Seriepokalen 17/18

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
468040
1 22-08-17
Kl. 18:30
Vestmøn BK (6) IF Svend Gønge (4) Fanefjordskolen 0-11
468122
Kampfakta
1 22-08-17
Kl. 18:30
Albertslund IF (6) (3) Havdrup GI (4) (2) Albertslund Stadion 5-3
468123
1 22-08-17
Kl. 18:30
Ballerup BK (4) (4) Jyllinge FC (4) Ballerup Idrætspark 4-1
468124
1 22-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (6) Grantoftens IF (4) (2) Greve Idræts Center 10-1
468116
1 22-08-17
Kl. 18:30
Tårnborg IF (5) Raklev GI (4) Tårnborghallen UHT!
468119
1 22-08-17
Kl. 18:30
Ørslev-Bjerge IF (5) Næstved IF (4) Kirkeskovskolen HHT!
468120
1 22-08-17
Kl. 18:30
Taarbæk IF (6) Nivå-Kokkedal FK (4) Springforbi fodboldbaner 0-1
468121
1 23-08-17
Kl. 18:30
Kokkedal Lokal Fodbold (5) AB (4) (2) Egedalsbanen 0-3
468117
1 23-08-17
Kl. 18:30
Føllenslev-Særslev IF (4) Vemmelev SGI (4) (2) Firhøj Stadion 7-8
468118
1 23-08-17
Kl. 18:30
Nyråd/Langebæk Alliancen. (5) Rønnede IF (4) Stensved Stadion 3-4
468125
1 23-08-17
Kl. 18:30
Hundige BK (4) (2) Ballerup BK (4) (3) Hundige Boldfælled UHT!
468126
1 23-08-17
Kl. 18:30
BK Vest, Rødovre (5) Solrød FC (4) Nørrekær 3-2
468127
1 23-08-17
Kl. 18:30
Røde Stjerne BK (4) Slagslunde-Ganløse IF (4) (2) Roskilde IC (Darup) UHT!
468128
1 23-08-17
Kl. 18:30
Albertslund IF (5) (2) Glostrup (4) (2) Albertslund Stadion UHT!
468041
Kampfakta
1 23-08-17
Kl. 18:30
Tuse Næs BK (5) Jægerspris IK (4) Udby Idrætsplads 0-1
Runde 2
226236
Kampfakta
2 05-09-17
Kl. 18:00
IF Svend Gønge (4) Havdrup GI (3) (1) Køng Idrætsplads 1-3
226237
2 05-09-17
Kl. 18:00
Albertslund IF (6) (3) FC Gribskov (2) Albertslund Stadion HHT!
226238
2 05-09-17
Kl. 18:00
Albertslund BS 72 (3) Rosenhøj BK (2) Sportspladsen i Syd 1-7
226234
2 05-09-17
Kl. 18:00
Melby-Liseleje IF (4) Virum-Sorgenfri (3) Melby Stadion 4-5
226240
2 05-09-17
Kl. 18:00
Brøndbyernes IF (3) Orient GI (3) Brøndby Stadion 2-3
226245
2 05-09-17
Kl. 18:00
Hundige BK (2) (1) ORI-Fodbold (2) Hundige Boldfælled HHT!
226249
2 05-09-17
Kl. 18:00
Vapnagård FK 72 (4) Vallensbæk IF (2) Borupgårdskolen 1-13
226253
2 05-09-17
Kl. 18:00
Stillinge IF (4) Lynge-Broby IF (3) Stillinge Centralskole 2-4
226254
2 05-09-17
Kl. 18:00
FC Holte (3) Hørsholm-Usserød IK (2) Vedbæk Stadion 3-4
226255
2 05-09-17
Kl. 18:00
Glostrup (3) (1) Islev BK (2) Glostrup Idrætspark 0-7
226257
2 05-09-17
Kl. 18:00
Jystrup IF (3) Slangerup & Omegn IF (3) Jystrup Stadion 2-3
226259
2 05-09-17
Kl. 18:00
Torslunde-Ishøj IF (4) Hundige BK (4) (2) Ishøj Idrætsplads 2-1
226261
2 05-09-17
Kl. 18:00
Tårnborg IF (5) Næstved IF (4) Tårnborghallen 4-6
226263
2 05-09-17
Kl. 18:00
AB (4) (2) Ballerup BK (4) (4) Akademisk Boldklub 6-0
226265
2 05-09-17
Kl. 18:00
Gevninge IF (4) Vemmelev SGI (4) (2) Trælleruphallen 3-4
226243
2 05-09-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (3) Mladost IF (3) Helsinge Stadion UHT!
226247
Kampfakta
2 05-09-17
Kl. 19:00
Ballerup BK (3) (1) Grantoftens IF (2) (1) Top Danmark Hallen, kunstgræs 3-2
226248
2 06-09-17
Kl. 18:00
Røde Stjerne BK (4) Ballerup BK (4) (2) Roskilde IC (Darup) UHT!
226258
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:00
Taastrup FC (3) Fløng-Hedehusene (2) NyBolig Park 0-3
226256
2 06-09-17
Kl. 18:00
Køge Nord FC (4) LSF (2) Rishøj Stadion 3-4
226264
2 06-09-17
Kl. 18:00
Nivå-Kokkedal FK (4) Albertslund IF (3) (1) Karsemosegård UHT!
226262
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:00
Kværkeby IF (4) IF Skjold Birkerød (2) Kværkeby Stadion 1-4
226260
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:00
Kr. Helsinge IF (4) Hagested IF (4) Kr. Helsinge Sportsplads 1-2
226246
2 06-09-17
Kl. 18:00
Jernløse BK (4) Tølløse BK (3) Jernløse-hallen 1-2
226250
2 06-09-17
Kl. 18:00
Jægerspris IK (4) Farum BK (3) Møllegårdhallen 3-1
226251
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:00
Køge BK (3) Vemmelev SGI (3) (1) Køge Stadion 7-4
226252
2 06-09-17
Kl. 18:00
Albertslund IF (5) (2) BK Vest, Rødovre (5) Albertslund Stadion 4-3
226241
2 06-09-17
Kl. 18:00
Sorø Freja (2) Hvalsø IF (2) Sorø Stadion HHT!
226242
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:00
Greve Fodbold (6) Rønnede IF (4) Greve Idræts Center HHT!
226235
2 06-09-17
Kl. 18:00
Møns FK (4) Karrebæk IF (3) Stege Stadion UHT!
226244
2 06-09-17
Kl. 18:45
Karise IK (4) Holbæk United (2) Karise Stadion 1-3
226239
Kampfakta
2 07-09-17
Kl. 18:00
Slagslunde-Ganløse IF (3) (1) AB (2) (1) KIWI-Park 0-2
Runde 3
295388
3 12-09-17
Kl. 17:45
ORI-Fodbold (2) IF Skjold Birkerød (2) Oppe-Sundby Stadion 3-0
295389
3 12-09-17
Kl. 17:45
LSF (2) Fløng-Hedehusene (2) Smørum Idrætscenter 6-7
295384
3 12-09-17
Kl. 17:45
Tølløse BK (3) Holbæk United (2) Tølløse Stadion 1-0
295385
3 12-09-17
Kl. 17:45
Helsinge Fodbold (3) Ballerup BK (3) (1) Helsinge Stadion UHT!
295386
3 12-09-17
Kl. 17:45
Køge BK (3) Hvalsø IF (2) Køge Stadion 4-2
295336
3 12-09-17
Kl. 17:45
Vemmelev SGI (4) (2) Næstved IF (4) Vemmelev Kunstgræs 7-3
295337
3 12-09-17
Kl. 17:45
Hagested IF (4) Røde Stjerne BK (4) Hagested Idrætsplads UHT!
295338
3 12-09-17
Kl. 17:45
Virum-Sorgenfri (3) Islev BK (2) Virum Stadion 1-3
295339
3 12-09-17
Kl. 17:45
AB (4) (2) FC Gribskov (2) Akademisk Boldklub 5-3
295340
3 12-09-17
Kl. 17:45
Orient GI (3) Vallensbæk IF (2) Islev Skole HHT!
295341
3 12-09-17
Kl. 17:45
Torslunde-Ishøj IF (4) Lynge-Broby IF (3) Ishøj Idrætsplads 1-3
295342
3 12-09-17
Kl. 17:45
Jægerspris IK (4) AB (2) (1) Møllegårdhallen 2-0
295387
3 12-09-17
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (3) Hørsholm-Usserød IK (2) Slangerup Stadion 0-1
295334
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 20:10
Havdrup GI (3) (1) Rosenhøj BK (2) Solrød Idrætscenter kunstgræs 3-4
295335
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 17:45
Rønnede IF (4) Møns FK (4) Rønnedehallen 3-2
295343
Kampfakta
3 14-09-17
Kl. 17:45
Albertslund IF (5) (2) Nivå-Kokkedal FK (4) Albertslund Stadion 1-0
Runde 4
559770
4 26-09-17
Kl. 19:00
Rønnede IF (4) Islev BK (2) Haslev Kunstbane 1-5
559769
Kampfakta
4 26-09-17
Kl. 19:15
Lynge-Broby IF (3) ORI-Fodbold (2) Frederiksberg Skole, kunstgræs 3-1
559771
Kampfakta
4 27-09-17
Kl. 19:00
Vemmelev SGI (4) (2) Hagested IF (4) Vemmelev Kunstgræs 1-3
559772
4 27-09-17
Kl. 19:00
Albertslund IF (5) (2) AB (4) (2) Albertslund Stadion Kunstgræs 6-4
559773
4 27-09-17
Kl. 19:00
Tølløse BK (3) Vallensbæk IF (2) Tølløse Kunstgræsbane 4-3
559774
4 27-09-17
Kl. 19:00
Jægerspris IK (4) Fløng-Hedehusene (2) Skibby Stadion Kunstgræs 2-4
559775
Kampfakta
4 27-09-17
Kl. 19:00
Køge BK (3) Helsinge Fodbold (3) Køge Stadion, Kunstgræs 2-1
559740
4 02-11-17
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (2) Rosenhøj BK (2) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs 7-6
Runde 5
834541
5 18-04-18
Kl. 18:30
Hagested IF (4) Lynge-Broby IF (3) Hagested Idrætsplads Resultatformidling
834542
5 18-04-18
Kl. 18:30
Albertslund IF (5) (2) Fløng-Hedehusene (2) Albertslund Stadion Resultatformidling
834543
5 18-04-18
Kl. 18:30
Køge BK (3) Islev BK (2) Køge Stadion UHT!
834544
5 18-04-18
Kl. 18:30
Tølløse BK (3) Hørsholm-Usserød IK (2) Tølløse Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34 - 15 kampe og 49 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Kvartfinaler spilles i uge 16
Semifinaler spilles i uge 18

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk