DBU Pokalen 2015 (2016)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
222063
1 14-04-15
Kl. 18:15
Jernløse BK (S6) CFK(S5) Jernløse Hallen 2-4
222062
1 15-04-15
Kl. 18:15
SBV 09 (S5) Høje Tåstrup IF (S5) Enghøjskolen UHT!
222066
1 15-04-15
Kl. 18:15
United All Stars (S5) Kokkedal BK (S5) Lyngholmskolen 1-6
222065
1 15-04-15
Kl. 18:15
VEPI (S6) VBK Brøndby (S6) Ballerup Idrætspark 3-0
222061
1 15-04-15
Kl. 18:15
Hundige BK (S5) New City, Hvidovre (S5) Hundige Boldfælled 4-1
222060
1 15-04-15
Kl. 18:15
Høje Gladsaxe IF (S5) Ramløse IF (S5) Grønnemose Skole 1-3
222069
1 15-04-15
Kl. 18:15
Jungshoved IF (S5) Hellested IF (S5) Jungshoved Stadion 0-9
222068
1 15-04-15
Kl. 18:15
Nordrup-Farendløse IF (S6) IF 62, Dalmose (S5) Nordrup Skole 0-1
222067
1 15-04-15
Kl. 18:30
Næstved Syd Boldklub (S6) Nordstevns GI (S6) Nygårdsvej Idrætsanlæg 4-0
222064
1 22-04-15
Kl. 18:30
Kundby IF (S6) Ruds Vedby IF (S5) Kundby Stadion 0-7
Runde 2
275303
2 28-04-15
Kl. 18:30
Lellinge IF (S4) Vordingborg IF (S3) Lellinge Stadion 0-3
275308
2 28-04-15
Kl. 18:30
Nerashté, Ballerup (S4) FC Holte (S4) Damgårdsparken, Ballerup 2-1
275313
2 28-04-15
Kl. 18:30
Jyderup BK (S3) Viby-Gadstrup (S3) Jyderup Stadion 4-1
275286
2 28-04-15
Kl. 18:30
Bramsnæs FB (S4) Team AS Fodbold (S3) Såbyhallen 3-2
275297
2 28-04-15
Kl. 18:30
Kokkedal BK (S5) Kr. Værløse IF (S3) Egedalsbanen 2-0
275289
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Næstved Syd Boldklub (S6) Bjæverskov IF "Frem" (S3) Nygårdsvej Idrætsanlæg 0-12
275302
2 28-04-15
Kl. 18:30
Hvidebæk IF (S4) Hørve IF (S3) Hvidebæk Stadion 3-4
275294
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Havdrup GI (S4) Rosenhøj BK (S3) Havdrup Idrætscenter 5-4
275295
2 28-04-15
Kl. 18:30
CFK(S5) Vipperød BK (S3) Hedehusene Idrætspark 1-2
275290
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Borsholm-Skibstrup IF (S4) Hjorten IF (S3) Borsholm Idrætsplads 7-6
275287
2 28-04-15
Kl. 18:30
Ruds Vedby IF (S5) Tølløse BK (S4) Ruds Vedby Idrætsplads 2-3
275304
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Rønnede IF (S5) Nyråd IF (S4) Rønnedehallen 3-4
275310
2 28-04-15
Kl. 18:30
Torslunde-Ishøj IF (S4) Såby Fodbold (S3) Ishøj Idrætsplads 0-7
275305
2 28-04-15
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (S4) Måløv BK (S3) Vejby Idrætsplads 7-6
275311
2 29-04-15
Kl. 18:30
Uvelse IF (S4) Tyrkisk KIF (S3) Uvelse Stadion 1-2
275300
Kampfakta
2 29-04-15
Kl. 18:30
Ørslev-Bjerge IF (S4) FS Hashøj (S3) Kirkeskovskolen 1-3
275296
Kampfakta
2 29-04-15
Kl. 18:30
SBV 09 (S5) Hundige BK (S5) Enghøjskolen 3-4
275309
Kampfakta
2 29-04-15
Kl. 18:30
Jersie United (S4) Sengeløse GI (S3) Jersie-Hallen 4-1
275314
2 29-04-15
Kl. 18:30
FC Ishøj (S3) Nord-Øst FC (S3) Ishøj Idrætscenter 5-4
275315
2 29-04-15
Kl. 18:30
Vapnagård FK 72 (S4) Kvistgård IF (S3) Borupgårdskolen 0-1
275288
2 29-04-15
Kl. 18:30
VEPI (S6) Annisse IF (S3) Ballerup Idrætspark 7-3
275291
2 29-04-15
Kl. 18:30
Hellested IF (S5) Borup IF (S3) Hellested Stadion 9-8
275306
2 29-04-15
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (S4) Lynge-Uggeløse IF (S3) Melby Stadion 0-3
275292
2 29-04-15
Kl. 18:30
Ramløse IF (S5) FGK (S4) Ramløsehallen 3-1
275307
2 29-04-15
Kl. 18:30
Røde Stjerne BK (S4) RKF-RU (S3) Roskilde IC (Darup) 4-5
275298
2 29-04-15
Kl. 18:30
IF 62, Dalmose (S5) FC Storebælt (S3) Dalmosehallen 1-0
275312
2 30-04-15
Kl. 18:30
Mladost IF (S4) Mosede BK (S3) Damgårdsparken, Ballerup 1-2
275301
2 30-04-15
Kl. 18:30
Holbæk United (S4) Undløse BK (S3) Tuse Kunstgræsbane 3-0
275293
2 05-05-15
Kl. 18:30
Gørslev IF (S3) Herstedøster IC (S2) Gørslev Stadion 1-6
275299
2 06-05-15
Kl. 18:30
Møns FK (S4) Langebæk Alliancen (S3) Stege Stadion 6-0
Runde 3
285301
3 12-05-15
Kl. 18:45
Herstedøster IC (S2) Liria FK (S1) Herstedøster Stadion UHT!
285294
Kampfakta
3 12-05-15
Kl. 19:00
Frem Hellebæk (S2) Ishøj BK (S2) Nordkysthallen 2-7
285309
Kampfakta
3 12-05-15
Kl. 19:00
Havdrup GI (S4) Slagelse IK (S2) Havdrup Idrætscenter 8-7
285317
3 12-05-15
Kl. 19:00
Hellested IF (S5) FS Hashøj (S3) Hellested Stadion 2-3
285310
3 12-05-15
Kl. 19:00
VEPI (S6) Blovstrød IF (S1) Ballerup Idrætspark 6-7
285307
Kampfakta
3 12-05-15
Kl. 19:00
Borsholm-Skibstrup IF (S4) Brødeskov IF (S2) Borsholm Idrætsplads 6-0
285290
3 12-05-15
Kl. 19:00
Bramsnæs FB (S4) B. 77, Rødovre (S2) Bramsnæsvighallen 0-6
285303
3 12-05-15
Kl. 19:00
BK Friheden (S2) FK Sydsjælland 05 (S2) Strandmarkens Fritidscenter 5-2
285292
3 12-05-15
Kl. 19:00
Kvistgård IF (S3) Orient GI (S2) Kvistgård Idrætsanlæg HHT!
285316
3 12-05-15
Kl. 19:00
Kokkedal BK (S5) Hundested IK (S2) Egedalsbanen 9-8
285311
3 12-05-15
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S4) Jyderup BK (S3) Damgårdsparken, Ballerup 3-7
285289
3 12-05-15
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF (S3) Femhøj IF (S2) Lyngehallen 4-0
285312
3 12-05-15
Kl. 19:00
Møns FK (S4) Holmegaard GB (S2) Stege Stadion UHT!
285319
3 12-05-15
Kl. 19:00
FC Ishøj (S3) Fårevejle BK (S2) Ishøj Idrætscenter 2-1
285299
3 12-05-15
Kl. 19:00
Vipperød BK (S3) Korsør FC (S2) Vipperødhallen 1-3
285291
3 12-05-15
Kl. 19:00
Vordingborg IF (S3) B. 73, Slagelse (S2) Vordingborg Stadion 1-3
285293
3 13-05-15
Kl. 19:00
Holbæk United (S4) Asnæs BK (S2) Holbæk Stadion Kunstgræs UHT!
285304
Kampfakta
3 13-05-15
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S4) Benløse IF (S2) Vejby Idrætsplads 3-0
285297
3 13-05-15
Kl. 19:00
Mosede BK (S3) Ejby IF 1968 (S2) Mosede-skolen 0-3
285313
3 13-05-15
Kl. 19:00
RKF-RU (S3) Suså IF (S2) Roskilde IC (Darup) 7-5
285318
3 13-05-15
Kl. 19:00
Ramløse IF (S5) Grønne Stjerne (S1) Ramløsehallen 2-1
285315
3 13-05-15
Kl. 19:00
Nyråd IF (S4) Solrød FC (S1) Vintersbøllehallen 7-8
285306
3 13-05-15
Kl. 19:00
IF 62, Dalmose (S5) Karlslunde IF (S1) Dalmosehallen 2-4
285308
3 13-05-15
Kl. 19:00
Tyrkisk KIF (S3) FC Gribskov (S2) Damgårdsparken, Ballerup 1-2
285302
3 13-05-15
Kl. 19:00
Bagsværd BK (S2) Vetterslev-Høm GF (S2) Bagsværd Stadion 3-1
285298
3 13-05-15
Kl. 19:00
Hørve IF (S3) Raklev GI (S2) Hørve Stadion 0-2
285314
3 18-05-15
Kl. 19:00
Jersie United (S4) Såby Fodbold (S3) Jersie-Hallen 3-2
285296
3 19-05-15
Kl. 19:00
Tølløse BK (S4) Værløse (S1) Tølløse Stadion 0-1
285305
3 19-05-15
Kl. 19:00
Brede IF (S1) Vallensbæk IF (S1) Brede Idrætsplads 0-1
285295
Kampfakta
3 20-05-15
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" (S3) VB 1968 (S1) Bjæverskov Stadion 6-1
285300
3 20-05-15
Kl. 19:00
Hundige BK (S5) Ejby IF Fodbold (S1) Hundige Boldfælled 2-1
Runde 4
291066
Kampfakta
4 26-05-15
Kl. 19:00
Havdrup GI (S4) B. 1973, Herlev (SS) Havdrup Idrætscenter 1-2
291050
Kampfakta
4 26-05-15
Kl. 19:00
Herstedøster IC (S2) BGA (SS) Herstedøster Stadion 3-1
291061
Kampfakta
4 26-05-15
Kl. 19:00
Borsholm-Skibstrup IF (S4) Hillerød Fodbold (SS) Borsholm Idrætsplads 0-9
291060
4 26-05-15
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 (S2) Fredensborg BI (DS) Ejby Friluftscenter 1-7
291053
4 26-05-15
Kl. 19:00
BK Friheden (S2) Tuse IF (SS) Strandmarkens Fritidscenter 2-3
291055
4 26-05-15
Kl. 19:00
Blovstrød IF (S1) BSF (DS) Blovstrød Stadion HHT!
291057
4 26-05-15
Kl. 19:00
B. 77, Rødovre (S2) Allerød FK (SS) Valhøj Skole 2-3
291067
4 26-05-15
Kl. 19:00
Orient GI (S2) Herlufsholm GF (SS) Islev Skole 1-4
291046
Kampfakta
4 26-05-15
Kl. 19:00
Raklev GI (S2) FC Lejre (SS) Røsnæshallen 1-3
291049
4 26-05-15
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (S1) IF "Skjold" Birkerød Fodbold (DS) Vallensbæk Idrætscenter 1-2
291059
4 26-05-15
Kl. 19:00
Korsør FC (S2) TFC Odsherred (SS) Korsør Gl. Stadion 0-1
291048
4 26-05-15
Kl. 19:00
Møns FK (S4) Taastrup FC (DS) Stege Stadion 1-7
291047
Kampfakta
4 27-05-15
Kl. 19:00
Ishøj BK (S2) Helsinge Fodbold (SS) Strandgårdsskolen 5-7
291051
Kampfakta
4 27-05-15
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (S2) Ledøje-Smørum (DS) Stadion Vest 1-7
291070
Kampfakta
4 27-05-15
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S4) RKF-RU (S3) Vejby Idrætsplads 3-0
291052
4 27-05-15
Kl. 19:00
Holbæk United (S4) Lynge-Uggeløse IF (S3) Holbæk Stadion Kunstgræs 3-1
291045
4 27-05-15
Kl. 19:00
Ramløse IF (S5) KFUM BK, Roskilde (DS) Ramløsehallen 1-10
291069
4 27-05-15
Kl. 19:00
FS Hashøj (S3) Solrød FC (S1) Dalmosehallen 0-2
291068
4 27-05-15
Kl. 19:00
Kokkedal BK (S5) Værløse (S1) Egedalsbanen 2-3
291056
4 27-05-15
Kl. 19:00
Jyderup BK (S3) Kalundborg GB (DS) Jyderup Stadion 0-4
291058
4 27-05-15
Kl. 19:00
Karlslunde IF (S1) Greve (DS) Karlslunde Stadion 1-2
291064
4 27-05-15
Kl. 19:00
Bagsværd BK (S2) Haslev FC (SS) Bagsværd Stadion 2-1
291054
4 27-05-15
Kl. 19:00
Hundige BK (S5) Virum-Sorgenfri (SS) Hundige Boldfælled 3-4
291065
Kampfakta
4 28-05-15
Kl. 19:00
FC Ishøj (S3) Bjæverskov IF "Frem" (S3) Ishøj Idrætscenter 0-1
291062
4 02-06-15
Kl. 19:15
FC Gribskov (S2) Ringsted (DS) Græsted Stadion 3-4
Runde 5
299864
Kampfakta
5 09-06-15
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" (S3) FC Lejre (SS) Bjæverskov Stadion 1-0
299874
5 09-06-15
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (SS) TFC Odsherred (SS) Herlufsholm Stadion 4-2
299873
Kampfakta
5 09-06-15
Kl. 19:00
Herstedøster IC (S2) Helsinge Fodbold (SS) Herstedøster Stadion 2-4
299865
5 09-06-15
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (SS) Tuse IF (SS) Hillerød Stadion 4-0
299866
5 09-06-15
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (DS) Taastrup FC (DS) Lillevang Idrætscenter 7-1
299876
Kampfakta
5 09-06-15
Kl. 19:00
Allerød FK (SS) Ledøje-Smørum (DS) Allerød Idrætspark 0-2
299869
Kampfakta
5 09-06-15
Kl. 19:00
VTF (Vejby/Tisvilde) (S4) B. 1973, Herlev (SS) Vejby Idrætsplads 0-8
299868
5 10-06-15
Kl. 19:00
Værløse (S1) Kalundborg GB (DS) Værløse Stadion 0-7
299872
5 10-06-15
Kl. 19:00
Holbæk United (S4) Virum-Sorgenfri (SS) Fælleden Boldbaner 0-3
Runde 4
291063
4 10-06-15
Kl. 19:00
Jersie United (S4) Frederikssund (SS) Jersie-Hallen 1-3
Runde 5
299870
5 16-06-15
Kl. 19:00
Solrød FC (S1) IF "Skjold" Birkerød Fodbold (DS) Solrød Idrætscenter 2-5
299875
Kampfakta
5 16-06-15
Kl. 19:00
Greve (DS) BSF (DS) Greve Idræts Center 3-0
299871
5 16-06-15
Kl. 19:15
Bagsværd BK (S2) Fredensborg BI (DS) Bagsværd Stadion 2-3
299867
5 17-06-15
Kl. 19:00
Frederikssund (SS) Ringsted (DS) Frederikssund Stadion 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

2. runde uge 18, hold fra S4 og S3 kommer med.
3. runde uge 20, hold fra S2 og S1 kommer med.
4. runde uge 22, hold fra SS og DS kommer med.
5. runde uge 24/25. De 13 vindere af runde 5, går videre under DBUs 1. runde efter sommerferien.

I tilfælde af uafgjort kamp, går man direkte til straffesparkskonkurrence.