Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
912363
1 15-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (3) Nørrebro United (3) Sundby Idrætspark HHT!
Runde 2
944352
2 29-08-17
Kl. 18:30
Frem (2) Nørrebro United (3) Frem, Valby IP HHT!
944353
2 29-08-17
Kl. 18:30
BSV af 2016 (2) BK Avarta (M) Rundforbi Stadion 0-2
944354
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
GVI (M) Hillerød Fodbold (Øst 2) GVI. Nymosen 4-2
944355
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ballerup BK (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Ballerup Idrætspark 0-19
944356
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Albertslund IF (M) Hvidovre IF (Øst 2) Albertslund Stadion 4-2
944357
2 29-08-17
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) AB (Øst 1) Birkerød Stadion 2-4
944358
2 29-08-17
Kl. 18:30
Græsted IF (2) Frederikssund FB (1) Græsted Stadion 1-5
944359
2 29-08-17
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (M) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Allerød Idrætspark HHT!
944360
2 29-08-17
Kl. 18:30
Glostrup (1) FA 2000 (M) Østervangsbanerne HHT!
944361
2 29-08-17
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Ølstykke FC (M) Virum Stadion 1-0
944362
2 29-08-17
Kl. 18:30
Vanløse (M) B93 (Øst 1) Vanløse I P 0-5
944363
2 29-08-17
Kl. 18:30
B 1903 (M) LSF (Øst 2) B1903 2-6
973453
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (M) FC Helsingør (Øst 1) Helsinge Stadion 2-4
973603
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (M) HIK (Øst 1) Avedøre Stadion 0-10
973604
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Karlslunde IF (M) FC Roskilde (Øst 1) Karlslunde Stadion 0-13
973605
2 29-08-17
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Himmelev Idrætspark 1-4
973606
2 29-08-17
Kl. 18:30
Haslev FC (1) Næstved I.F. (Øst 1) HFC's Klubhus 0-8
973666
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Slagelse B&I (Øst 2) Stadion Vest 2-3
973667
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (2) AIK 65 Strøby Fodbold (1) Ringsted Stadion 1-6
973668
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Roskilde Pigefodbold (1) Værløse BK (1) Himmelev Idrætspark 1-4
973669
2 29-08-17
Kl. 18:30
AB Tårnby (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Vestamager Idrætsanlæg 0-8
973670
2 29-08-17
Kl. 18:30
Fremad Valby (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Valby IP, tribunen 0-8
973757
2 29-08-17
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (2) Taastrup FC (1) Elverroad 2-5
973805
2 29-08-17
Kl. 18:30
Kastrup (1) Vallensbæk IF (1) Røllikevej 0-6
974006
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ishøj IF (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Ishøj Idrætscenter 2-1
974007
2 29-08-17
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) HB Køge (Øst 1) NFC Anlæg Syd 0-3
974008
2 29-08-17
Kl. 18:30
FC Lejre (1) Tølløse BK (1) Lejrehallen 1-2
974009
2 29-08-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Farum BK (Øst 1) Karsemosegård HHT!
974010
2 29-08-17
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Sundby Bk/Fremad Amager (Øst 1) Solrød Idrætscenter 1-4
974011
2 29-08-17
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) Vestia (M) Skovshoved I P 0-12
974012
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Jægersborg BK (Øst 2) KB (Øst 1) Jægersborg 8-0
973671
2 30-08-17
Kl. 18:00
Skjold (M) Dragør BK (Øst 1) Kunst, Ryparken 3-1
Runde 3
280999
3 12-09-17
Kl. 18:00
Tølløse BK (1) AB (Øst 1) Tølløse Stadion 0-14
281000
3 12-09-17
Kl. 18:00
AIK 65 Strøby Fodbold (1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Strøbyhallen 1-8
281001
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Ishøj IF (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Ishøj Idrætscenter 7-1
281002
3 12-09-17
Kl. 18:00
Albertslund IF (M) Næstved I.F. (Øst 1) Albertslund Stadion 0-6
281003
3 12-09-17
Kl. 18:00
BK Avarta (M) FC Roskilde (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg HHT!
281204
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
HB Køge (Øst 1) Sundby Bk/Fremad Amager (Øst 1) Herfølge Stadion 3-1
281205
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Slagelse B&I (Øst 2) Lillevang Idrætscenter 1-2
281206
3 12-09-17
Kl. 18:00
Taastrup FC (1) Vallensbæk IF (1) NyBolig Park 1-2
281207
3 12-09-17
Kl. 18:00
Værløse BK (1) HIK (Øst 1) Værløse Stadion 0-9
281208
3 12-09-17
Kl. 18:00
Frederikssund FB (1) Vestia (M) Frederikssund Stadion 0-1
281209
3 12-09-17
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Virum Stadion 0-10
281210
3 12-09-17
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst 1) B93 (Øst 1) Helsingør Idrætspark 0-5
281211
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Jægersborg BK (Øst 2) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Jægersborg 1-0
281212
3 13-09-17
Kl. 18:00
Skjold (M) Farum BK (Øst 1) Kunst, Ryparken 0-4
281234
3 14-09-17
Kl. 17:30
LSF (Øst 2) FA 2000 (M) Smørum Idrætscenter 5-1
281213
3 20-09-17
Kl. 19:00
GVI (M) Nørrebro United (3) Kunst, GVI. Nymosen HMH
Runde 4
324620
Kampfakta
4 26-09-17
Kl. 17:30
LSF (Øst 2) FC Roskilde (Øst 1) Smørum Idrætscenter 2-3
324619
Kampfakta
4 26-09-17
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (1) Ishøj IF (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst 0-2
324618
4 26-09-17
Kl. 18:15
Vestia (M) HB Køge (Øst 1) Kunst, Bavnehøj IA 2-10
561131
4 26-09-17
Kl. 18:30
Farum BK (Øst 1) B93 (Øst 1) Right to Dream Park 4-3
324621
Kampfakta
4 27-09-17
Kl. 20:00
Jægersborg BK (Øst 2) Slagelse B&I (Øst 2) Gentofte Sportspark, kunst 2 3-5
324624
4 28-09-17
Kl. 19:30
Nørrebro United (3) AB (Øst 1) Kunst, Ryparken HHT!
324622
4 03-10-17
Kl. 19:00
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Lyngby Stadion 4-0
324623
4 09-11-17
Kl. 20:00
HIK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-4
Runde 5
834592
Kampfakta
5 18-04-18
Kl. 18:30
Ishøj IF (Øst 2) HB Køge (Øst 1) Ishøj Idrætscenter 2-0
834593
Kampfakta
5 18-04-18
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Slagelse Stadion 2-3
834594
Kampfakta
5 18-04-18
Kl. 18:30
AB (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Akademisk Boldklub 1-3
834595
5 18-04-18
Kl. 18:30
Farum BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Farum Park 1-2
Runde 6
450876
6 02-05-18
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Brøndby Stadion 4-1
450878
Kampfakta
6 02-05-18
Kl. 18:30
FC Roskilde (Øst 1) Ishøj IF (Øst 2) Roskilde Idrætspark 0-1
Runde 7
242044
Kampfakta
7 29-05-18
Kl. 17:15
Brøndbyernes IF (Øst 1) Ishøj IF (Øst 2) Farum Park 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 1 kamp ( 63 oversidder)

2. runde uge 35  32 kampe

3. runde uge 37 16 kampe

4. runde uge 39 8 kampe

Kvartfinaler 18. april 2018

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk