Oversidderpladser Futsal/Indefodbold

Samlet oversigt over oversidderpladser for Futsal/indefodbold 2018/2019



Oversidderpladser 2018/2019
Futsal Antal Pladser  2. runde  3. runde  4. runde
U17 Drenge A 1      
U15 Drenge A 2      
U15 Drenge B 3      
U14 Drenge A 2      
U14 Drenge B 2      
U13 Drenge B 1      
         
U18 Pige B 1      
U15 Pige B 2      
U14 Pige B 2      
         


Ledige pladser Futsal U12 og yngre

2. runde er der følgende ledige pladser

Drenge

U 11 A pulje 1 i Strøby den 8/12 kl. 12.20

U 11 B pulje 1 I Tølløse den 9/12 kl. 10.00

U 11 B pulje 4 i Tølløse den 9/12 kl. 13.20

U 10 B pulje 3 i Karlslunde den 2/12 kl. 14.00

U 9 B pulje 1 i Hvalsø den 2/12 kl. 10.00

U 9 B pulje 2 i Tune den 2/12 kl. 9.00

Piger

U 12 A+B pulje 3 i Strøby den 8/12 kl. 15.40

U 8 A+B pulje 1 i  Tune den 2/12 kl. 9.00


3. runde er der følgende ledige pladser
Drenge

U 11 A pulje 2 i Karlslunde den 3/2 kl. 15.40

U 11 B pulje 2 i Tune dem 3/2 kl. 14.00

U 11 B pulje 4 i Karlslunde den 3/2 kl. 12.20

U 9 A pulje 1 Strøby den 6/1

U 9 A pulje 2 Fløng-Hedehusene den 6/1 kl. 9.00   

U8 pulje 2 Tune den 6/1 kl. 10.20

Piger

U 12 A+B pulje 3 i Herfølge den 2/2 kl. 11.40

U 8 A+B pulje 1 Lynge-Uggeløse den 6/1 kl.  10.00

4. runde er der følgende ledige pladser (medalje stævne)

Drenge

U 11 A pulje 1 i Karlslunde den 10/3 kl. 15.40

U 11 A pulje 2 i Karlslunde den 10/3 kl. 17.20

U 11 B pulje 3 og 4  i tune den 10/3 kl.  15.40. Der spilles i 2 haller.

U 9 A pulje 1 i Tune den 10/3 kl. 10.40

Piger

U 12 pulje 3 i Karlslunde den 17/3. kl. 12.20

U 8 pulje 1 i Lynge-Uggeløse den 17/3 kl.  9.00




Oversidderpladser 2018/2019
Indendørs på håndboldmål Antal ledige pladser Opdateret den 29/10 kl 09.00
K+29 (Old Girls)  1 Spilles 10/11 Lynge-Uggeløse og 9/12 Måløv 
U15 Drenge C 1 Spilles 10/11 Lynge-Uggeløse og 16/12 Tune 
U14 Drenge B 1 Spilles 11/11 Tune og 16/12 Tune 

   
U15 Piger  1 Spilles 17/11 Hvalsø og 8/12 Tølløse 
U15 Piger  1 Spilles 10/11 Ringsted og 8/12 Ringsted 
U14 Piger C 1 Spilles 10//11 Bjæverskov og 9/12 Faxe 
U13 Piger B 1 Spilles 10/11 Ringsted og 15/12 Strøby 
U13 Piger C 1 Spilles 10/11 Faxe og 15/12 Strøby 
 
Mellemrunden afvikles 19. eller 20. januar
Hvis man kvalificerer sig til finalestævnet, spilles det den 2. eller 3. marts i Roskilde
     
     
Håndboldmål Børn     
Række Antal ledige pladser   opdateret 10/12 kl. 08.38
 U12 drenge 2 3/2 Tune 
U12 drenge 2 1 3/2 Tune 
U12 drenge 2 16/3 Strøby 
U12 drenge 3 3/2 Tune 
 U12 drenge 3 3/2 Tune 
U12 drenge 3 16/3 Strøby 
U12 drenge 3  3/2 Tune
U12 drenge 3  16/3 Strøby
 U12 drenge 3  9/3 Hvalsø
 U12 drenge begynder 16/3 Strøby 
 U12 pige 1 1  5/1 Gundsølille
 U12 pige 1 23/2 Annisse 
 U12 pige 2 5/1 Gundsølille 
 U12 pige 2 23/2 Taastrup 
 U11 drenge 2 20/1 Lynge-Uggeløse 
 U11 drenge 3 19/1 Stenlille 
 U11 drenge 3 23/2 Fløng 
 U11 drenge 3 16/3 Gundsølille 
 U11 drenge begynder  1  13/1 Haarlev
 U11 drenge begynder 9/3 Strøby 
 U11 pige 2 23/2 Blovstrød 
 U11 pige begynder 20/1 Lynge-Uggeløse 
 U11 pige begynder 9/3 Gevninge 
 U11 pige begynder 9/3 Gevninge 
 U10 drenge 2 15/12 Haarlev 
 U10 drenge 3 16/12 Karlslunde 
 U10 drenge 3 1 16/12 Gevninge
 U10 drenge 3 20/1 Lynge-Uggeløse 
 U10 drenge 3 16/12 Karlslunde 
 U10 drenge begynder 1 15/12 Haarlev
 U10 drenge begynder 12/1 Haarlev 
 U10 drenge begynder 16/3 Viby 
 U10 pige 2  1 15/12 Strøby 
 U9 drenge 1 16/12 Farum 
 U9 drenge 1  16/12 Farum
 U9 drenge 1  16/12 Farum
 U9 drenge 1 1  12/1 Tølløse
 U9 drenge 1 13/1 Farum 
 U9 drenge 1 9/3 Gundsølille 
 U9 drenge 2 15/12 Gevninge 
 U9 drenge 2 15/12 Hvalsø
 U9 drenge 2 1 15/2 Hvalsø
 U9 drenge 2 20/1 Faxe Ladeplads 
 U9 drenge 3 15/12 Viby 
 U9 drenge 3 1 15/12 Hvalsø
 U9 drenge 3 19/1 Bjæveskov 
 U9 drenge 3 23/2 Hvalsø 
 U9 pige 2 1  16/12 Lynge-Uggeløse
 U9 pige 2 16/3 Gundsølille 
 U9 pige 2 1 16/12 Lynge-Uggeløse
 U9 pige 2 1  16/12 Lynge-Uggeløse
 U9 pige 2 19/1 Taastrup 
 U9 pige 2 19/1 Taastrup 
 U9 pige 2 16/3 Gundsølille 
 U9 pige 2 16/3 Gundsølille 
 U8 drenge 1 1  16/12 Karlslunde
 U8 drenge 1 9/3 Haarlev 
 U8 drenge 1
1  16/12 Karlslunde
 U8 drenge 1 19/1 Bjæverskov 
 U8 drenge 1  23/2 Hvalsø
 U8 drenge 1 1  19/1 Bjæverskov
 U8 drenge 2 1  16/12 Gevninge
 U8 drenge 2
1  15/12 Gevninge
 U8 drenge 2 20/1 Faxe Ladeplads 
 U8 drenge 2  20/1 Faxe Ladeplads
 U8 drenge 2  9/3 Strøby
 U8 drenge 2  9/3 Strøby
 U8 drenge 3 1 20/1 Faxe Ladeplads
 U8 drenge 3 9/3 Borup 
 U8 drenge 3
1 16/12 Brødeskov
 U8 drenge 3 23/2 Viby 
 U8 drenge 3 1 15/12 Gevninge 
 U8 drenge 3 1 20/1 Strøby 
 U8 drenge begynder 15/12 Gundsølille 
 U8 drenge begynder 15/12 Viby 
 U8 drenge begynder
1 15/12 Viby
 U8 drenge begynder 19/1 Bjæverskov 
 U8 drenge begynder 19/1 Stenlille 
 U8 drenge begynder  1 20/1 Lynge-Uggeløse 
 U8 drenge begynder 19/1 Bjæverskov
 U8 drenge begynder  16/3 Viby
 U8 drenge begynder  9/3 Fløng
 U8 drenge begynder
1 16/3 Lynge-Uggeløse
 U8 drenge begynder 6/1 Tune 
 U8 drenge begynder 16/3 Viby 
 U8 piger
1 16/12 Lynge-Uggeløse
 U8 piger 13/1 Blovstrød 
 U8 pige  16/3 Lynge-Uggeløse

Tilmelding
Foregår ved at sende en mail til undertegnede alt afhængigt af hvilken spilleform og aldersgruppe det drejer sig om:

Futsal U13 og ældre: Thomas Lesly Rasmussen, tler@dbusjaelland.dk
Futsal U12 og yngre: Bente Zangenberg, beza@dbusjaelland.dk
Indendørs på Håndboldmål U13 og ældre: Lars Nielsen, larn@dbusjaelland.dk 
Indendørs på Håndboldmål U12 og yngre: Jesper Ran Pedersen, jerp@dbusjaelland.dk



Skriv en kommentar

Skriv kommentar (Kræver login)

0

Ingen kommentarer endnu - skriv den første