-17
Kl. 10:45
RB 1906 FC Hornsherred Roskilde Idrætspark 3-3
218968
7 Ti 23-05-17
Kl. 17:30
Farum BK (2) Ølstykke FC Farum Park 1-1
218937
7 27-05-17
Kl. 10:00
Stenløse BK Birkerød IF "Skjold" Stenløse Stadion 3-1
218970
7 27-05-17
Kl. 11:00
Himmelev-Veddelev BK RB 1906 Himmelev Idrætspark 3-0
218969
7 28-05-17
Kl. 10:00
Allerød Fodbold Klub Kr. Hyllinge IF Allerød Idrætspark 6-1
218972
8 Ti 30-05-17
Kl. 17:30
FC Hornsherred Himmelev-Veddelev BK Skibby Stadion Kunstgræs 3-2
218971
7 On 31-05-17
Kl. 18:30
IS Skævinge FC Hornsherred Baunehøj Stadion 4-0
218974
8 Fr 02-06-17
Kl. 19:00
Birkerød IF "Skjold" Farum BK (2) Birkerød Stadion 1-3
218975
Kampfakta
8 03-06-17
Kl. 11:30
IS Skævinge Kr. Hyllinge IF Baunehøj Stadion 4-2
218931
5 04-06-17
Kl. 12:30
IS Skævinge RB 1906 Baunehøj Stadion 7-0
218977
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Stenløse BK FC Hornsherred Stenløse Stadion UHT !
218978
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Farum BK (2) RB 1906 Farum Park 4-1
218979
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub Birkerød IF "Skjold" Allerød Idrætspark 1-4
218980
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK IS Skævinge Himmelev Idrætspark 1-7
218981
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Kr. Hyllinge IF Ølstykke FC Kirke Hyllinge Stadion 3-5
218976
8 To 08-06-17
Kl. 18:00
Ølstykke FC Allerød Fodbold Klub Ølstykke Stadion 6-2
218973
8 Fr 09-06-17
Kl. 18:30
RB 1906 Stenløse BK Roskilde Idrætspark 5-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk også tilmelding til sommerens sjoveste stævne: Bakkens Fodbold Festival
http://www.dbusjaelland.dk/boern_og_unge/events_og_staevner/bakkens-fodbold-festival 

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler søndag den 11. juni kl. 12.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 1
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 3

Semifinaler lørdag den 17. juni kl. 11.45 i Borup
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 4
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 6

Finale samt 3-4 plads lørdag den 17. juni kl. 14.15 i Borup.
kamp 5: Finale Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 6: 3-4 plads Taber kamp 3 - Taber kamp 4