DBU Pokalen (2014)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
970926
1 15-04-14
Kl. 18:15
Islev BK (S5) IF Bytoften (S4) Espelundens Idrætsanlæg 8-7
970927
1 15-04-14
Kl. 18:15
Albertslund BS 72 (S4) Dalby IF / HFK fodbold (S3) Sportspladsen i Syd 0-6
970931
1 15-04-14
Kl. 18:15
Borsholm-Skibstrup IF (S5) Herstedøster IC (S3) Borsholm Idrætsplads 0-5
970939
1 15-04-14
Kl. 18:15
Bramsnæs FB (S4) Vipperød BK (S3) Bramsnæsvighallen 0-4
970933
1 15-04-14
Kl. 18:15
VBK Brøndby (S6) Atletico Hilal (S4) Langbjergskolen HHT!
971132
1 15-04-14
Kl. 18:15
Dianalund IF (S4) Gadstrup IF (S4) Dianalund Stadion UHT!
971139
1 15-04-14
Kl. 18:15
Greve Strandby GS-03 (S6) Toksværd Olstrup Fodbold (S3) Holmeagerskolen HHT!
970930
1 15-04-14
Kl. 18:15
Gundsømagle IF (S5) FKF-96, Helsingør (S4) Margretheskolen G-77 UHT!
971133
1 15-04-14
Kl. 18:15
Høje Tåstrup IF (S5) Kr. Helsinge IF (S3) Gadehaveskolen 1-12
970938
1 15-04-14
Kl. 18:15
Hørve IF (S4) Tune IF (S3) Hørve Stadion 0-1
971135
1 15-04-14
Kl. 18:15
Karrebæk IF (S4) Anadolu IF (S3) Karrebæk Skole 4-1
970934
1 15-04-14
Kl. 18:15
Kr. Værløse IF (S4) Mladost IF (S4) Sandet Stadion 3-5
970924
1 15-04-14
Kl. 18:15
Kokkedal Lokal Fodbold (S6) Nord-Øst FC (S4) Egedalsbanen 0-2
970937
1 15-04-14
Kl. 18:15
Kundby IF (S6) Hvidebæk IF (S4) Kundby Stadion 0-3
971141
1 15-04-14
Kl. 18:15
Køge FC (S5) FK Sydsjælland 05 (S3) Ravnsborghallen 0-5
971137
1 15-04-14
Kl. 18:15
Lellinge IF (S4) Korsør FC (S3) Lellinge Stadion 1-5
970923
Kampfakta
1 15-04-14
Kl. 18:15
Melby-Liseleje IF (S5) IS Skævinge (S3) Melby Stadion 1-3
971136
1 15-04-14
Kl. 18:15
Nyråd IF (S4) Boeslunde BK (S3) Vintersbøllehallen 4-5
971131
Kampfakta
1 15-04-14
Kl. 18:15
Ruds Vedby IF (S5) Ugerløse IF (S4) Ruds Vedby Idrætsplads 1-3
971140
1 15-04-14
Kl. 18:15
Rønnede IF (S6) Ørslev-Bjerge IF (S4) Rønnedehallen HHT!
971134
1 15-04-14
Kl. 18:15
Sierslev FC (S4) Langebæk Alliancen (S3) Sierslev Sportsplads 1-3
970929
1 15-04-14
Kl. 18:15
Veksø IF (S5) Store Lyngby IF (S4) Veksø Multihal 0-2
971138
1 15-04-14
Kl. 18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (S4) IF Svend Gønge (S3) Strøbyhallen 3-14
970935
1 15-04-14
Kl. 18:15
Torveparkens SK (S5) Måløv BK (S3) Mørkhøj Skole 0-6
970922
1 15-04-14
Kl. 18:15
Uvelse IF (S4) FIF, Hillerød (S4) Uvelse Stadion 1-0
970928
Kampfakta
1 15-04-14
Kl. 18:15
VTF (Vejby/Tisvilde) (S5) Vapnagård FK 72 (S4) Vejby Idrætsplads 4-1
970936
1 15-04-14
Kl. 18:15
Vor Frue IF (S4) Røde Stjerne BK (S4) Vor Frue Idrætscenter 9-8
970925
1 15-04-14
Kl. 18:15
Ålholm IF (S6) Lejerbo BK (S4) Ålholmskolen 1-5
970932
Kampfakta
1 16-04-14
Kl. 18:15
Kokkedal BK (S5) Brøndby Strand IK (S4) Egedalsbanen 2-3
Runde 2
402620
2 29-04-14
Kl. 18:30
Jægerspris IK (S3) ORI-Fodbold (S3) Møllegårdhallen 3-5
402691
2 29-04-14
Kl. 18:30
Hvidebæk IF (S4) Gørslev IF (S3) Hvidebæk Stadion UHT!
402628
2 29-04-14
Kl. 18:30
Gundsømagle IF (S5) Gilleleje FK (S3) Margretheskolen G-77 0-6
402629
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
BFC Lundegården (S3) Ishøj United (S3) Jonstrupvej Idrætsplads 2-1
402618
2 29-04-14
Kl. 18:30
Mladost IF (S4) Store Lyngby IF (S4) Damgårdsparken, Ballerup 4-2
402696
2 29-04-14
Kl. 18:30
Kværkeby IF (S3) FS Hashøj (S3) Kværkeby Stadion 4-3
402619
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
Atletico Hilal (S4) Tyrkisk KIF (S3) Glostrup Idrætspark 2-1
402695
2 29-04-14
Kl. 18:30
Dianalund IF (S4) Korsør FC (S3) Dianalund Stadion 3-6
402688
2 29-04-14
Kl. 18:30
Islev BK (S5) Herstedøster IC (S3) Espelundens Idrætsanlæg 0-5
402689
2 29-04-14
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (S4) FC Ishøj (S3) Langbjergskolen 0-4
402690
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
FC Hvidovre (S3) Bagsværd BK (S3) Avedøre Stadion 0-5
402699
2 29-04-14
Kl. 18:30
Ørslev-Bjerge IF (S4) Toksværd Olstrup Fodbold (S3) Kirkeskovskolen 2-3
402697
2 29-04-14
Kl. 18:30
Vipperød BK (S3) IF Svend Gønge (S3) Kongstrupbanen 5-4
402617
2 29-04-14
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (S5) Nord-Øst FC (S4) Vejby Idrætsplads 3-1
402693
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
Ugerløse IF (S4) FK Sydsjælland 05 (S3) Ugerløse Sportsplads 0-14
402687
2 29-04-14
Kl. 18:30
Uvelse IF (S4) Lejerbo BK (S4) Uvelse Stadion UHT!
402698
2 29-04-14
Kl. 18:30
Tune IF (S3) Kr. Helsinge IF (S3) Tune Stadion 6-3
402616
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
T.G. 80 IF (S3) Måløv BK (S3) Selsmoseskolen 1-3
402627
2 29-04-14
Kl. 18:30
IS Skævinge (S3) Dalby IF / HFK fodbold (S3) Baunehøj Stadion 2-1
402694
2 29-04-14
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (S3) Benløse IF (S3) Stensved Stadion 1-3
402692
2 30-04-14
Kl. 18:30
Vor Frue IF (S4) Boeslunde BK (S3) Vor Frue Idrætscenter 0-11
402700
2 30-04-14
Kl. 18:30
Karrebæk IF (S4) Bjæverskov IF "Frem" (S3) Karrebæk Skole 5-3
Runde 3
590231
3 13-05-14
Kl. 18:45
BFC Lundegården (S3) ORI-Fodbold (S3) Jonstrupvej Idrætsplads UHT!
590224
Livescore
3 13-05-14
Kl. 18:45
Måløv BK (S3) Gladsaxe-Hero BK (S1) Måløv Idrætspark 1-4
590226
3 13-05-14
Kl. 18:45
B. 77, Rødovre (S2) BK Friheden (S1) Valhøj Skole 6-1
590219
3 13-05-14
Kl. 18:45
TFC Odsherred (S1) Fårevejle BK (S1) Nr. Asmindrup Skole 1-4
590215
3 13-05-14
Kl. 18:45
Holmegaard GB (S1) Tuse IF (S1) Holmegårdhallen 2-5
590208
Kampfakta
3 13-05-14
Kl. 18:45
Karlslunde IF (S1) Mørkøv IF (S1) Karlslunde Stadion 2-4
590233
Kampfakta
3 13-05-14
Kl. 18:45
Bagsværd BK (S3) Blovstrød IF (S2) Bagsværd Stadion 1-4
590221
3 13-05-14
Kl. 18:45
Benløse IF (S3) Stenlille IF (S2) Benløsehallen 1-3
590236
3 13-05-14
Kl. 18:45
Brede IF (S1) Femhøj IF (S1) Brede Idrætsplads 3-0
590235
3 13-05-14
Kl. 18:45
Atletico Hilal (S4) Grønne Stjerne (S1) Glostrup Idrætspark 0-3
590230
3 13-05-14
Kl. 18:45
Herstedøster IC (S3) Jyllinge FC (S1) Herstedøster Stadion 1-2
590218
3 13-05-14
Kl. 18:45
Vordingborg IF (S2) Suså IF (S2) Vordingborg Stadion 2-0
590209
Livescore
3 13-05-14
Kl. 18:45
Vipperød BK (S3) Slagelse IK (S2) Kongstrupbanen 7-6
590217
3 13-05-14
Kl. 18:45
Vetterslev-Høm GF (S2) FC Storebælt (S2) Vetterslev Stadion 4-2
590232
3 13-05-14
Kl. 18:45
FC Ishøj (S3) Frem Hellebæk (S2) Ishøj Idrætscenter 6-1
590216
3 13-05-14
Kl. 18:45
B. 73, Slagelse (S2) Fløng/Hedehusene (S1) Stadion Vest 2-0
590229
3 13-05-14
Kl. 18:45
Snekkersten IF (S2) Liria FK (S2) Snekkersten Idrætscenter 0-4
590234
3 13-05-14
Kl. 18:45
IS Skævinge (S3) Værløse (S2) Baunehøj Stadion 3-4
590213
3 13-05-14
Kl. 18:45
Toksværd Olstrup Fodbold (S3) Kværkeby IF (S3) Toksværd Idrætsplads 3-1
590228
3 13-05-14
Kl. 18:45
Uvelse IF (S4) Orient GI (S2) Uvelse Stadion 2-3
590227
Kampfakta
3 13-05-14
Kl. 18:45
VTF (Vejby/Tisvilde) (S5) Hundested IK (S2) Vejby Idrætsplads 3-1
590220
3 14-05-14
Kl. 18:45
Sengeløse GI (S2) Ejby IF Fodbold (S1) Sengeløse Idrætsanlæg 5-2
590211
3 14-05-14
Kl. 18:45
Korsør FC (S3) Tune IF (S3) Halskov Stadion 1-2
590223
Kampfakta
3 14-05-14
Kl. 18:45
Græsted IF (S2) Helsinge Fodbold (S1) Græsted Stadion 2-4
590225
3 14-05-14
Kl. 18:45
Gilleleje FK (S3) Skibby IK (S2) Nellerupgård Stadion UHT!
590212
Livescore
3 14-05-14
Kl. 18:45
FK Sydsjælland 05 (S3) Hvalsø IF (S2) Lov Stadion 6-3
590214
3 14-05-14
Kl. 18:45
Hvidebæk IF (S4) Boeslunde BK (S3) Hvidebæk Stadion 2-6
590210
3 14-05-14
Kl. 18:45
Karrebæk IF (S4) Gislinge BK (S2) Karrebæk Skole 8-7
590222
3 14-05-14
Kl. 18:45
Mladost IF (S4) Ishøj BK (S2) Damgårdsparken, Ballerup 1-7
Runde 4
132076
4 27-05-14
Kl. 19:00
BFC Lundegården (S3) Blovstrød IF (S2) Jonstrupvej Idrætsplads 2-4
132064
Kampfakta
4 27-05-14
Kl. 19:00
Kalundborg (SS) Herlufsholm GF (SS) Munkesø Stadion 4-3
132069
4 27-05-14
Kl. 19:00
Frederikssund (DS) Ledøje-Smørum (DS) Frederikssund Stadion 1-5
132063
4 27-05-14
Kl. 19:00
Greve (DS) KFUM BK, Roskilde (DS) Greve Idræts Center 4-2
132070
4 27-05-14
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (SS) BSF (DS) Hillerød Stadion 1-3
132066
Kampfakta
4 27-05-14
Kl. 19:00
Liria FK (S2) Gladsaxe-Hero BK (S1) Skinderskovgård 5-1
132055
4 27-05-14
Kl. 19:00
Boeslunde BK (S3) Sengeløse GI (S2) Boeslunde Stadion 7-8
132062
4 27-05-14
Kl. 19:00
Fårevejle BK (S1) FC Lejre (SS) Faarevejle Stadion 1-2
132068
4 27-05-14
Kl. 19:00
Brede IF (S1) Herlev (DS) Brede Idrætsplads 1-2
132058
Kampfakta
4 27-05-14
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S2) Mørkøv IF (S1) Stadion Vest 5-0
132079
4 27-05-14
Kl. 19:00
Ishøj BK (S2) Virum-Sorgenfri (DS) Strandgårdsskolen 4-6
132054
Kampfakta
4 27-05-14
Kl. 19:00
Vetterslev-Høm GF (S2) Sorø Freja (SS) Vetterslev Stadion 1-3
132078
Kampfakta
4 27-05-14
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S5) Gilleleje FK (S3) Vejby Idrætsplads 1-2
132077
4 27-05-14
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre (S2) FC Øresund (DS) Valhøj Skole 3-2
132065
4 27-05-14
Kl. 19:00
Tune IF (S3) Taastrup FC (DS) Tune Stadion 0-2
132071
4 27-05-14
Kl. 19:00
Værløse (S2) Grønne Stjerne (S1) Værløse Stadion 0-3
132061
Kampfakta
4 28-05-14
Kl. 19:00
Vipperød BK (S3) FK Sydsjælland 05 (S3) Kongstrupbanen 1-8
132060
Kampfakta
4 28-05-14
Kl. 19:00
Tuse IF (S1) Vallensbæk IF (SS) Tusehallen 8-7
132056
4 28-05-14
Kl. 19:00
Toksværd Olstrup Fodbold (S3) Ringsted (DS) Toksværd Idrætsplads 2-8
132073
Livescore
4 28-05-14
Kl. 19:00
FC Ishøj (S3) Helsinge Fodbold (S1) Ishøj Idrætscenter 0-1
132059
4 28-05-14
Kl. 19:00
Stenlille IF (S2) Vordingborg IF (S2) Stenlille Stadion 4-2
132057
4 28-05-14
Kl. 19:00
Karrebæk IF (S4) Haslev FC (SS) Karrebæk Skole 1-5
132072
4 28-05-14
Kl. 19:00
Jyllinge FC (S1) VB 1968 (SS) Spraglehøj Idrætsanlæg 5-6
132067
4 28-05-14
Kl. 19:00
Allerød FK (SS) BGA (DS) Skovvang Stadion 0-2
132075
4 02-06-14
Kl. 19:00
Fredensborg BI (DS) Avedøre (DS) Fredensborg Stadion 6-7
132074
Kampfakta
4 03-06-14
Kl. 19:00
Orient GI (S2) B. 1973, Herlev (SS) Islev Skole 4-3
Runde 5
601915
Kampfakta
5 10-06-14
Kl. 19:00
Orient GI (S2) Taastrup FC (DS) Islev Skole 5-6
601908
Kampfakta
5 10-06-14
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (S1) FC Lejre (SS) Helsinge Stadion 5-6
601919
5 10-06-14
Kl. 19:00
Herlev (DS) BSF (DS) Herlev Stadion 2-1
601916
5 10-06-14
Kl. 19:00
FK Sydsjælland 05 (S3) VB 1968 (SS) Lov Stadion 0-3
601911
5 10-06-14
Kl. 19:00
Liria FK (S2) Avedøre (DS) Skinderskovgård 1-8
601920
5 11-06-14
Kl. 19:00
Haslev FC (SS) Greve (DS) HFC's Klubhus 2-3
601910
Kampfakta
5 11-06-14
Kl. 19:00
Gilleleje FK (S3) Sorø Freja (SS) Nellerupgård Stadion 2-1
601909
5 11-06-14
Kl. 19:00
Kalundborg (SS) BGA (DS) Munkesø Stadion UHT!
601914
5 11-06-14
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre (S2) Tuse IF (S1) Valhøj Skole 4-2
601913
5 11-06-14
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S2) Grønne Stjerne (S1) Stadion Vest 8-1
601912
5 11-06-14
Kl. 19:00
Sengeløse GI (S2) Ringsted (DS) Sengeløse Idrætsanlæg 0-10
601918
5 11-06-14
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri (DS) Ledøje-Smørum (DS) Virum Stadion 2-4
601917
5 17-06-14
Kl. 19:00
Blovstrød IF (S2) Stenlille IF (S2) Blovstrød Stadion 7-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366