Ungdomspokalen U14 Drenge B (03) (2017)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
236477
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Asnæs BK (4) Holbæk B&I (3) Asnæs Stadion 2-0
236482
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Bagsværd BK (4) AB (3) Bagsværd Stadion UHT !
236481
Kampfakta
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Herfølge BK (3) Ejby IF Fodbold (3) Herfølge Stadion HHT !
236479
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Ringsted IF (4) Kværkeby IF (3) Ringsted Stadion HHT !
236483
Kampfakta
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Rishøj Boldklub(3) Grantoftens IF (3) Rishøj Stadion 8-1
236478
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Vordingborg IF (3) Langebæk Alliancen (2) Vordingborg Stadion 4-7
236480
1 To 18-08-16
Kl. 18:30
Jernløse BK (3) Kalundborg GB (3) Jernløse-hallen 1-3
Runde 2
973417
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
LSF (2) Allerød Fodbold Klub (2) Ledøje Idrætscenter 0-2
973411
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
FC Lejre (2) Høng GF (2) Osted Stadion 1-2
973410
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (2) Bjæverskov IF "Frem" (2) Stensved Stadion 5-2
973405
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) Himmelev-Veddelev BK (2) Tølløse Stadion 7-2
973412
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (3) Ølstykke FC (2) Virum Stadion 1-6
973418
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
IS Skævinge (2) Rosenhøj BK (2) Baunehøj Stadion UHT !
973419
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Snekkersten IF (2) Brøndbyernes IF (2) Snekkersten Idrætscenter 4-0
973406
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Herstedøster IC (4) Rishøj Boldklub(3) Herstedøster Stadion 1-6
973409
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (3) Herlev IF (2) (1) Hillerød Stadion 0-12
973413
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Frem Hellebæk (3) IF Skjold Birkerød (2) Nordkysthallen 2-0
973407
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Kværkeby IF (3) Næstved I.F. (2) Kværkeby Stadion 0-4
973414
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Bagsværd BK (4) Espergærde IF (2) Bagsværd Stadion 0-5
973404
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Asnæs BK (4) Kalundborg GB (3) Asnæs Stadion HHT !
973408
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (3) Borup IF (2) Ejby Stadion 3-0
973415
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Farum BK (2) BSF (2) Farum Park 3-1
973416
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Havdrup GI (2) Herlev IF (2) (2) Havdrup Idrætscenter HHT !
Runde 3
568067
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Espergærde IF (2) Farum BK (2) Mørdrup Idrætsanlæg 5-3
568071
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Frem Hellebæk (3) Allerød Fodbold Klub (2) Nordkysthallen 7-0
568069
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Rishøj Boldklub(3) Herlev IF (2) (1) Rishøj Stadion 3-5
568072
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
IS Skævinge (2) Herlev IF (2) (2) Baunehøj Stadion 6-1
568068
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Ølstykke FC (2) Snekkersten IF (2) Ølstykke Stadion 4-2
568066
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 18:00
Ejby IF Fodbold (3) Næstved I.F. (2) Ejby Stadion 0-9
568070
3 To 22-09-16
Kl. 18:15
Kalundborg GB (3) Langebæk Alliancen (2) Munkesø Stadion 0-7
568073
Kampfakta
3 On 28-09-16
Kl. 17:30
Høng GF (2) Tølløse BK (2) Hønghallen 3-0
Runde 4
119639
4 On 05-10-16
Kl. 17:15
Frem Hellebæk (3) Espergærde IF (2) Nordkysthallen 0-1
119728
4 On 19-10-16
Kl. 18:45
Herlev IF (2) (1) Næstved I.F. (2) Herlev Stadion Kunstgræs HHT !
119726
4 05-11-16
Kl. 13:00
Langebæk Alliancen (2) Ølstykke FC (2) Stensved Stadion 3-1
119727
4 06-11-16
Kl. 13:00
IS Skævinge (2) Høng GF (2) Hillerød Stadion Kunstgræs 1-0
Runde 5
897297
5 Ti 25-04-17
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (2) Næstved I.F. (2) Stensved Stadion 5-3
897296
5 On 26-04-17
Kl. 18:30
Espergærde IF (2) IS Skævinge (2) Mørdrup Idrætsanlæg 2-5
Runde 6
654218
Kampfakta
6 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
IS Skævinge (2) Langebæk Alliancen (2) Køge Stadion 2-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 35
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Semifinaler spilles i uge 17

Finale 23.5.17 - Køge Stadion

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.