U17 Drenge 1 (00) Forår, Pulje 2 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
205127
Kampfakta
1 08-04-17
Kl. 14:00
BK Avarta Gladsaxe-Hero BK Espelundens Idrætsanlæg 5-1
205128
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 13:00
Bagsværd BK Albertslund IF Bagsværd Stadion 6-0
205130
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 13:30
Køge BK Brøndbyernes IF (2) Køge Stadion 3-1
205129
1 09-04-17
Kl. 15:00
VB 1968 AB Skovbrynet Skole Kunstgræs UHHT Resultatformidling
205132
2 On 19-04-17
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (2) Lejerbo BK Brøndby Stadion 2-6
205133
Kampfakta
2 On 19-04-17
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK Køge BK Gladsaxe Stadion 1-6
205135
Kampfakta
2 On 19-04-17
Kl. 18:30
AB Bagsværd BK Akademisk Boldklub 0-0
205134
2 On 19-04-17
Kl. 18:45
Albertslund IF BK Avarta Albertslund Stadion 3-2
205141
3 22-04-17
Kl. 13:30
Lejerbo BK VB 1968 Gungehusskolen 1-1
205138
3 22-04-17
Kl. 14:00
BK Avarta AB Espelundens Idrætsanlæg 1-5
205137
3 23-04-17
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF (2) Gladsaxe-Hero BK Brøndby Stadion 0-0
205140
Kampfakta
3 23-04-17
Kl. 13:30
Køge BK Albertslund IF Køge Stadion 2-3
205139
Kampfakta
3 23-04-17
Kl. 16:00
Bagsværd BK Taastrup FC Bagsværd Stadion 4-2
205161
7 On 26-04-17
Kl. 19:00
Lejerbo BK BK Avarta Gungehusskolen 1-1
205144
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 12:00
VB 1968 Bagsværd BK Skovbrynet Skole 1-3
205146
4 Ma 01-05-17
Kl. 18:00
Taastrup FC BK Avarta NyBolig Park 2-2
205131
1 On 03-05-17
Kl. 19:00
Lejerbo BK Taastrup FC Gungehusskolen 1-1
205149
Kampfakta
5 06-05-17
Kl. 12:00
Gladsaxe-Hero BK Albertslund IF Gladsaxe Stadion 2-2
205150
Kampfakta
5 06-05-17
Kl. 12:00
Køge BK Taastrup FC Køge Stadion 1-5
205148
5 06-05-17
Kl. 14:00
BK Avarta VB 1968 Espelundens Idrætsanlæg 8-1
205147
5 07-05-17
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF (2) AB Brøndby Stadion 0-6
205151
Kampfakta
5 Ti 09-05-17
Kl. 18:30
Lejerbo BK Bagsværd BK Gungehusskolen 3-0
205136
2 On 10-05-17
Kl. 18:30
Taastrup FC VB 1968 NyBolig Park 4-1
205145
Kampfakta
4 On 10-05-17
Kl. 18:30
AB Køge BK Akademisk Boldklub 0-1
205153
6 13-05-17
Kl. 11:00
Albertslund IF Lejerbo BK Albertslund Stadion 1-2
205155
6 13-05-17
Kl. 11:30
AB Gladsaxe-Hero BK Akademisk Boldklub 1-0
205143
Kampfakta
4 On 17-05-17
Kl. 18:30
Albertslund IF Brøndbyernes IF (2) Albertslund Stadion 5-0
205154
6 To 18-05-17
Kl. 19:00
VB 1968 Køge BK Skovbrynet Skole 1-0
205159
Kampfakta
7 21-05-17
Kl. 11:00
Albertslund IF AB Albertslund Stadion 0-3
205160
Kampfakta
7 21-05-17
Kl. 13:30
Køge BK Bagsværd BK Køge Stadion 0-1
205157
7 21-05-17
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF (2) VB 1968 Brøndby Stadion HHT !
205142
Kampfakta
4 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Gladsaxe-Hero BK Lejerbo BK Gladsaxe Stadion 1-3
205166
8 27-05-17
Kl. 13:30
Taastrup FC Albertslund IF NyBolig Park 1-10
205164
8 28-05-17
Kl. 13:00
VB 1968 Gladsaxe-Hero BK Skovbrynet Skole UHT !
205162
8 28-05-17
Kl. 14:00
BK Avarta Køge BK Espelundens Idrætsanlæg 6-0
205163
8 28-05-17
Kl. 14:00
Bagsværd BK Brøndbyernes IF (2) Bagsværd Stadion UHT !
205165
8 On 31-05-17
Kl. 19:00
Lejerbo BK AB Gungehusskolen 3-0
205156
6 To 01-06-17
Kl. 18:30
Taastrup FC Brøndbyernes IF (2) NyBolig Park 9-1
205152
Kampfakta
6 Ti 06-06-17
Kl. 19:15
Bagsværd BK BK Avarta Bagsværd Stadion 4-2
205158
7 To 08-06-17
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK Taastrup FC Gladsaxe Stadion 0-2
205169
9 10-06-17
Kl. 11:00
Albertslund IF VB 1968 Albertslund Stadion 2-2
205168
9 10-06-17
Kl. 13:30
Gladsaxe-Hero BK Bagsværd BK Gladsaxe Stadion HHT !
205171
9 10-06-17
Kl. 13:30
AB Taastrup FC Akademisk Boldklub 2-1
205170
Kampfakta
9 11-06-17
Kl. 13:30
Køge BK Lejerbo BK Køge Stadion 2-1
205167
9 11-06-17
Kl. 13:30
Brøndbyernes IF (2) BK Avarta Brøndby Stadion HHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:

Puljevinderne spiller finalestævne (Final 4) lørdag den 17. juni i Ølstykke.

Semifinaler 17. juni kl. 10.00 i Ølstykke
Kamp 1: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
Kamp 2: Vinder pulje 1 - Bedste 2´er

Finale og 3-4 plads 17. juni kl. 13.30 i Ølstykke
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2