Serie 2 , Pulje 4

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
512355
Kampfakta
11 27-10-18
Kl. 12:30
Sorø Freja Undløse BK Sorø Stadion, Kunstgræs 2-6
512352
11 27-10-18
Kl. 13:00
Høng GF FK Sydsjælland 05 Hønghallen 1-0
512351
Kampfakta
11 27-10-18
Kl. 15:00
Fuglebjerg/Sandved-Tornemark Mørkøv IF Fuglebjerg Stadion 2-0
512353
Kampfakta
11 27-10-18
Kl. 15:00
FC Storebælt Suså IF Korsør Gl. Stadion 2-2
512354
Kampfakta
11 27-10-18
Kl. 15:30
Ørslev GIF (V) Vemmelev SGI Ørslev Sportsplads 2-2
512135
2 03-11-18
Kl. 11:00
Benløse IF Suså IF Benløsehallen 2-2

Stillingen

      K V U T Score P  
1 Fuglebjerg/Sandved-Tornemark ! 11 9 2 0 34 - 11 29
2 Suså IF 11 6 3 2 40 - 16 21
3 FC Storebælt 11 6 2 3 23 - 16 20
4 FK Sydsjælland 05 11 6 1 4 29 - 17 19
5 Mørkøv IF 11 6 1 4 24 - 14 19
6 Vemmelev SGI 11 5 2 4 22 - 19 17
7 Høng GF 11 5 1 5 17 - 18 16
8 Undløse BK 11 4 2 5 22 - 32 14
9 Benløse IF 11 3 3 5 20 - 23 12
10 Sorø Freja 11 3 1 7 16 - 31 10
11 Ørslev GIF (V) 11 1 3 7 17 - 27 6
12 Jyderup BK 11 1 1 9 7 - 47 4

Kommende kampe

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
512356
12 06-04-19
Kl. 11:00
Benløse IF Vemmelev SGI Benløsehallen Resultatformidling
512360
12 06-04-19
Kl. 13:30
Sorø Freja Jyderup BK Sorø Stadion Resultatformidling
512361
12 06-04-19
Kl. 14:00
Undløse BK Mørkøv IF Undløse Stadion Resultatformidling
512357
12 06-04-19
Kl. 15:30
Høng GF Fuglebjerg/Sandved-Tornemark Hønghallen Resultatformidling
512358
12 06-04-19
Kl. 15:30
FC Storebælt FK Sydsjælland 05 Korsør Gl. Stadion Resultatformidling
512359
12 06-04-19
Kl. 16:00
Ørslev GIF (V) Suså IF Ørslev Sportsplads Resultatformidling

Bemærk:

Husk tilmelding til VinterBold senest den 9. oktober.
Læs mere her: VinterBold 

Turneringsafslutning:

Kvalkampe til finalen tirsdag den 18. juni kl. 19.00.

Semifinale 1: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4
Semifinale 2: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 1

Vinderne går videre til finalen Lørdag den 22. juni kl. 13.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1.