Indrangering Drenge øst 2019

Drengeindrangeringsgruppen fra DBU Sjælland og DBU københavn har besluttet at indrangere følgende hold, gældende for foråret 2019


Indrangeringen for drenge, foråret 2019 ser således ud: 

U16 Øst 1
Elite Bornholm
B. 73 Slagelse
Lyngby Boldklub
Stenløse BK
Kalundborg GB
Ølstykke FC

U16 Øst 2
Hørsholm-Usserød IK
Vanløse
Bagsværd BK
Ålholm (op)
Gladsaxe Hero (op)
Team Odsherred (op) 
Brøndby Strand IK (op)
BK Vestia (op)
 Roskilde KFUM
 Frederiksværk FK (op)

U15 Øst 1
Pulje 1 Pulje 2
B.93 (op) A27
Brøndbyernes IF AB
Farum BK FC Roskilde
FC Helsingør Greve Fodbold
FC København HB Køge (op)
Lyngby Boldklub 1921 HIK (op)

Hørsholm-Usserød IK
  Ishøj IF
  Jægersborg BK
  Næstved I.F.
  Slagelse B&I
  Sundby/Fremad A

U15 Øst 2
Allerød Fodbold Klub (op)
Brøndbyernes IF 2
FA 2000
Farum BK 2
Holbæk B&I
Hvidovre IF
IF Skjold Birkerød
KB 2
KFUM BK, Roskilde
LSF
Lyngby Boldklub 1921 2
Nykøbing FC
Vanløse (op)


U14 Øst 1
Pulje 1 Pulje 2
B93 A27
Brøndbyernes IF AB
Farum BK FA 2000
FC Roskilde FC Helsingør
KB Fremad A/Sundby Boldklub/B1908
Lyngby Boldklub 1921 HIK
  Holbæk B&I
  LSF
  Nykøbing FC

Næstved I.F.
  Slagelse B&I


U14 Øst 2
BK Union
Brøndbyernes IF 2
Farum BK
FB
Frem (op)
Greve Fodbold
GVI
HB Køge
HUI/BSV
Hvidovre IF
KFUM BK, Roskilde (ned)
Lyngby Boldklub 2
Ringsted IF (op)
Vanløse 


U13 Øst 1
Pulje 1 Pulje 2 Pulje 3
B93 FC Helsingør AB
Brøndbyernes IF Gladsaxe-Hero BK (op) B 1903
Farum BK HIK Fremad Valby
FC Roskilde (op) Ølstykke FC
GVI
KB Holbæk B&I HB Køge (ned)
Lyngby Boldklub 1921 LSF Hørsholm-Usserød IK (op)
  Slagelse B&I Nykøbing FC
  Sundby BK Næstved I.F

Vallensbæk IF Solrød FC


Vanløse


U13 Øst 2
Pulje 1 Pulje 2
Brøndbyernes IF 2 Borup IF
Greve Fodbold Brønshøj BK
Himmelev-Veddelev BK BSF
Hvidovre IF BSV af 2016 (ned)
KB 2 Farum BK 2
Skjold FFB
  Fremad Amager (ned)
  Kalundborg GB

Lyngby Boldklub 2
  Skovshoved IF
  Østerbro IF
  FA 2000



Generelt om fællesrækker:

Læs om den svære indrangeringsproces

Kriterier for indrangering

Spørgsmål til Fællesrækker 

Har man spørgsmål til fællesrækkerne kan disse rettes til: 

Turneringschef i DBU Sjælland, Thomas Lesly Rasmussen, tler@dbusjaelland.dk

Praktiske oplysninger
Turneringsprogrammet vil være synligt i KlubOffice til tilretning i uge 50, og der kan tilrettes hjemmekampe frem til 13. januar 2019

Endeligt kampprogram vil blive offentliggjort d. 18. januar 2019.

Turneringsstart vil for de første række være 2. - 3. marts 2019, det er forskelligt fra række til række afhængigt af antal kampe. 




Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

0

Ingen kommentarer endnu - skriv den første