Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (05) 17/18

Komplet kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
882926
1 15-08-17
Kl. 18:00
FB (Øst 2) HIK (Øst 1) Jens Jessens Vej 0-2
881361
1 15-08-17
Kl. 18:30
Benløse IF (M) Nykøbing FC (Øst 2) Benløsehallen 4-1
881362
1 15-08-17
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (3) BK Avarta (M) Sønderkærskolen 0-6
881363
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
FFB (M) FC Helsingør (Øst 1) Frederikssund Stadion 1-3
882898
1 15-08-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Karsemosegård 1-11
882899
1 15-08-17
Kl. 18:30
Fix (5) Kr. Værløse IF (2) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej UHT!
882900
1 15-08-17
Kl. 18:30
Hundested IK (3) IS Skævinge (1) Hundestedhallen 2-4
882901
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Ølstykke FC (M) Ledøje-Smørum Fodbold (Øst 1) Ølstykke Stadion 3-5
882903
1 15-08-17
Kl. 18:30
Stenløse BK (1) Hillerød Fodbold (M) Stenløse Stadion 3-5
882904
1 15-08-17
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Skovshoved IF (2) Herstedøster Stadion 2-3
882905
1 15-08-17
Kl. 18:30
Albertslund IF (1) Skjold (M) Albertslund Stadion 0-1
882906
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Greve Idræts Center 0-14
882907
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Køge Nord FC (1) Solrød FC (Øst 1) Rishøj Stadion 2-3
882908
1 15-08-17
Kl. 18:30
Køge BK (Øst 2) Næstved I.F. (Øst 1) Køge Stadion 1-3
882909
1 15-08-17
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Hvidovre IF (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 3-4
882910
1 15-08-17
Kl. 18:30
B 1903 (Øst 1) Værebro IF (Øst 1) B1903 0-1
882911
1 15-08-17
Kl. 18:30
Kastrup (Øst 2) Fremad Amager (Øst 1) Røllikevej 3-1
882912
1 15-08-17
Kl. 18:30
Dragør BK (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Dragør Bk 0-10
882913
1 15-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (M) Sundby Bk. (Øst 1) Sundby Idrætspark 2-11
882914
1 15-08-17
Kl. 18:30
Glostrup (1) BK Frem (Øst 2) Østervangsbanerne 8-1
882915
1 15-08-17
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) Herfølge BK (Øst 1) Himmelev Idrætspark 1-12
882916
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (M) BSV af 2016 (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 3-2
882917
1 15-08-17
Kl. 18:30
AB Tårnby (Øst 2) IF Skjold Birkerød (Øst 1) Vestamager Idrætsanlæg 7-2
882918
1 15-08-17
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) SuRi Park 1-2
882919
1 15-08-17
Kl. 18:30
Tuse IF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Tusehallen 1-4
882920
1 15-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) AB (Øst 1) Helsinge Stadion 1-13
882921
1 15-08-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) Ringsted IF (1) Strøbyhallen 1-6
882923
1 15-08-17
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 1) B 93 (Øst 1) Jens Jessens Vej 2-1
882924
1 15-08-17
Kl. 18:30
Ballerup BK (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Ballerup Idrætspark 1-7
882925
1 15-08-17
Kl. 18:30
GVI (Øst 1) KB (Øst 1) GVI. Nymosen 7-5
882922
1 17-08-17
Kl. 19:30
Nørrebro United (M) Vanløse (Øst 1) Kunst, Ryparken 1-8
882902
1 22-08-17
Kl. 18:30
Brønshøj BK (2) Virum-Sorgenfri BK (1) Tingbjerg I P 2-1
Runde 2
222583
2 28-08-17
Kl. 18:45
Skovshoved IF (2) BK Avarta (M) Skovshoved I P 9-8
222584
2 29-08-17
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Sundby Bk. (Øst 1) Lyngby Stadion 6-5
222585
2 29-08-17
Kl. 18:30
Fix (5) Skjold (M) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-7
222586
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ledøje-Smørum Fodbold (Øst 1) AB (Øst 1) Smørum Idrætscenter 2-3
222587
2 29-08-17
Kl. 18:30
Kastrup (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Røllikevej 1-10
222588
2 29-08-17
Kl. 18:30
IS Skævinge (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Baunehøj Stadion HHT!
222589
2 29-08-17
Kl. 18:30
Solrød FC (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Solrød Idrætscenter 1-4
222590
2 29-08-17
Kl. 18:30
GVI (Øst 1) Værebro IF (Øst 1) GVI. Nymosen 3-4
222591
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (M) Farum BK (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 1-6
222581
2 29-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (1) Benløse IF (M) Ringsted Stadion 0-2
222582
2 29-08-17
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (M) FC Helsingør (Øst 1) Hillerød Stadion 3-2
222593
2 29-08-17
Kl. 18:30
Glostrup (1) FA 2000 (Øst 1) Østervangsbanerne 1-5
222595
2 29-08-17
Kl. 18:30
Brønshøj BK (2) Hvidovre IF (Øst 1) Tingbjerg I P 3-4
222594
2 29-08-17
Kl. 19:30
AB Tårnby (Øst 2) Herfølge BK (Øst 1) Tårnby Stadion 1-3
222580
2 30-08-17
Kl. 18:30
HIK (Øst 1) Vanløse (Øst 1) Kunst, HIK 2-1
222592
2 06-09-17
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Slagelse Stadion Kunst 1-4
Runde 3
280957
3 11-09-17
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) Farum BK (Øst 1) Gentofte Sportspark - kunst 1 0-9
280958
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Hvidovre IF (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Hvidovre IF's baner 0-4
280959
3 12-09-17
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Hillerød Stadion 7-4
280960
3 12-09-17
Kl. 18:00
Herfølge BK (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Herfølge Stadion 3-2
280961
3 12-09-17
Kl. 18:00
Skjold (M) Værebro IF (Øst 1) Fælledparken 2-7
280962
3 12-09-17
Kl. 18:00
Benløse IF (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Benløsehallen 1-4
280963
3 12-09-17
Kl. 18:00
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Lyngby Stadion 1-2
280956
3 12-09-17
Kl. 18:00
AB (Øst 1) HIK (Øst 1) Akademisk Boldklub 2-1
Runde 4
559804
4 26-09-17
Kl. 17:30
Brøndbyernes IF (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Brøndby Stadion 5-2
559805
4 26-09-17
Kl. 18:30
Næstved I.F. (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Nygårdsvej Idrætsanlæg 1-5
559807
4 05-10-17
Kl. 17:45
Hillerød Fodbold (M) Herfølge BK (Øst 1) Hillerød Stadion Kunstgræs 1-7
559806
4 10-10-17
Kl. 17:00
Værebro IF (Øst 1) AB (Øst 1) Skovbrynet Skole 4-6
Runde 5
834573
5 02-05-18
Kl. 18:30
Herfølge BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Herfølge Stadion Resultatformidling
834574
5 02-05-18
Kl. 18:30
AB (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Akademisk Boldklub Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 32 kampe

2. runde uge 35  16 kampe

3. runde uge 37 8 kampe

4. runde uge 39 4 kampe

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk