Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 (2017)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
553600
1 22-08-17
Kl. 18:30
Faxe BK (3) Sorø Freja (1) Faxe Stadion 1-4
553760
1 23-08-17
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Gladsaxe Stadion 1-4
553658
Kampfakta
1 23-08-17
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) KFUM BK, Roskilde (1) Herstedøster Stadion 1-7
553604
1 23-08-17
Kl. 18:30
Holmegaard GB (1) (1) Langebæk Alliancen (1) Holmegårdhallen HHT!
553763
1 23-08-17
Kl. 18:30
FC Holte (2) Skovshoved IF (1) Rudegård Stadion 1-7
553664
1 23-08-17
Kl. 18:30
Hundested IK (2) Høng GF (1) Hundestedhallen 1-4
553659
1 23-08-17
Kl. 18:30
Hundige BK (2) FC Roskilde (Øst) Hundige Boldfælled 2-4
553762
1 23-08-17
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (1) HIK (M) Lundtofte Idrætsplads 0-5
553761
Kampfakta
1 23-08-17
Kl. 18:30
Måløv BK (1) Hørsholm-Usserød IK Måløv Idrætspark UHT!
553670
1 23-08-17
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (1) Vanløse (Øst) Slangerup Stadion 0-7
553660
1 23-08-17
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Hvidovre IF (M) Solrød Idrætscenter 0-7
553605
1 23-08-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) Brøndbyernes IF (Øst) Strøbyhallen 2-0
553599
1 23-08-17
Kl. 18:30
Fårevejle BK (3) Hvidebæk IF (3) Faarevejle Stadion 2-6
553671
1 23-08-17
Kl. 18:30
Værløse BK (1) FB (M) Værløse Stadion UHT!
553695
1 23-08-17
Kl. 18:30
Ålholm IF (2) Østerbro IF (1) Ålholmskolen 5-1
553662
1 23-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (2) Køge BK (1) Sundby Idrætspark 2-12
553602
1 23-08-17
Kl. 18:30
Maribo Bk (3) Tingsted (1) MB's anlæg 1-4
553601
1 23-08-17
Kl. 18:30
B. Frem (1) Herlufsholm GF (1) Inges Auto Park 3-0
553672
1 23-08-17
Kl. 18:30
Farum BK (1) Rosenhøj BK Right to Dream Park UHT!
553667
1 23-08-17
Kl. 19:00
Brødeskov IF (1) Nørrebro United (1) Brødeskov Stadion Kunst 10-0
553663
1 23-08-17
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) FFB (Øst) Elverroad Kunstgræs 1-5
553590
1 23-08-17
Kl. 19:00
Oversidder Jernløse/Undløse (1)
553668
1 23-08-17
Kl. 19:00
B 1903 (1) Ballerup BK (Øst) Kunst, B1903 1-3
553665
1 23-08-17
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) KB (M) Helsinge Stadion Kunstgræs 7-1
553676
1 23-08-17
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) FA 2000 (Øst) Virumgård kunstgræsbane 6-7
553612
1 23-08-17
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (2) Rishøj Boldklub Vallensbæk Idrætscenter kunst 7-0
553657
1 23-08-17
Kl. 19:00
Dragør Bk. (2) Vestia (M) Kunst, Dragør Bk. 0-6
553661
1 23-08-17
Kl. 19:00
FC Lejre (1) Kastrup (M) Lejrehallen Kunstbanen 2-0
553598
1 23-08-17
Kl. 19:00
Tølløse BK (2) Oversidder Tølløse Stadion
553673
1 23-08-17
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (3) Frem (1) Hillerød Stadion 2-3
553669
1 30-08-17
Kl. 18:00
Ejby IF (3) Brøndby Strand IK (Øst) Ejby Stadion 0-17
553603
1 02-09-17
Kl. 14:00
VG fodbold (1) FC Storebælt (1) Viby Idrætsanlæg UHT!
Runde 2
278735
2 12-09-17
Kl. 17:30
Jernløse/Undløse (1) Sorø Freja (1) Undløse Stadion 3-6
278757
2 12-09-17
Kl. 18:00
Høng GF (1) FFB (Øst) Hønghallen 9-8
278754
2 12-09-17
Kl. 18:00
Vestia (M) FC Roskilde (Øst) Kunst, Bavnehøj IA 2-4
278755
Kampfakta
2 12-09-17
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (1) Hvidovre IF (M) Lillevang Idrætscenter kunst 3-5
278759
2 13-09-17
Kl. 17:30
Brøndby Strand IK (Øst) Ballerup BK (Øst) Langbjergskolen 4-2
278762
2 13-09-17
Kl. 18:00
Ålholm IF (2) FA 2000 (Øst) Ålholmskolen 0-3
278764
2 13-09-17
Kl. 18:00
Skovshoved IF (1) HIK (M) Gentofte Sportspark - kunst 1 2-4
278756
2 13-09-17
Kl. 18:15
FC Lejre (1) Køge BK (1) Lejrehallen Kunstbanen 1-6
278753
2 13-09-17
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (2) AIK 65 Strøby Fodbold (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst 1-4
278758
2 13-09-17
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) Brødeskov IF (1) Helsinge Stadion Kunstgræs UHT!
278763
2 13-09-17
Kl. 19:30
Måløv BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Måløv Idrætspark, Kunstgræs 0-3
278761
2 13-09-17
Kl. 19:45
Farum BK (1) Frem (1) Right to Dream Park 1-4
278751
2 19-09-17
Kl. 17:30
B. Frem (1) Tingsted (1) Inges Auto Park 6-4
278736
2 20-09-17
Kl. 17:30
Hvidebæk IF (3) Tølløse BK (2) Hvidebæk Stadion 5-3
278760
2 20-09-17
Kl. 19:00
Værløse BK (1) Vanløse (Øst) Værløse Stadion Kunstgræs 1-3
278752
2 25-09-17
Kl. 19:00
VG fodbold (1) Langebæk Alliancen (1) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs 7-8
Runde 3
360271
3 04-10-17
Kl. 17:00
Hvidebæk IF (3) Sorø Freja (1) Hvidebæk Stadion 3-11
360277
3 04-10-17
Kl. 18:00
Frem (1) FA 2000 (Øst) Frem, Valby IP 1-0
360274
3 04-10-17
Kl. 18:00
Køge BK (1) Hvidovre IF (M) Køge Stadion, Kunstgræs 3-4
360272
3 04-10-17
Kl. 18:30
B. Frem (1) Langebæk Alliancen (1) Inges Auto Park 2-0
360273
3 10-10-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) FC Roskilde (Øst) Strøbyhallen Kunstgræs 5-7
360276
3 11-10-17
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (Øst) Vanløse (Øst) Langbjergskolen Kunstgræs 2-1
360275
3 04-11-17
Kl. 12:00
Høng GF (1) Helsinge Fodbold (1) Gørlevhallen 5-4
360278
3 16-11-17
Kl. 20:00
HIK (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Gentofte Sportspark Opv. kunst HHT!
Runde 4
853096
4 22-03-18
Kl. 18:15
Hvidovre IF (M) FC Roskilde (Øst) Avedøre Stadion Kunstgræs 2-1
853095
4 23-03-18
Kl. 19:00
Frem (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
853094
4 24-03-18
Kl. 12:00
Høng GF (1) Brøndby Strand IK (Øst) Gørlevhallen 8-9
853097
Kampfakta
4 18-04-18
Kl. 19:00
Sorø Freja (1) B. Frem (1) Sorø Stadion, Kunstgræs 4-1
Runde 5
142104
Kampfakta
5 02-05-18
Kl. 19:00
Sorø Freja (1) Hvidovre IF (M) Sorø Stadion, Kunstgræs 1-5
142103
5 16-05-18
Kl. 19:00
Frem (1) Brøndby Strand IK (Øst) Frem, Valby IP 1-4
Runde 6
180288
Kampfakta
6 23-05-18
Kl. 18:30
Hvidovre IF (M) Brøndby Strand IK (Øst) Frederiksberg IP, kunst 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. august – 24. august (uge 34)
2. runde – 11. – 14. september (uge 37)
3. runde – 2. - 5. oktober (uge 40)
4. runde – marts 2018 (1/4 finaler)
5. runde – april 2018 (semifinaler)
6. runde – 23. maj 2018, kl. 18:30, Frederiksberg IP, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.