Serie 5 - Forår, Pulje 10

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
776054
1 On 16-05-18
Kl. 19:00
Næstved BK 1983 (2) Møns FK Nygårdsvej Idrætsanlæg 11-4
882629
7 19-05-18
Kl. 14:00
FK Sydsjælland 05 Næstved FC 77 Lov Stadion 2-3
883815
7 19-05-18
Kl. 16:00
Nyråd/Langebæk Alliancen. Herlufsholm GF Stensved Stadion 1-9
882628
Kampfakta
7 20-05-18
Kl. 11:00
Sct. Jørgens IF Kastrup GI Nygårdsvej Idrætsanlæg 5-5
882630
Kampfakta
7 Ma 21-05-18
Kl. 11:00
Ørslev GIF (V) Østmøn SGI Ørslev Sportsplads 4-2
883816
7 Ma 21-05-18
Kl. 11:00
Præstø IF Møns FK Præstø Stadion !

Stillingen

      K V U T Score P  
1 FK Sydsjælland 05 7 6 0 1 26 - 14 18
2 Herlufsholm GF 7 5 0 2 30 - 19 15
3 Sct. Jørgens IF 6 3 1 2 27 - 18 10
4 Næstved FC 77 7 3 1 3 17 - 13 10
5 Møns FK 7 3 1 3 16 - 25 10
6 Karrebæk IF 6 3 0 3 14 - 8 9
7 Nyråd/Langebæk Alliancen. ! 7 3 0 4 15 - 22 9
8 Ørslev GIF (V) 7 3 0 4 21 - 36 9
9 Kastrup GI 7 2 2 3 18 - 23 8
10 Næstved BK 1983 (2) 6 2 0 4 28 - 28 6
11 Østmøn SGI ! 6 1 1 4 11 - 20 4
12 Præstø IF 7 3 0 4 19 - 16 9 !

Kommende kampe

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
882631
7 On 23-05-18
Kl. 18:30
Karrebæk IF Næstved BK 1983 (2) Karrebæk Skole Resultatformidling
890516
8 26-05-18
Kl. 10:00
Herlufsholm GF Præstø IF Herlufsholm Stadion !
883817
8 26-05-18
Kl. 13:00
Møns FK FK Sydsjælland 05 Stege Stadion Resultatformidling
883818
8 27-05-18
Kl. 11:00
Kastrup GI Ørslev GIF (V) Kastrup Stadion Resultatformidling
883820
8 27-05-18
Kl. 11:00
Næstved BK 1983 (2) Sct. Jørgens IF Nygårdsvej Idrætsanlæg Resultatformidling
883819
8 27-05-18
Kl. 13:00
Næstved FC 77 Karrebæk IF Dyrskuepladsen Resultatformidling

Bemærk:

Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirdag den 19. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 6

Kvartfinaler torsdag den 21. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 2
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 7
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 24. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 5
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 27. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.