Serie 2 , Pulje 4

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
870959
Kampfakta
18 To 17-05-18
Kl. 18:30
Bjæverskov IF "Frem" Ejby IF Fodbold Bjæverskov Stadion 3-0
870957
Kampfakta
18 19-05-18
Kl. 11:00
Benløse IF Høng GF Benløsehallen 2-1
870958
Kampfakta
18 19-05-18
Kl. 11:00
Vordingborg IF Gørslev IF Vordingborg Kunst "Panteren" 1-3
870960
Kampfakta
18 19-05-18
Kl. 14:00
Nyråd/Langebæk Alliancen. Dianalund/Stenlille Stensved Stadion 4-6
870962
18 19-05-18
Kl. 15:00
FC Storebælt Hvalsø IF Korsør Gl. Stadion 0-3
870961
Kampfakta
18 19-05-18
Kl. 16:00
Ørslev GIF (V) Herlufsholm GF Ørslev Sportsplads 4-3

Stillingen

      K V U T Score P  
1 Hvalsø IF 18 12 5 1 44 - 12 41
2 Gørslev IF 18 12 3 3 53 - 15 39
3 Vordingborg IF 18 12 2 4 37 - 16 38
4 Bjæverskov IF "Frem" 18 12 1 5 38 - 13 37
5 Benløse IF 18 9 3 6 21 - 32 30
6 Ørslev GIF (V) 18 8 5 5 34 - 29 29
7 Høng GF 18 7 3 8 36 - 42 24
8 Dianalund/Stenlille ! 18 6 1 11 39 - 42 19
9 FC Storebælt 18 5 3 10 29 - 44 18
10 Ejby IF Fodbold 18 4 3 11 13 - 33 15
11 Herlufsholm GF 18 3 2 13 21 - 54 11
12 Nyråd/Langebæk Alliancen. ! 18 1 3 14 27 - 60 6 !

Kommende kampe

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
871236
19 Fr 25-05-18
Kl. 18:00
Dianalund/Stenlille Bjæverskov IF "Frem" Stenlille Stadion Resultatformidling
871235
19 Fr 25-05-18
Kl. 18:30
Hvalsø IF Vordingborg IF Hvalsø ny Idrætsplads Resultatformidling
870963
19 26-05-18
Kl. 11:00
Gørslev IF Nyråd/Langebæk Alliancen. Gørslev Stadion Resultatformidling
871237
19 26-05-18
Kl. 14:00
Herlufsholm GF FC Storebælt Herlufsholm Stadion Resultatformidling
871234
19 26-05-18
Kl. 15:00
Ejby IF Fodbold Benløse IF Ejby Stadion Resultatformidling
871238
19 26-05-18
Kl. 15:30
Høng GF Ørslev GIF (V) Hønghallen Resultatformidling

Bemærk:

Turneringsafslutning

Kvalkampe til finalen tirsdag den 19. juni kl. 19.00.

Semifinale 1: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
Semifinale 2: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4

Vinderne går videre til finalen Lørdag den 23. juni kl. 13.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.