Ungdomspokalen U16 Piger (02) 17/18 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
821707
Kampfakta
1 23-08-17
Kl. 18:30
Fårevejle BK (2) Vemmelev SGI (1) Faarevejle Stadion 7-6
821705
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:30
TGB (2) Herlufsholm GF (Øst 2) TGB´s anlæg 1-5
821706
1 30-08-17
Kl. 18:30
Holmegaard GB (2) Borup IF (2) Holmegårdhallen 2-1
821708
1 30-08-17
Kl. 18:30
Tuse IF (2) B. 73, Slagelse (Øst 1) Tusehallen HHT!
821709
1 30-08-17
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (1) Allerød Fodbold Klub (Øst 2) Melby Stadion 0-1
821710
1 30-08-17
Kl. 18:30
Oversidder HB Køge Pigefodbold (Øst 1)
821711
1 30-08-17
Kl. 18:30
Dragør BK (M) Sundby Bk.(Øst 1) Kunst, Dragør Bk. 0-2
821712
1 30-08-17
Kl. 18:30
BSV/FC Holte (1) FC Damsø (M) Rundforbi Stadion 4-0
821713
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:30
Viby IF (2) Greve Fodbold (Øst 2) Viby Idrætsanlæg 0-2
821714
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:30
FFB (Øst 2) BSF (Øst 1) Frederikssund Stadion 0-10
821715
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:30
FB (M) IF Skjold Birkerød (Øst 2) Jens Jessens Vej 0-3
821716
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) FA 2000 (M) Virum Stadion 5-4
821717
1 30-08-17
Kl. 18:30
Team Vest (1) Roskilde Pigefodbold (Øst 1) Herstedøster Stadion UHT!
821718
1 30-08-17
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst 2) Hillerød GI Damer 2010 (Øst 1) Ølstykke Stadion 1-8
821720
1 30-08-17
Kl. 18:30
Oversidder B93 (Øst 1)
821719
Kampfakta
1 31-08-17
Kl. 19:30
Nørrebro United (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Kunst, Ryparken 0-23
Runde 2
280951
2 12-09-17
Kl. 18:00
B93 (Øst 1) BSF (Øst 1) B 93 Svanemølleanlæg. 2-3
280952
2 12-09-17
Kl. 18:00
BSV/FC Holte (1) Sundby Bk.(Øst 1) Rundforbi Stadion 0-3
280953
Kampfakta
2 12-09-17
Kl. 18:00
Holmegaard GB (2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Holmegårdhallen 0-17
280954
Kampfakta
2 12-09-17
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Øst 2) HB Køge Pigefodbold (Øst 1) Greve Idræts Center 0-4
280955
2 12-09-17
Kl. 18:00
Fårevejle BK (2) Team Vest (1) Faarevejle Stadion 1-11
280948
Kampfakta
2 12-09-17
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (Øst 2) Hillerød GI Damer 2010 (Øst 1) Birkerød Stadion 1-7
280949
Kampfakta
2 13-09-17
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Herlufsholm GF (Øst 2) Virumgård kunstgræsbane 0-1
280950
Kampfakta
2 19-09-17
Kl. 19:15
Allerød Fodbold Klub (Øst 2) B. 73, Slagelse (Øst 1) Lyngehallen Kunstgræs 0-3
Runde 3
559796
3 26-09-17
Kl. 18:30
Team Vest (1) Hillerød GI Damer 2010 (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 1-2
559799
Kampfakta
3 26-09-17
Kl. 19:15
HB Køge Pigefodbold (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Herfølge Stadion Kunst 9-10
559798
Kampfakta
3 26-09-17
Kl. 19:30
Herlufsholm GF (Øst 2) B. 73, Slagelse (Øst 1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs) 2-4
559797
Kampfakta
3 23-10-17
Kl. 18:30
BSF (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Ballerup Idrætspark, Kunstgræs 1-5
Runde 4
834570
Kampfakta
4 02-05-18
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Øst 1) Hillerød GI Damer 2010 (Øst 1) Brøndby Stadion 9-0
834569
Kampfakta
4 02-05-18
Kl. 19:30
Sundby Bk.(Øst 1) B. 73, Slagelse (Øst 1) Kunst, Sundby/Kløvermarken 4-1
Runde 5
180472
5 29-05-18
Kl. 17:30
Brøndbyernes IF (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Ballerup Idrætspark 3-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 35 16 kampe ( 2 oversiddere p.t.)

2. runde uge 37  8 kampe

3. runde uge 39 4 kampe

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk