U13 Drenge 8-mands 3 (04) Forår, Pulje 2 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
219198
1 Fr 07-04-17
Kl. 18:30
Gilleleje FK Hørsholm-Usserød IK Nellerupgård Stadion 1-5
219201
Kampfakta
1 08-04-17
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold Espergærde IF Hillerød Stadion 0-3
219197
1 On 12-04-17
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Lynge-Uggeløse IF Birkerød Stadion 8-2
219199
1 On 12-04-17
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Fredensborg BI Helsingør Idrætspark 7-4
219206
2 On 19-04-17
Kl. 19:00
Espergærde IF Helsingør IF Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg 3-9
219204
2 22-04-17
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK IF Skjold Birkerød Hørsholm Idrætspark 2-1
219202
2 22-04-17
Kl. 10:00
Nivå-Kokkedal FK Hillerød Fodbold Karsemosegård HHT !
219205
2 23-04-17
Kl. 11:00
Fredensborg BI Gilleleje FK Fredensborg Stadion 2-2
219203
2 Ti 25-04-17
Kl. 17:45
Lynge-Uggeløse IF Helsinge Fodbold Lyngehallen 2-4
219210
3 Fr 28-04-17
Kl. 18:00
Helsinge Fodbold Hørsholm-Usserød IK Helsinge Stadion 1-3
219209
3 29-04-17
Kl. 10:30
Gilleleje FK Espergærde IF Nellerupgård Stadion 1-2
219211
3 30-04-17
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold Helsingør IF Fodbold Hillerød Stadion 2-7
219207
3 30-04-17
Kl. 10:00
Nivå-Kokkedal FK Lynge-Uggeløse IF Karsemosegård 7-2
219208
3 30-04-17
Kl. 15:00
IF Skjold Birkerød Fredensborg BI Birkerød Stadion 9-0
219214
4 On 03-05-17
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Gilleleje FK Helsingør Idrætspark 2-1
219216
4 On 03-05-17
Kl. 19:00
Espergærde IF IF Skjold Birkerød Mørdrup Idrætsanlæg 7-3
219213
4 06-05-17
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK Nivå-Kokkedal FK Hørsholm Idrætspark 0-7
219212
4 06-05-17
Kl. 11:30
Lynge-Uggeløse IF Hillerød Fodbold Lyngehallen 5-2
219215
4 06-05-17
Kl. 12:00
Fredensborg BI Helsinge Fodbold Fredensborg Stadion 1-8
219220
5 On 10-05-17
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold Espergærde IF Helsinge Stadion 3-0
219221
5 To 11-05-17
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold Gilleleje FK Hillerød Stadion 0-3
219219
5 13-05-17
Kl. 10:00
Lynge-Uggeløse IF Hørsholm-Usserød IK Lyngehallen 4-7
219217
5 13-05-17
Kl. 10:00
Nivå-Kokkedal FK Fredensborg BI Karsemosegård 5-0
219218
5 14-05-17
Kl. 15:00
IF Skjold Birkerød Helsingør IF Fodbold Birkerød Stadion 3-4
219224
6 On 17-05-17
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Helsinge Fodbold Helsingør Idrætspark 4-4
219226
6 On 17-05-17
Kl. 19:00
Espergærde IF Nivå-Kokkedal FK Mørdrup Idrætsanlæg 4-2
219223
6 20-05-17
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK Hillerød Fodbold Hørsholm Idrætspark 8-0
219222
6 20-05-17
Kl. 10:30
Gilleleje FK IF Skjold Birkerød Nellerupgård Stadion 3-2
219200
1 20-05-17
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold Nivå-Kokkedal FK Helsinge Stadion UHT !
219225
6 21-05-17
Kl. 11:00
Fredensborg BI Lynge-Uggeløse IF Fredensborg Stadion 1-12
219230
7 On 24-05-17
Kl. 18:00
Helsinge Fodbold Gilleleje FK Helsinge Stadion 3-5
219229
7 27-05-17
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK Fredensborg BI Hørsholm Idrætspark 3-2
219231
7 28-05-17
Kl. 10:00
Hillerød Fodbold IF Skjold Birkerød Hillerød Stadion 1-3
219227
7 28-05-17
Kl. 10:00
Nivå-Kokkedal FK Helsingør IF Fodbold Karsemosegård 9-3
219228
7 28-05-17
Kl. 10:00
Lynge-Uggeløse IF Espergærde IF Lyngehallen 3-1
219235
8 Ti 30-05-17
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold Fredensborg BI Hillerød Stadion 5-0
219233
8 On 31-05-17
Kl. 18:00
Gilleleje FK Nivå-Kokkedal FK Nellerupgård Stadion 1-2
219234
8 On 31-05-17
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Lynge-Uggeløse IF Helsingør Idrætspark 7-2
219236
8 On 31-05-17
Kl. 19:00
Espergærde IF Hørsholm-Usserød IK Mørdrup Idrætsanlæg 0-6
219232
8 On 31-05-17
Kl. 19:15
IF Skjold Birkerød Helsinge Fodbold Birkerød Stadion 2-0
219237
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK IF Skjold Birkerød Karsemosegård 6-6
219238
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF Gilleleje FK Lyngehallen 1-5
219239
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK Helsingør IF Fodbold Hørsholm Idrætspark 10-1
219241
9 On 07-06-17
Kl. 19:00
Fredensborg BI Espergærde IF Fredensborg Stadion 0-12
219240
9 To 08-06-17
Kl. 18:00
Helsinge Fodbold Hillerød Fodbold Helsinge Stadion 5-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk også tilmelding til sommerens sjoveste stævne: Bakkens Fodbold Festival
http://www.dbusjaelland.dk/boern_og_unge/events_og_staevner/bakkens-fodbold-festival 

Turneringsafslutning:
Kvartfinaler søndag den 11. juni kl. 12.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 1
kamp 2 Vinder pulje 3 - Vinder pulje 5
kamp 3 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8

Semifinaler lørdag den 17. juni kl. 11.45 i Borup
kamp 5: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
kamp 6: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 4

Finale samt 3-4 plads lørdag den 17. juni kl. 14.15 i Borup.
kamp 7: Finale Vinder kamp 5 - Vinder kamp 6
kamp 8: 3-4 plads Taber kamp 5 - Taber kamp 6