|
|
421647
|
ma19-08 2019
|
18:30
|
|
|
Gladsaxe Stadion
|
|
|
|
421640
|
ti20-08 2019
|
18:30
|
|
|
Hønghallen
|
|
|
|
|
421670
|
ti20-08 2019
|
18:30
|
|
|
Kværkeby Stadion
|
|
Nyråd / Langebæk Alliancen (2)
5
|
|
|
421671
|
on21-08 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
421638
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Himmelev Idrætspark
|
|
|
|
421639
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Karlslunde Stadion
|
|
|
|
|
421641
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Tusehallen
|
UHT
|
|
|
421642
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
|
|
421643
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
421644
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Fløng Idrætsanlæg
|
UHT
|
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
UHT
|
|
|
421645
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
421668
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Frederiksberg Skole
|
|
|
|
421669
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
|
|
|
|
421667
|
ma26-08 2019
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion
|
|
|
|
421646
|
on28-08 2019
|
18:30
|
|
|
Hundested Stadion
|
|
|
|
421666
|
on28-08 2019
|
18:30
|
|
|
Strandmarkens Fritidscenter
|
HMH
|
|
|
|
757712
|
fr13-09 2019
|
18:00
|
|
|
Lejrehallen Kunstbanen
|
|
|
|
757709
|
sø15-09 2019
|
11:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
757710
|
ti17-09 2019
|
18:30
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
757704
|
ti17-09 2019
|
19:00
|
|
|
Gørlevhallen
|
|
|
|
757705
|
ti17-09 2019
|
19:30
|
|
|
Tuse Kunstgræsbane
|
HHT
|
|
|
757703
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
757706
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
757707
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
|
|
|
|
757708
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
HHT
|
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
HHT
|
|
757715
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
5
|
|
757716
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Vemmelev Kunstgræs
|
|
|
|
757711
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
757713
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Værløse Stadion Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1)
5
|
|
757714
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
757702
|
to19-09 2019
|
19:00
|
|
|
Himmelev Idrætspark
|
|
|
|
757719
|
ma23-09 2019
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
757717
|
to26-09 2019
|
18:30
|
|
|
Nykøbing FC
|
|
|
|
|
264254
|
ti01-10 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
264239
|
ti01-10 2019
|
19:30
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
264245
|
ti01-10 2019
|
19:30
|
|
|
Espelunden Kunstgræs
|
|
|
|
264251
|
ti01-10 2019
|
19:30
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
|
|
264242
|
on02-10 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
264249
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1)
1
|
|
264250
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
B1903
|
|
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
2
|
|
264252
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
Zoo Banen (11 mands kunst)
|
|
|
|
264246
|
on02-10 2019
|
20:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
264247
|
on02-10 2019
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
757718
|
fr04-10 2019
|
18:00
|
|
|
Ringsted Stadion
|
|
|
|
|
264243
|
ti08-10 2019
|
18:30
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
264244
|
ti08-10 2019
|
18:30
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
|
|
|
|
264238
|
on09-10 2019
|
19:00
|
|
|
Frederikssund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
264241
|
to10-10 2019
|
18:45
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
264253
|
ma21-10 2019
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
264248
|
ti22-10 2019
|
19:05
|
|
|
Kunst, Vanløse I P
|
|
|
|
|
835541
|
on30-10 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
835544
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
PRO VENTILATION ARENA
|
|
|
|
835540
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
Helsingør Idrætspark Kunst
|
|
|
|
835547
|
on30-10 2019
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
835546
|
on06-11 2019
|
19:15
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
835542
|
ti12-11 2019
|
18:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
835545
|
on13-11 2019
|
19:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
835543
|
to14-11 2019
|
19:30
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
|
771943
|
ti03-03 2020
|
18:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
771945
|
on05-08 2020
|
14:00
|
|
|
KB. P. Bangsvej
|
|
|
|
771942
|
on05-08 2020
|
19:00
|
|
|
Slagelse Stadion
|
|
|
|
771944
|
lø08-08 2020
|
12:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
|
581290
|
ti25-08 2020
|
19:00
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
581289
|
on26-08 2020
|
17:30
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
|
130955
|
ti22-09 2020
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Læs mere her om spilleberettigelse i ungdomspokalen 19/20
Praktisk information om fodboldens Corona-regler
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 19. – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. september – 19. september (uge 38)
3. runde – 30. september – 3. oktober (uge 40)
4. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
5. runde – 3. - 9. august (uge 32) (1/4 finaler)
6. runde – 24. 27. august (uge 35) (semifinaler)
Finale – 22. september, kl. 1900, Tingbjerg IP, Opvisning
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst indtræder i runde 2 og Division og Liga i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp