Ungdomspokalen U15 Drenge B (03) 17/18

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
468129
Kampfakta
1 23-08-17
Kl. 18:30
Frederikssund FB (3) Bagsværd BK (3) Frederikssund Stadion 1-7
Runde 2
992292
2 04-09-17
Kl. 18:15
Herlufsholm GF (3) MB (2) Herlufsholm Stadion 1-4
992298
2 06-09-17
Kl. 18:15
Lynge-Broby IF (3) Holbæk B&I (2) Frederiksberg Skole 6-5
992301
2 06-09-17
Kl. 18:15
Melby-Liseleje IF (4) Allerød FK (2) Melby Stadion 2-11
992295
2 06-09-17
Kl. 18:15
BSF (4) Farum BK (2) Ballerup Idrætspark HHT!
992297
2 06-09-17
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (3) FC Holte (2) Birkerød Stadion 0-3
992302
2 06-09-17
Kl. 18:15
KBK Hillerød (2) LSF (2) KBK Hillerød Øst-huset 2-0
992304
2 06-09-17
Kl. 18:15
Gladsaxe-Hero BK (3) Herfølge BK (3) Gladsaxe Stadion UHT!
992290
2 06-09-17
Kl. 18:15
Grantoftens IF (4) Bagsværd BK (3) Grantofteparken HHT!
992303
2 06-09-17
Kl. 18:15
Greve Fodbold (3) Tuse IF (2) Greve Idræts Center 3-1
992289
2 06-09-17
Kl. 18:15
Gundsø United (4) Hillerød GI (3) Margretheskolen G-77 HHT!
992300
2 06-09-17
Kl. 18:15
Køge Nord FC (3) Rosenhøj BK (2) Rishøj Stadion UHT!
992299
2 06-09-17
Kl. 18:15
BK Vest, Rødovre (3) Ølstykke FC (2) Nørrekær 0-5
992296
2 06-09-17
Kl. 18:15
VG Ungdom (3) Espergærde IF (2) Viby Idrætsanlæg 0-9
992294
Kampfakta
2 07-09-17
Kl. 18:15
Ringsted IF (4) Kværkeby IF (3) Ringsted Stadion 0-11
992293
2 07-09-17
Kl. 18:15
Herstedøster IC (4) Hørsholm-Usserød IK (2) Herstedøster Stadion 0-7
Runde 3
295392
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Køge Nord FC (3) Greve Fodbold (3) Rishøj Stadion 2-3
295509
3 12-09-17
Kl. 18:00
Ølstykke FC (2) KBK Hillerød (2) Ølstykke Stadion 0-4
295506
3 13-09-17
Kl. 18:00
Hillerød GI (3) Bagsværd BK (3) Hillerød Stadion 4-0
295390
3 13-09-17
Kl. 18:00
Kværkeby IF (3) MB (2) Kværkeby Stadion 11-0
295507
3 13-09-17
Kl. 18:00
Farum BK (2) Espergærde IF (2) Farum Park 1-2
Runde 2
992291
2 13-09-17
Kl. 18:15
Raklev GI (3) Jernløse/Undløse (2) Røsnæshallen 3-2
Runde 3
295391
3 19-09-17
Kl. 17:45
Gladsaxe-Hero BK (3) Hørsholm-Usserød IK (2) Gladsaxe Stadion 2-1
295393
3 19-09-17
Kl. 18:00
Allerød FK (2) FC Holte (2) Allerød Idrætspark 0-3
295508
3 20-09-17
Kl. 17:45
Lynge-Broby IF (3) Raklev GI (3) Frederiksberg Skole 5-1
Runde 4
559776
Kampfakta
4 26-09-17
Kl. 17:30
Kværkeby IF (3) Greve Fodbold (3) Kværkeby Stadion 4-2
559778
4 26-09-17
Kl. 18:30
Hillerød GI (3) FC Holte (2) Hillerød Stadion Kunstgræs 0-8
559777
4 26-09-17
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (3) KBK Hillerød (2) Frederiksberg Skole, kunstgræs 0-6
559779
4 29-10-17
Kl. 12:00
Gladsaxe-Hero BK (3) Espergærde IF (2) Gladsaxe Stadion 4-5
Runde 5
834545
5 24-04-18
Kl. 18:30
Kværkeby IF (3) FC Holte (2) Kværkeby Stadion Resultatformidling
834546
5 24-04-18
Kl. 18:30
KBK Hillerød (2) Espergærde IF (2) KBK Hillerød Øst-huset Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: 29. maj Holbæk Stadion kl. 19:00

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.