Serie 3 , Pulje 5

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
892449
11 04-11-17
Kl. 10:30
Avedøre IF (1) BK Friheden (1) Avedøre Stadion 2-3
892450
11 04-11-17
Kl. 10:45
RB 1906 Vindinge IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs 2-0
892445
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 12:00
Svogerslev BK Bramsnæs FB Svogerslev Idrætspark 5-3
892447
11 04-11-17
Kl. 12:00
Brøndby Strand IK (2) Taastrup FC (1) Langbjergskolen Kunstgræs 0-3
892448
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 13:30
Tune IF Himmelev-Veddelev BK Tune Stadion Kunstgræs 4-0
892446
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 14:00
Havdrup GI Viby-Gadstrup Solrød Skole 2-1

Stillingen

      K V U T Score P  
1 Tune IF 11 9 1 1 43 - 17 28
2 Havdrup GI 11 6 2 3 28 - 18 20
3 Viby-Gadstrup ! 11 6 2 3 34 - 17 20
4 Taastrup FC (1) 11 6 2 3 25 - 25 20
5 BK Friheden (1) 11 6 1 4 37 - 24 19
6 Avedøre IF (1) 11 5 3 3 34 - 10 18
7 RB 1906 11 5 1 5 24 - 22 16
8 Himmelev-Veddelev BK 11 5 1 5 24 - 22 16
9 Bramsnæs FB 11 5 1 5 16 - 22 16
10 Svogerslev BK 11 4 1 6 30 - 35 13
11 Brøndby Strand IK (2) 11 1 0 10 17 - 53 3
12 Vindinge IF 11 0 1 10 6 - 53 1 !

Kommende kampe

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
892456
12 To 05-04-18
Kl. 19:00
Vindinge IF Viby-Gadstrup Vindinge Idrætspark Resultatformidling
892454
12 07-04-18
Kl. 10:30
Avedøre IF (1) Himmelev-Veddelev BK Avedøre Stadion Resultatformidling
892451
12 07-04-18
Kl. 13:00
Svogerslev BK BK Friheden (1) Svogerslev Idrætspark Resultatformidling
892453
12 07-04-18
Kl. 13:00
Tune IF Taastrup FC (1) Tune Stadion Resultatformidling
892452
12 07-04-18
Kl. 15:30
Brøndby Strand IK (2) Havdrup GI Langbjergskolen Resultatformidling
892455
12 08-04-18
Kl. 11:00
RB 1906 Bramsnæs FB Roskilde Idrætspark Resultatformidling

Bemærk:

Turneringsafslutning

Kvartfinaler tirsdag den 19. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 7
kamp 4 Vinder pulje 8 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 23. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale tirsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1