Serie 2 , Pulje 1

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
845519
Kampfakta
11 Fr 03-11-17
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød Humlebæk BK Birkerød Stadion 0-1
845520
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 13:30
Værløse FC Gribskov Værløse Stadion 4-2
845521
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 14:00
Hørsholm-Usserød IK Hundested IK Hørsholm Idrætspark 1-2
845517
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 14:30
ORI-Fodbold Lyngby BK Oppe-Sundby Stadion 2-6
845518
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 15:00
Allerød FK Hillerød Fodbold Allerød Idrætspark Kunstgræs 0-3
845228
6 Ti 07-11-17
Kl. 19:00
Hundested IK FC Gribskov Hundestedhallen Kunstgræs 3-3

Stillingen

      K V U T Score P  
1 Hundested IK 11 6 3 2 33 - 18 21
2 Hørsholm-Usserød IK 11 6 3 2 28 - 16 21
3 Humlebæk BK 11 7 0 4 23 - 15 21
4 Allerød FK 11 6 2 3 27 - 22 20
5 ORI-Fodbold 11 5 3 3 23 - 21 18
6 IF Skjold Birkerød 11 5 2 4 25 - 14 17
7 Hillerød Fodbold 11 5 0 6 27 - 19 15
8 Lyngby BK 11 5 0 6 19 - 24 15
9 FC Gribskov ! 11 3 3 5 12 - 22 12
10 Hornbæk IF 11 3 1 7 17 - 25 10
11 Værløse 11 3 1 7 21 - 32 10
12 Brede IF 11 2 2 7 13 - 40 8

Kommende kampe

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
845524
12 Fr 06-04-18
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Allerød FK Birkerød Stadion Resultatformidling
845526
12 07-04-18
Kl. 12:15
FC Gribskov Hørsholm-Usserød IK Græsted Stadion Resultatformidling
845527
12 07-04-18
Kl. 13:00
Brede IF Lyngby BK Brede Idrætsplads Resultatformidling
845525
12 07-04-18
Kl. 13:30
Værløse Humlebæk BK Værløse Stadion Resultatformidling
845528
12 07-04-18
Kl. 14:00
Hornbæk IF Hillerød Fodbold Pedella Park Resultatformidling
845523
12 07-04-18
Kl. 15:30
ORI-Fodbold Hundested IK Oppe-Sundby Stadion Resultatformidling

Bemærk:

Turneringsafslutning

Kvalkampe til finalen tirsdag den 19. juni kl. 19.00.

Semifinale 1: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
Semifinale 2: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4

Vinderne går videre til finalen Lørdag den 23. juni kl. 13.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.