Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (05) 17/18

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
471929
Kampfakta
1 22-08-17
Kl. 18:30
Birkerød IF "Skjold" (2) BSF (2) Birkerød Stadion 4-0
471931
Kampfakta
1 22-08-17
Kl. 18:30
KBK Hillerød (3) LSF (3) KBK Hillerød Øst-huset 2-4
471927
Kampfakta
1 22-08-17
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (3) B. 73, Slagelse (3) Sørbyhallen 3-2
471932
1 23-08-17
Kl. 18:30
Svogerslev BK (4) Lundtofte Boldklub (2) Svogerslev Idrætspark UHT!
471926
1 23-08-17
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (4) FC Storebælt (4) (2) Vemmelev Kunstgræs HHT!
471930
1 23-08-17
Kl. 18:30
Greve Fodbold (3) Gladsaxe-Hero BK (2) Greve Idræts Center 0-3
471928
1 23-08-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (4) Fløng-Hedehusene Idræt (2) Ringsted Stadion UHT!
Runde 2
880046
2 05-09-17
Kl. 18:30
LSF (3) B. 1973, Herlev (2) Smørum Idrætscenter 4-2
880042
2 05-09-17
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (2) Rosenhøj BK (2) Karsemosegård UHT!
880048
2 05-09-17
Kl. 18:30
Herfølge BK (2) Birkerød IF "Skjold" (2) Herfølge Stadion 1-8
880040
2 05-09-17
Kl. 18:30
Frederikssund FB (3) Hillerød Fodbold (3) Frederikssund Stadion 0-4
880037
2 05-09-17
Kl. 18:30
Langebæk Alliancen (3) FK Sydsjælland 05 (2) Stensved Stadion 0-2
880036
Kampfakta
2 05-09-17
Kl. 18:30
Jernløse BK (4) Fårevejle BK (3) Jernløse Hallen 3-0
880038
Kampfakta
2 05-09-17
Kl. 18:30
Køge Nord FC (4) Glostrup (3) Rishøj Stadion 6-4
880044
2 05-09-17
Kl. 18:30
Ølstykke FC (3) Gladsaxe-Hero BK (2) Ølstykke Stadion 3-2
880033
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:30
Svogerslev BK (4) Værløse BK (2) Svogerslev Idrætspark 2-4
880041
2 06-09-17
Kl. 18:30
BSV af 2016 (2) Farum BK (2) Rundforbi Stadion HHT!
880035
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:30
Nykøbing FC (3) Næstved I.F. (2) NFC Anlæg Nord 1-3
880039
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (2) Bagsværd BK (2) Brøndby Stadion 5-1
880045
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:30
FC Storebælt (3) (1) Borup IF (2) Korsør Gl. Stadion 1-3
880047
2 06-09-17
Kl. 18:30
Holbæk B&I (2) Herstedøster IC (2) SuRi Park 5-2
880043
2 06-09-17
Kl. 18:30
Ringsted IF (4) Solrød FC (2) Ringsted Stadion 4-6
880034
Kampfakta
2 11-09-17
Kl. 17:30
FC Storebælt (4) (2) Sørbymagle IF (3) Korsør Gl. Stadion 2-1
Runde 3
295525
3 12-09-17
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (3) Nivå-Kokkedal FK (2) Hillerød Stadion 3-1
295520
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 18:00
Jernløse BK (4) Holbæk B&I (2) Jernløse Hallen 2-5
295523
3 12-09-17
Kl. 18:00
Værløse BK (2) Brøndbyernes IF (2) Værløse Stadion UHT!
295522
3 13-09-17
Kl. 18:00
Solrød FC (2) Næstved I.F. (2) Solrød Idrætscenter 4-1
295524
3 13-09-17
Kl. 18:00
Ølstykke FC (3) LSF (3) Ølstykke Stadion Kunstgræs 4-1
295521
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 18:00
Køge Nord FC (4) FK Sydsjælland 05 (2) Rishøj Stadion HHT!
295519
Kampfakta
3 19-09-17
Kl. 18:00
FC Storebælt (4) (2) Borup IF (2) Korsør ny Stadion 2-7
295872
3 19-09-17
Kl. 18:00
Birkerød IF "Skjold" (2) Farum BK (2) Birkerød Stadion 2-0
Runde 4
559791
4 27-09-17
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (3) Solrød FC (2) Hillerød Stadion Kunstgræs 1-6
559790
Kampfakta
4 27-09-17
Kl. 19:00
Borup IF (2) Værløse BK (2) Borup Stadion, kunstgræs 5-0
559789
4 03-10-17
Kl. 19:00
Holbæk B&I (2) Birkerød IF "Skjold" (2) Holbæk Stadion Kunstgræs HHT!
559788
4 04-10-17
Kl. 19:00
Ølstykke FC (3) FK Sydsjælland 05 (2) Ølstykke Stadion Kunstgræs 7-6
Runde 5
834558
5 25-04-18
Kl. 18:30
Solrød FC (2) Borup IF (2) Solrød Idrætscenter Resultatformidling
834559
5 25-04-18
Kl. 18:30
Birkerød IF "Skjold" (2) Ølstykke FC (3) Birkerød Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: 29. maj Allerød Idrætspark kl. 17:00

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.