Serie 5 - Forår, Pulje 8 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
184594
1 Fr 07-04-17
Kl. 18:15
Benløse IF Borup IF Benløsehallen 4-0
184597
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 11:00
Køge BK (1) AIK 65 Strøby Fodbold Køge Stadion 6-2
184598
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 13:30
Greve BK 85 Haslev FC Damagerskolen 3-3
184599
Kampfakta
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Haslev FC Køge BK (1) HFC's Klubhus 4-6
184600
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Borup IF Jyllinge FC (1) Borup Stadion 1-1!
184604
2 Ma 17-04-17
Kl. 11:00
Hundige BK (1) Rishøj Boldklub Hundige Boldfælled 7-1!
184607
3 To 20-04-17
Kl. 18:00
Jyllinge FC (1) Rishøj Boldklub Spraglehøj Idrætsanlæg !
184601
2 To 20-04-17
Kl. 18:00
Vemmedrup IF Benløse IF Vemmedrupskolen 0-4
184602
2 To 20-04-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold Jersie United Strøbyhallen Kunstgræs 2-1
184603
Kampfakta
2 To 20-04-17
Kl. 18:30
Viby-Gadstrup Greve BK 85 Ramsøhallen 1-5
184605
3 22-04-17
Kl. 11:00
Benløse IF AIK 65 Strøby Fodbold Benløsehallen UHT!
184609
3 22-04-17
Kl. 12:00
Jersie United Haslev FC Jersie-Hallen 3-1
184611
Kampfakta
3 23-04-17
Kl. 13:30
Greve BK 85 Hundige BK (1) Damagerskolen 1-6
184596
1 On 26-04-17
Kl. 19:00
Jersie United Vemmedrup IF Jersie-Hallen 3-0
184595
1 To 27-04-17
Kl. 18:00
Jyllinge FC (1) Hundige BK (1) Spraglehøj Idrætsanlæg 0-3!
184615
4 To 27-04-17
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold Borup IF Strøbyhallen 5-2
184614
4 29-04-17
Kl. 11:00
Vemmedrup IF Jyllinge FC (1) Vemmedrupskolen UHT!
184616
4 29-04-17
Kl. 13:30
Viby-Gadstrup Jersie United Ramsøhallen 2-6
184618
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 11:00
Hundige BK (1) Køge BK (1) Hundige Boldfælled 3-1
184612
4 30-04-17
Kl. 11:00
Haslev FC Benløse IF HFC's Klubhus 0-2
184613
4 30-04-17
Kl. 13:00
Rishøj Boldklub Greve BK 85 Rishøj Stadion HHT!
184620
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Jyllinge FC (1) Greve BK 85 Spraglehøj Idrætsanlæg 6-2!
184621
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Borup IF Haslev FC Borup Stadion 1-13
184622
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Jersie United Hundige BK (1) Jersie-Hallen 2-1
184625
5 On 03-05-17
Kl. 19:00
Køge BK (1) Rishøj Boldklub Køge Stadion UHT!
184623
5 To 04-05-17
Kl. 18:00
Vemmedrup IF AIK 65 Strøby Fodbold Vemmedrupskolen 6-1
184619
5 To 04-05-17
Kl. 19:00
Benløse IF Viby-Gadstrup Benløsehallen 2-0
184748
Kampfakta
6 06-05-17
Kl. 11:00
Hundige BK (1) Benløse IF Hundige Boldfælled 5-1
184747
6 06-05-17
Kl. 13:30
Viby-Gadstrup Borup IF Ramsøhallen UHT!
184743
6 07-05-17
Kl. 11:00
Haslev FC Vemmedrup IF HFC's Klubhus 5-0
184744
6 07-05-17
Kl. 11:00
Rishøj Boldklub Jersie United Rishøj Stadion HHT!
184745
6 07-05-17
Kl. 11:00
AIK 65 Strøby Fodbold Jyllinge FC (1) Strøbyhallen UHT!
184746
6 07-05-17
Kl. 13:30
Greve BK 85 Køge BK (1) Damagerskolen 3-1
184872
7 To 11-05-17
Kl. 18:00
Jyllinge FC (1) Køge BK (1) Spraglehøj Idrætsanlæg 2-5!
184876
7 To 11-05-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold Haslev FC Strøbyhallen HHT!
184871
7 Fr 12-05-17
Kl. 11:00
Benløse IF Rishøj Boldklub Benløsehallen UHT!
184875
7 13-05-17
Kl. 11:00
Vemmedrup IF Viby-Gadstrup Vemmedrupskolen 2-10
184874
7 13-05-17
Kl. 12:00
Jersie United Greve BK 85 Jersie-Hallen 3-2
184873
7 13-05-17
Kl. 15:00
Borup IF Hundige BK (1) Borup Stadion HHT!
184879
Kampfakta
8 To 18-05-17
Kl. 19:00
Køge BK (1) Jersie United Køge Stadion 3-5
184593
1 To 18-05-17
Kl. 19:00
Rishøj Boldklub Viby-Gadstrup Rishøj Stadion HHT!
184881
8 20-05-17
Kl. 13:30
Viby-Gadstrup AIK 65 Strøby Fodbold Ramsøhallen 14-1
184882
Kampfakta
8 21-05-17
Kl. 11:00
Hundige BK (1) Vemmedrup IF Hundige Boldfælled 6-3
184877
8 21-05-17
Kl. 11:00
Haslev FC Jyllinge FC (1) HFC's Klubhus UHT!
184878
8 21-05-17
Kl. 11:00
Rishøj Boldklub Borup IF Rishøj Stadion HHT!
184880
8 21-05-17
Kl. 13:30
Greve BK 85 Benløse IF Damagerskolen 6-3
184888
Kampfakta
9 Ti 23-05-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold Hundige BK (1) Strøbyhallen 1-7
184610
Kampfakta
3 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Køge BK (1) Viby-Gadstrup Køge Stadion 0-2
184885
9 To 25-05-17
Kl. 18:00
Jyllinge FC (1) Jersie United Spraglehøj Idrætsanlæg HHT!
184884
Kampfakta
9 Fr 26-05-17
Kl. 19:00
Benløse IF Køge BK (1) Benløsehallen 2-3
184887
9 27-05-17
Kl. 11:00
Vemmedrup IF Rishøj Boldklub Vemmedrupskolen UHT!
184886
9 27-05-17
Kl. 15:00
Borup IF Greve BK 85 Borup Stadion HHT!
184883
9 28-05-17
Kl. 11:00
Haslev FC Viby-Gadstrup HFC's Klubhus 1-3
184608
3 On 31-05-17
Kl. 19:00
Borup IF Vemmedrup IF Borup Stadion HHT!
184893
10 To 01-06-17
Kl. 18:00
Jyllinge FC (1) Viby-Gadstrup Spraglehøj Idrætsanlæg HHT!
184890
10 03-06-17
Kl. 12:00
Jersie United Benløse IF Jersie-Hallen 1-3
184894
10 04-06-17
Kl. 11:00
Hundige BK (1) Haslev FC Hundige Boldfælled 6-6
184889
10 04-06-17
Kl. 11:00
Rishøj Boldklub AIK 65 Strøby Fodbold Rishøj Stadion HHT!
184892
10 04-06-17
Kl. 13:30
Greve BK 85 Vemmedrup IF Damagerskolen 6-2
184891
Kampfakta
10 Ma 05-06-17
Kl. 11:00
Køge BK (1) Borup IF Køge Stadion UHT!
184899
11 To 08-06-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold Greve BK 85 Strøbyhallen 0-9
184898
11 10-06-17
Kl. 11:00
Vemmedrup IF Køge BK (1) Vemmedrupskolen 4-2
184895
11 10-06-17
Kl. 11:00
Haslev FC Rishøj Boldklub HFC's Klubhus UHT!
184896
11 10-06-17
Kl. 13:00
Benløse IF Jyllinge FC (1) Benløsehallen UHT!
184897
11 10-06-17
Kl. 13:00
Borup IF Jersie United Borup Stadion HHT!
184900
11 10-06-17
Kl. 13:30
Viby-Gadstrup Hundige BK (1) Ramsøhallen 3-8
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 6

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 2
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 7
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 5
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.