Nye U/15-drenge samles i august

Efter udtagelsessamlinger for årgang 92 er en række drenge indkaldt til samling i august, mens andre ikke kom gennem nåleøjet.

På baggrund af udtagelsessamlingerne 21. maj 2006 og 11. juni 2006 vil nedenstående spillere blive indkaldt til U-15 drenge (aldersgruppe A/årgang 1992) i august 2006.
Denne skrivelse er tilsendt de implicerede klubber med kopi til spilleren (bedes videreformidlet).
Spillere og klub vil medio juli md. modtage indkaldelse til talentcentersamling, som finder sted søndag den 13. august 2006. NB: Samlingen er flyttet til søndag den 20. august - læs ændring af termin.

AB:                      

Jonas Djurhuus
 
Patrick Timo Jørgensen
 
Frederik Ingerslev
Albertslund IF:
Dennis Sørensen
 
Jakob Deneke
 
Daniel Norouzi
Allerød FK:
Mads Heidtmann
Avedøre IF:
Lasse Lund Christensen
Brøndbyernes IF:
Gunnar Zachariasen
 
Frank Semou
 
Jonas Larsen
 
Mark Gundelach
 
Mathias Gehrt
 
Adem Can
Farum BK:
David Raagaard Jensen
 
Gregers Kindtler Clausen
 
Søren Henriksen
 
Stefan Jovanovic
 
Christian B. Jørgsholm
Frederiksværk FK:
Hanny Kanso
 
Thomas Corell Jørgensen
Herfølge BK:
Mustafa Simsir
Hillerød GI:
Janus Tingleff Søndergaard
 
Philip Lindgaard
 
Jimmy Kana
Hørsholm-Usserød IK:
Mahias Ikast
Kalundborg GB:
Jonas Jensen
Køge BK:
Morten Kjær
Ledøje-Smørum Fodbold:
Lasse Petry Andersen
Næstved IF:
Frederik Ferslev
Skovlunde IF:
Kennie Granell
Slagelse B&I:
Rasmus Jørgensen
 
Christian Knudsen
BK Søllerød-Vedbæk:
Nick Larsen
Tuse IF:
Claes Jensen
 
Janus Damgaard



-------------------------------------------------------------------------------------------------

På baggrund af udtagelsessamlingerne 21. maj 2006. og 11. juni 2006 vil nedenstående spillere (fraværende på grund af afbud) blive scoutet i klubkampe med henblik på evt. at indgå i struktureret talentudvikling for U-15 drenge (aldersgruppe A) i august 2006.
Denne skrivelse er tilsendt de implicerede klubber med kopi til spilleren (bedes videreformidlet).
 

AB:

Casper Offenberg
Albertslund IF:
Anders Fogh Pedersen
Avedøre IF:
Frederik Nyvang Bacher
Farum BK:
Jakob Stein Pedersen
 
Frederik Frick
Køge BK:
Nick Hansen
FC Roskilde:
Mads Hvilsom
 
Mathias Damm Væggemose
Ølstykke FC:
Martin Nielsen


---------------------------------------------------------------------------------------------------

På baggrund af udtagelsessamlingen i Stenløse den 11. juni 2006 indgår nedennævnte spillere desværre IKKE p.t. i den nye U-15 trup (årgang 1992).
Det betyder dog ikke, at pågældende spillere ikke på et senere tidspunkt kan blive indkaldt til Struktureret Talentudvikling.
Denne skrivelse er tilsendt de implicerede klubber med kopi til spilleren (bedes videreformidlet). 



Albertslund IF:

Rasmus Krogstrup

BK Avarta:

Patrick Olsen
 
Omair Raza
Avedøre IF:
Jack Overby
Brøndbyernes IF:
Christian Stokholm
 
Jacob Let Haugaard
Fakse Ladeplads IF:
Rene Jensen
Farum BK:
Philip Wier Højlund
 
Morten Erik Hansen
Helsingør IF:
Nikolaj Specht
 
Niro Sivasubramaniam
B. 1973, Herlev:
Boris Mihajlovic
Holbæk B&I:
Jonas Jakobsen
Hørsholm-Usserød IK:
Nikolaj Grimstrup
 
Ibrahim Mansaray
Kalundborg GB:
Mathias Thomsen
Køge BK:
Andreas Salting
 
Martin Due
 
Rene Maahr
 
Jonas Madsen
 
Mikkel Witthøfft
Orient GI:
Niklas Kjærulff
Slagelse B&I:
Patrick Venzel
Snekkersten IF:
Martin Bøgeskov
Suså IF:
Christoffer Sisbo
BK Søllerød-Vedbæk:
Malte Jørgensen
Tuse IF:
Philip Hansen
 
Alexander Dige
 
Mourin Sompa
 
Mads Larsen
Taastrup FC:
Martin Christensen
Ølstykke FC:
Mads Blomberg

Af: Dorte Skov - 20. juni 2006, 02:42

Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

0

Ingen kommentarer endnu - skriv den første