Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
468130
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (3) Lynge-Broby IF (2) Stensved Stadion 4-1
468132
Kampfakta
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Kværkeby IF (4) FC Lejre (4) Kværkeby Stadion UHT!
468134
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (3) FFB (3) Birkerød Stadion 3-0
468137
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (3) Greve Fodbold (2) Elverroad 0-15
468135
1 On 23-08-17
Kl. 18:00
Helsingør IF Fodbold (2) Hillerød Fodbold (2) Helsingør Idrætspark 3-4
468133
Kampfakta
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Solrød FC (3) Bjæverskov IF "Frem" (2) Solrød Idrætscenter 3-4
468131
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Jernløse/Undløse (4) Fårevejle BK (2) Jernløse-hallen 7-0
468136
1 To 24-08-17
Kl. 18:30
Frem Hellebæk (2) FC Holte (2) Nordkysthallen 6-2
Runde 2
879584
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
MB (3) Langebæk Alliancen (3) MB's anlæg 1-3
879585
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Hillerød Fodbold (2) Ølstykke FC (2) Hillerød Stadion 6-3
879586
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Jernløse/Undløse (4) Viby IF (2) Undløse Stadion UHT!
879587
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
FC Storebælt (3) B. 73, Slagelse (2) Korsør Gl. Stadion HHT!
879588
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (3) Slangerup & Omegn IF (2) Birkerød Stadion 1-5
879589
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
IS Skævinge (3) Allerød FK (3) Baunehøj Stadion UHT!
880022
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Asnæs BK (3) Kalundborg GB (2) Asnæs Stadion 4-5
880023
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Næstved I.F. (3) Bjæverskov IF "Frem" (2) Næstved Stadion 2-4
880024
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Bagsværd BK (3) Frem Hellebæk (2) Bagsværd Stadion 1-3
880025
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Kværkeby IF (4) Holmegaard GB (3) Kværkeby Stadion 0-12
880026
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Herlev IF (3) Humlebæk BK (2) Herlev Stadion 9-0
880027
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Herfølge BK (3) Køge BK (2) Herfølge Stadion HHT!
880028
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
FC Hornsherred (4) Gladsaxe-Hero BK (3) Dalby Stadion 4-2
880030
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Greve Fodbold (2) Herstedøster IC (2) Greve Idræts Center 5-1
880031
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Glostrup (3) Rosenhøj BK (2) Østervangsbanerne HHT!
880029
2 To 07-09-17
Kl. 18:00
Helsinge Fodbold (3) Espergærde IF (2) Helsinge Stadion 1-4
Runde 3
295516
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Slangerup & Omegn IF (2) Hillerød Fodbold (2) Slangerup Stadion 7-0
295512
Kampfakta
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Holmegaard GB (3) Køge BK (2) Holmegårdhallen 4-3
295514
Kampfakta
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Langebæk Alliancen (3) Bjæverskov IF "Frem" (2) Stensved Stadion 2-3
295515
Kampfakta
3 On 13-09-17
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (2) Greve Fodbold (2) Stadion Vest 3-2
295511
3 On 13-09-17
Kl. 18:00
Jernløse/Undløse (4) Kalundborg GB (2) Jernløse-hallen 11-10
295513
3 To 14-09-17
Kl. 18:00
FC Hornsherred (4) IS Skævinge (3) Møllegårdhallen 4-5
295517
Kampfakta
3 To 14-09-17
Kl. 18:00
Herlev IF (3) Espergærde IF (2) Herlev Stadion 3-4
295518
Kampfakta
3 Ma 18-09-17
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (2) Frem Hellebæk (2) Avedøre Stadion Kunstgræs 1-3
Runde 4
559783
4 On 27-09-17
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (2) Espergærde IF (2) Stadion Vest Kunstgræs 1-2
559785
4 On 27-09-17
Kl. 19:00
Jernløse/Undløse (4) Frem Hellebæk (2) Jernløse-hallen 6-5
559784
4 28-10-17
Kl. 12:00
Holmegaard GB (3) Slangerup & Omegn IF (2) Holmegårdhallen 1-4
559786
Kampfakta
4 12-11-17
Kl. 12:00
IS Skævinge (3) Bjæverskov IF "Frem" (2) Brødeskov Stadion Kunst 2-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Semifinaler spilles i uge 17

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.