Ungdomspokalen U14 Drenge B (03) (2017)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
236477
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Asnæs BK (4) Holbæk B&I (3) Asnæs Stadion 2-0
236478
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Vordingborg IF (3) Langebæk Alliancen (2) Vordingborg Stadion 4-7
236479
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Ringsted IF (4) Kværkeby IF (3) Ringsted Stadion HHT !
236481
Kampfakta
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Herfølge BK (3) Ejby IF Fodbold (3) Herfølge Stadion HHT !
236482
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Bagsværd BK (4) AB (3) Bagsværd Stadion UHT !
236483
Kampfakta
1 On 17-08-16
Kl. 19:00
Rishøj Boldklub(3) Grantoftens IF (3) Rishøj Stadion 8-1
236480
1 To 18-08-16
Kl. 18:30
Jernløse BK (3) Kalundborg GB (3) Jernløse-hallen 1-3
Runde 2
973404
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Asnæs BK (4) Kalundborg GB (3) Asnæs Stadion HHT !
973405
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Tølløse BK (2) Himmelev-Veddelev BK (2) Tølløse Stadion 7-2
973406
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Herstedøster IC (4) Rishøj Boldklub(3) Herstedøster Stadion 1-6
973407
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Kværkeby IF (3) Næstved I.F. (2) Kværkeby Stadion 0-4
973408
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (3) Borup IF (2) Ejby Stadion 3-0
973409
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (3) Herlev IF (2) (1) Hillerød Stadion 0-12
973410
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (2) Bjæverskov IF "Frem" (2) Stensved Stadion 5-2
973411
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
FC Lejre (2) Høng GF (2) Osted Stadion 1-2
973412
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (3) Ølstykke FC (2) Virum Stadion 1-6
973413
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Frem Hellebæk (3) IF Skjold Birkerød (2) Nordkysthallen 2-0
973414
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Bagsværd BK (4) Espergærde IF (2) Bagsværd Stadion 0-5
973415
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Farum BK (2) BSF (2) Farum Park 3-1
973416
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Havdrup GI (2) Herlev IF (2) (2) Havdrup Idrætscenter HHT !
973417
Kampfakta
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
LSF (2) Allerød Fodbold Klub (2) Smørum Idrætscenter 0-2
973418
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
IS Skævinge (2) Rosenhøj BK (2) Baunehøj Stadion UHT !
973419
2 On 31-08-16
Kl. 18:30
Snekkersten IF (2) Brøndbyernes IF (2) Snekkersten Idrætscenter 4-0
Runde 3
568067
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Espergærde IF (2) Farum BK (2) Mørdrup Idrætsanlæg 5-3
568068
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Ølstykke FC (2) Snekkersten IF (2) Ølstykke Stadion 4-2
568069
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Rishøj Boldklub(3) Herlev IF (2) (1) Rishøj Stadion 3-5
568071
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
Frem Hellebæk (3) Allerød Fodbold Klub (2) Nordkysthallen 7-0
568072
3 On 14-09-16
Kl. 17:45
IS Skævinge (2) Herlev IF (2) (2) Baunehøj Stadion 6-1
568066
Kampfakta
3 On 14-09-16
Kl. 18:00
Ejby IF Fodbold (3) Næstved I.F. (2) Ejby Stadion 0-9
568070
3 To 22-09-16
Kl. 18:15
Kalundborg GB (3) Langebæk Alliancen (2) Munkesø Stadion 0-7
568073
Kampfakta
3 On 28-09-16
Kl. 17:30
Høng GF (2) Tølløse BK (2) Hønghallen 3-0
Runde 4
119639
4 On 05-10-16
Kl. 17:15
Frem Hellebæk (3) Espergærde IF (2) Nordkysthallen 0-1
119728
4 On 19-10-16
Kl. 18:45
Herlev IF (2) (1) Næstved I.F. (2) Herlev Stadion Kunstgræs HHT !
119726
4 05-11-16
Kl. 13:00
Langebæk Alliancen (2) Ølstykke FC (2) Stensved Stadion 3-1
119727
4 06-11-16
Kl. 13:00
IS Skævinge (2) Høng GF (2) Hillerød Stadion Kunstgræs 1-0
Runde 5
897297
5 Ti 25-04-17
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (2) Næstved I.F. (2) Stensved Stadion 5-3
897296
5 On 26-04-17
Kl. 18:30
Espergærde IF (2) IS Skævinge (2) Mørdrup Idrætsanlæg 2-5
Runde 6
654218
Kampfakta
6 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
IS Skævinge (2) Langebæk Alliancen (2) Køge Stadion 2-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 35
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Semifinaler spilles i uge 17

Finale 23.5.17 - Køge Stadion

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.