Ungdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
849570
1 Ti 15-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) IS Skævinge (1) Helsinge Stadion 3-0
849574
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) Allerød Fodbold Klub (1) Karsemosegård 5-4
849573
Kampfakta
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Måløv BK (1) BSF (1) Måløv Idrætspark 1-2
849569
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Havdrup GI (2) Fløng-Hedehusene (1) Havdrup Idrætscenter 1-3
849571
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (2) Herlufsholm GF (1) Stensved Stadion 2-5
849575
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
BK Frem (2) Herlev IF (1) Frem, Valby IP 3-2
849566
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Fix (4) Rosenhøj BK (2) Gadelandet 3-2
849567
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Jyllinge FC (2) Jægersborg 4-2
849568
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Fremad Valby (2) Vallensbæk IF (2) Valby IP, tribunen 3-4
849572
1 On 16-08-17
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (3) Ringsted IF (1) Vemmelev Kunstgræs HHT!
Runde 2
215173
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Anlæg nord (01) 3-0
215167
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
Tingsted (1) Herlufsholm GF (1) Tingsted stadion 4-1
215155
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Vanløse (Øst 2) AB (Øst 1) Vanløse I P 1-2
215164
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
GVI (M) HIK (Øst 1) GVI. Nymosen 1-6
212950
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Fix (4) Vestia (1) Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-7
215166
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Skovshoved IF (1) BK Skjold (M) Skovshoved I P 1-2
212952
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (Øst 2) A 27 (Øst 1) Sundby Idrætspark 7-2
215163
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Tingbjerg I P 0-4
215162
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
BK Union (1) LSF (Øst 2) Kunst, Genforeningspladsen 1-2
215152
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Store Lyngby IF (1) Ølstykke FC (M) St. Lyngby Stadion 1-2
212953
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Jernløse/Undløse bk (1) B. 73, Slagelse (M) Jernløse-hallen 0-5
213032
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Nivå-Kokkedal FK (1) Jægersborg 3-4
215154
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (1) Karlslunde IF (M) Hedehusene Idrætspark 0-5
213031
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) Frederikssund FB (M) Helsinge Stadion 0-12
215170
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) HB Køge (Øst 1) Greve Idræts Center 0-4
215174
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Gislinge BK (1) FC Roskilde (Øst 1) Gislinge Stadion 2-7
215168
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (M) FB (M) Gladsaxe Stadion 4-0
215165
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Bagsværd BK (M) BK Avarta (Øst 2) Bagsværd Stadion 2-0
215160
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
BSF (1) Herstedøster IC (1) Ballerup Idrætspark 6-1
215169
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) FC København (Øst 1) Birkerød Stadion 2-0
213030
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (1) Slagelse B&I (Øst 2) Ringsted Stadion 1-8
215176
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (2) Svogerslev BK (1) Vallensbæk Idrætscenter 2-10
215159
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) B 1903 (Øst 1) Virum Stadion 0-1
215171
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Ålholm IF (1) FC Helsingør (Øst 1) Ålholmskolen 0-2
215161
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
BK Frem (2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Frem, Valby IP 0-6
215172
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (M) HUI/BSV (Øst 2) Hillerød Stadion 0-12
212954
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) Taastrup FC (M) Himmelev Idrætspark 0-7
215153
2 On 30-08-17
Kl. 18:30
FC Jonstrup (1) FA 2000 (Øst 2) Jonstrupvangvej 1-8
215175
2 03-09-17
Kl. 11:00
Solrød FC (1) Hvidovre IF (Øst 1) Solrød Idrætscenter HHT!
215156
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Lillevang Idrætscenter 1-2
215157
2 On 06-09-17
Kl. 18:15
Hundested IK (M) Farum BK (Øst 1) Hundestedhallen 0-8
215158
2 On 06-09-17
Kl. 18:30
Ballerup BK (M) B93 (Øst 1) Ballerup Idrætspark HHT!
Runde 3
281248
3 On 13-09-17
Kl. 17:45
AB (Øst 1) B 1903 (Øst 1) Akademisk Boldklub 2-1
281261
3 On 13-09-17
Kl. 17:45
Gladsaxe-Hero BK (M) Hvidovre IF (Øst 1) Gladsaxe Stadion 4-1
281249
3 On 13-09-17
Kl. 17:45
Frederikssund FB (M) HIK (Øst 1) Frederikssund Stadion 0-2
281254
3 On 13-09-17
Kl. 17:45
Nivå-Kokkedal FK (1) HUI/BSV (Øst 2) Karsemosegård 0-6
281262
3 On 13-09-17
Kl. 17:45
Holbæk B&I (Øst 1) HB Køge (Øst 1) SuRi Park 2-4
281252
3 On 13-09-17
Kl. 17:45
FA 2000 (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej 1-8
281250
Kampfakta
3 On 13-09-17
Kl. 17:45
BK Skjold (M) FC Helsingør (Øst 1) Fælledparken 1-3
281247
Kampfakta
3 On 13-09-17
Kl. 18:00
Vestia (1) Farum BK (Øst 1) Kunst, Bavnehøj IA 0-14
281256
Kampfakta
3 On 13-09-17
Kl. 18:15
Karlslunde IF (M) Nykøbing FC (Øst 1) Karlslunde Stadion 0-5
281251
3 On 13-09-17
Kl. 18:45
Bagsværd BK (M) Ølstykke FC (M) Bagsværd Stadion 2-1
281259
Kampfakta
3 Ma 18-09-17
Kl. 17:45
B. 73, Slagelse (M) LSF (Øst 2) Stadion Vest 1-0
281257
3 Ma 18-09-17
Kl. 19:00
Tingsted (1) B 1908 (Øst 2) Tingsted stadion 1-6
281253
3 Ti 19-09-17
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød (Øst 2) B93 (Øst 1) Birkerød Stadion Kunstgræs 0-2
281255
Kampfakta
3 Ti 19-09-17
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Slagelse Stadion Kunst 0-1
281260
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 17:45
BSF (1) FC Roskilde (Øst 1) Ballerup Idrætspark 0-5
281258
Kampfakta
3 On 20-09-17
Kl. 18:00
Svogerslev BK (1) Taastrup FC (M) Svogerslev Idrætspark 1-4
Runde 4
365212
4 Ti 26-09-17
Kl. 18:30
Bagsværd BK (M) HB Køge (Øst 1) Bagsværd Stadion Kunstgræs 0-1
365213
4 On 27-09-17
Kl. 17:30
Farum BK (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Farum Park 4-0
365219
4 On 27-09-17
Kl. 17:30
Gladsaxe-Hero BK (M) HUI/BSV (Øst 2) Gladsaxe Stadion 2-7
365214
4 On 27-09-17
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) B 1908 (Øst 2) NyBolig Park - Kunstgræs 2-4
365221
4 Ti 03-10-17
Kl. 20:00
HIK (Øst 1) AB (Øst 1) Gentofte Sportspark - kunst 1 2-1
365211
Kampfakta
4 On 04-10-17
Kl. 19:00
FC Roskilde (Øst 1) B93 (Øst 1) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 5-4
365218
4 On 11-10-17
Kl. 17:00
FC Helsingør (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Pedella Park Kunstgræs 0-1
365220
Kampfakta
4 On 15-11-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Nykøbing FC (Øst 1) Stadion Vest 1-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

1. runde uge 33 10 kampe ( 54 oversidder)

2. runde uge 35  32 kampe

3. runde uge 37 16 kampe

4. runde uge 39 8 kampe

Kvartfinaler 18. april 2018

Semifinaler 2. maj 2018.

Finale 29. maj.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – ingen seedninger. Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk