8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Forår, Pulje 4 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
369110
1 On 19-04-17
Kl. 19:00
Herlev IF Oversidder Herlev Stadion
369156
Kampfakta
1 On 19-04-17
Kl. 19:00
Hundige BK (3) Ishøj BK Hundige Boldfælled 7-0
369157
1 On 19-04-17
Kl. 19:00
VB 1968 Oversidder Skovbrynet Skole
369158
2 23-04-17
Kl. 11:00
Oversidder Herlev IF
369159
2 23-04-17
Kl. 11:00
Ishøj BK VB 1968 Strandgårdsskolen 5-5
369160
2 23-04-17
Kl. 11:00
Oversidder Hundige BK (3)
369161
Kampfakta
3 On 26-04-17
Kl. 19:00
Herlev IF VB 1968 Herlev Stadion 10-6
369162
3 On 26-04-17
Kl. 19:00
Hundige BK (3) Oversidder Hundige Boldfælled
369163
3 On 26-04-17
Kl. 19:00
Oversidder Ishøj BK
369165
4 30-04-17
Kl. 11:00
Oversidder Oversidder
369166
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 11:00
VB 1968 Hundige BK (3) Skovbrynet Skole 1-5
369164
4 Ti 02-05-17
Kl. 19:00
Herlev IF Ishøj BK Herlev Stadion 5-4
369167
Kampfakta
5 07-05-17
Kl. 11:00
Hundige BK (3) Herlev IF Hundige Boldfælled 4-2
369168
5 07-05-17
Kl. 11:00
Ishøj BK Oversidder Strandgårdsskolen
369169
5 07-05-17
Kl. 11:00
Oversidder VB 1968
369170
6 14-05-17
Kl. 11:00
Oversidder VB 1968
369172
6 14-05-17
Kl. 11:00
Oversidder Herlev IF
369171
Kampfakta
6 Ma 15-05-17
Kl. 19:00
Ishøj BK Hundige BK (3) Ishøj Idrætscenter 5-3
369173
7 21-05-17
Kl. 11:00
Herlev IF Oversidder Herlev Stadion
369174
7 21-05-17
Kl. 11:00
Hundige BK (3) Oversidder Hundige Boldfælled
369175
7 Ma 22-05-17
Kl. 19:00
VB 1968 Ishøj BK Skovbrynet Skole 3-7
369176
8 28-05-17
Kl. 11:00
Oversidder Hundige BK (3)
369177
8 28-05-17
Kl. 11:00
Ishøj BK Oversidder Strandgårdsskolen
369178
8 28-05-17
Kl. 11:00
VB 1968 Herlev IF Skovbrynet Skole 2-11
369179
9 On 31-05-17
Kl. 19:00
Hundige BK (3) VB 1968 Hundige Boldfælled UHT !
369181
9 On 31-05-17
Kl. 19:00
Oversidder Oversidder
369180
9 To 01-06-17
Kl. 19:00
Ishøj BK Herlev IF Ishøj Idrætscenter 8-11
369182
10 To 08-06-17
Kl. 19:00
Herlev IF Hundige BK (3) Herlev Stadion 8-2
369183
10 To 08-06-17
Kl. 19:00
Oversidder Ishøj BK
369184
10 To 08-06-17
Kl. 19:00
VB 1968 Oversidder Skovbrynet Skole
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:

Puljevinderne spiller finalestævne (Final 4) søndag den 18. juni i Borup.

Semifinaler 18. juni kl. 10.00 i Borup
Kamp 1: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
Kamp 2: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4

Finale og 3-4 plads 18. juni kl. 12.30 i Borup
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2