Ungdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
553583
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 19:00
Ringsted IF (M) Jernløse/Undløse BK (1) Ringsted Stadion 7-1
553584
1 16-08-17
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (3) Vemmelev SGI (M) Stadion Vest UHT!
553585
1 16-08-17
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (1) Dianalund IF (M) Herlufsholm Stadion 0-3
553586
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 19:00
Albertslund IF (2) Herstedøster IC (M) Albertslund Stadion HHT!
553587
1 16-08-17
Kl. 19:00
FC Lejre (2) Svogerslev BK (1) Lejrehallen 0-3
553588
1 16-08-17
Kl. 19:00
Ølstykke FC (1) Jægersborg BK (1) Ølstykke Stadion 7-2
Runde 2
222996
2 29-08-17
Kl. 18:00
AB Tårnby (M) Næstved (Division) Vestamager Idrætsanlæg HHT!
223001
2 29-08-17
Kl. 18:00
LSF (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Smørum Idrætscenter 0-2
223002
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:00
Svogerslev BK (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Svogerslev Idrætspark 1-7
223007
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:00
Frederikssund FB (Øst 1) AB (Division) Frederikssund Stadion 0-3
223008
2 29-08-17
Kl. 18:00
Karlslunde IF (M) Frem (Øst 1) Karlslunde Stadion 2-3
223011
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:00
Fix (M) Hvidovre IF (Division) Gadelandet 0-8
223012
2 29-08-17
Kl. 18:00
Rosenhøj BK (1) Dragør BK (1) Sønderkærskolen HHT!
223015
2 29-08-17
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (M) Birkerød IF "Skjold" (Øst 2) Virum Stadion HHT!
223016
2 29-08-17
Kl. 18:00
Ølstykke FC (1) HIK (Division) Ølstykke Stadion 0-8
223017
2 29-08-17
Kl. 18:00
Ballerup BK (M) Allerød Fodbold Klub (Øst 2) Ballerup Idrætspark 9-8
223019
2 29-08-17
Kl. 18:00
Lundtofte Boldklub (1) Skjold (M) Lundtofte Idrætsplads 4-5
223020
2 29-08-17
Kl. 18:00
B.1908 (Øst 2) GVI (Øst 2) Sundby Idrætspark 3-5
223005
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:00
FB (M) BSF (Øst 1) Jens Jessens Vej 4-2
223018
Kampfakta
2 29-08-17
Kl. 18:30
Bagsværd BK (M) FC Roskilde (Division) Bagsværd Stadion Kunstgræs 0-5
222994
2 29-08-17
Kl. 19:30
Glostrup (Øst 1) Slagelse B&I (Division) Glostrup Idrætspark 3-0
222997
2 30-08-17
Kl. 18:00
Avarta (1) Vanløse (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg 0-3
222998
2 30-08-17
Kl. 18:00
Dianalund IF (M) Nykøbing FC (Division) Dianalund Stadion 6-5
222999
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:00
Herstedøster IC (M) Sundby/Fremad A (Øst 2) Herstedøster Stadion 1-2
223000
2 30-08-17
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Øst 1) B.93 (Division) Greve Idræts Center 1-4
223009
2 30-08-17
Kl. 18:00
Stenløse BK (3) Avedøre IF (1) Stenløse Stadion 2-3
223010
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (M) Albertslund BS 72 (3) Hillerød Stadion 2-5
223003
2 30-08-17
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (1) FA 2000 (Øst 1) Himmelev Idrætspark 2-1
223004
2 30-08-17
Kl. 18:00
Fårevejle BK (2) Holbæk (Division) Faarevejle Stadion 0-17
223013
2 30-08-17
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (M) BSV af 2016 (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter 1-0
223014
2 30-08-17
Kl. 18:00
B 1903 (Øst 1) FC Helsingør (Division) B1903 2-1
222995
Kampfakta
2 30-08-17
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (3) Ringsted IF (M) Stadion Vest Kunstgræs 0-10
223006
2 05-09-17
Kl. 18:00
Herlev IF (1) Tuse IF (2) Herlev Stadion 6-1
Runde 3
280573
Kampfakta
3 06-09-17
Kl. 17:45
B 1903 (Øst 1) FC København (Liga) B1903 0-4
280458
3 11-09-17
Kl. 17:45
Herlev IF (1) Holbæk (Division) Herlev Stadion 1-8
280452
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 17:30
Næstved (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 3-4
280454
3 12-09-17
Kl. 17:45
Sundby/Fremad A (Øst 2) Vanløse (Øst 1) Sundby/Kløvermarken 6-7
280576
Kampfakta
3 12-09-17
Kl. 19:00
Dragør BK (1) Hvidovre IF (Division) Kunst, Dragør Bk. 0-7
280456
3 13-09-17
Kl. 17:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) B.93 (Division) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs 0-3
280451
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 17:30
Ringsted IF (M) Glostrup (Øst 1) Ringsted Stadion 2-3
280449
Kampfakta
3 13-09-17
Kl. 17:30
Ballerup BK (M) FC Roskilde (Division) Top Danmark Hallen, kunstgræs 1-4
280455
3 13-09-17
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Lyngby (Liga) Lillevang Idrætscenter kunst 3-2
280574
3 13-09-17
Kl. 19:00
Birkerød IF "Skjold" (Øst 2) HIK (Division) Birkerød Stadion Kunstgræs 1-4
280457
3 13-09-17
Kl. 19:15
Himmelev-Veddelev BK (1) FB (M) Himmelev Kunstgræsbane 3-5
280575
3 19-09-17
Kl. 17:15
Albertslund BS 72 (3) Vallensbæk IF (M) Sportspladsen i Syd 1-2
280460
3 19-09-17
Kl. 17:30
Avedøre IF (1) Frem (Øst 1) Avedøre Stadion 1-4
280450
3 20-09-17
Kl. 18:00
Skjold (M) GVI (Øst 2) Kunst, Ryparken 0-4
280459
Kampfakta
3 26-09-17
Kl. 19:00
AB (Division) FC Nordsjælland (Liga) Akademisk Boldklub, Kunstgræs 2-3
280453
3 28-09-17
Kl. 17:00
Dianalund IF (M) HB Køge (Liga) Dianalund Stadion 0-4
Runde 4
559723
4 04-10-17
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Øst 1) B.93 (Division) Lillevang Idrætscenter 5-6
559726
4 04-10-17
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (M) Hvidovre IF (Division) Vallensbæk Idrætscenter kunst 0-2
559728
Kampfakta
4 04-10-17
Kl. 19:00
GVI (Øst 2) FC Roskilde (Division) Kunst, GVI. Nymosen 0-7
559721
Kampfakta
4 04-10-17
Kl. 19:00
Glostrup (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) Glostrup Idrætspark 0-3
559722
4 04-10-17
Kl. 19:30
Vanløse (Øst 1) HB Køge (Liga) Kunst, Vanløse I P 1-2
559725
4 10-10-17
Kl. 18:00
Frem (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Frem, Valby IP 1-6
559724
4 10-10-17
Kl. 19:15
FB (M) Holbæk (Division) Kunst, Jens Jessens Vej 9-6
559727
4 28-11-17
Kl. 19:30
HIK (Division) FC København (Liga) Gentofte Sportspark, kunst 2 7-6
Runde 5
853109
Kampfakta
5 20-03-18
Kl. 18:15
Hvidovre IF (Division) FC Roskilde (Division) Avedøre Stadion Kunstgræs 5-4
853107
5 21-03-18
Kl. 18:15
B.93 (Division) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, B93 2-3
853110
5 21-03-18
Kl. 19:30
FB (M) Brøndbyernes IF (Liga) Frederiksberg IP, kunst 0-1
853108
5 21-03-18
Kl. 19:45
HIK (Division) HB Køge (Liga) Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-3
Runde 6
142142
Kampfakta
6 17-04-18
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Kæmpernes Arena 0-1
142141
6 08-05-18
Kl. 18:30
HB Køge (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Køge Stadion, Kunstgræs 3-2
Runde 7
419552
Kampfakta
7 30-05-18
Kl. 18:00
HB Køge (Liga) Brøndbyernes IF (Liga) Frederiksberg IP, kunst 0-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 14. – 17. august (uge 33)
2. runde – 28. august – 31. august (uge 35)
3. runde – 11. – 14. september (uge 37)
4. runde – 2. - 5. oktober (uge 40)
5. runde – marts 2018 (1/4 finaler)
6. runde – april 2018 (semifinaler)
7. runde – 30. maj 2018, kl. 18:00, Frederiksberg IP, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.