DBU Pokalen 2018

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
593715
1 10-04-18
Kl. 18:15
Køge FC (6) Hellested IF (4) Ravnsborghallen HHT!
593681
1 10-04-18
Kl. 18:15
Mørkøv IF (3) Jystrup IF (3) Mørkøvhallen 7-8
593678
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:15
B91 Slagelse (5) Kr. Helsinge IF (4) Nordhallen 2-1
593679
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:15
Tuse Næs BK (5) Gislinge BK (4) Udby Idrætsplads 0-5
596753
1 10-04-18
Kl. 18:15
VG fodbold (3) Vemmelev SGI (3) Viby Idrætsanlæg 1-3
593666
1 10-04-18
Kl. 18:15
Melby-Liseleje IF (4) Brødeskov IF (3) Hundestedhallen Kunstgræs 0-7
597425
1 10-04-18
Kl. 18:15
Team-Interros (5) Ballerup BK (3) Målfeltet HHT!
597340
1 10-04-18
Kl. 18:30
BK Vest, Rødovre (5) Nerashté, Ballerup (4) Espelunden Kunstgræs 6-3
596736
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (3) Dalby IF / HFK fodbold (3) KIWI-Park kunstgræs 1-2
593670
1 10-04-18
Kl. 19:15
Ramløse IF (5) IS Skævinge (3) FIF-Stadion 0-11
596744
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 19:30
Himmelev-Veddelev BK (3) Jernløse BK (4) Himmelev Kunstgræsbane 6-0
597595
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 19:30
Tune IF (3) Brøndby Strand IK (3) Tune Stadion Kunstgræs 4-3
593659
1 11-04-18
Kl. 19:00
Kr. Værløse IF (3) Kokkedal Lokal Fodbold (5) Værløse Stadion Kunstgræs 4-1
593676
1 12-04-18
Kl. 18:30
Suså IF (3) Tårnborg IF (5) Herlufmaglehallen 7-1
593953
1 17-04-18
Kl. 18:15
Vetterslev-Høm GF (4) Køge Union (3) Vetterslev Stadion 1-4
593658
1 17-04-18
Kl. 18:30
Hareskov IF (3) Nivå FC (5) Birkevang 2-0
593672
1 18-04-18
Kl. 18:15
Vestmøn BK (6) Møns FK (4) Fanefjordskolen 0-2
Runde 2
396284
2 24-04-18
Kl. 18:30
Hundige BK (2) Fårevejle BK (2) Hundige Boldfælled Resultatformidling
394171
2 24-04-18
Kl. 18:30
Jystrup IF (3) FS Hashøj (3) Jystrup Stadion Resultatformidling
396158
2 24-04-18
Kl. 18:30
Karrebæk IF (3) Hvalsø IF (2) Karrebæk Skole Resultatformidling
395961
2 24-04-18
Kl. 18:30
BK Friheden (3) Blovstrød IF (3) Strandmarkens Fritidscenter Resultatformidling
396170
2 24-04-18
Kl. 18:30
Ballerup BK (3) Gladsaxe-Hero BK (2) Ballerup Idrætspark Resultatformidling
396174
2 24-04-18
Kl. 18:30
Dalby IF / HFK fodbold (3) Benløse IF (2) Dalby Stadion Resultatformidling
396169
2 24-04-18
Kl. 18:30
FIF, Hillerød (3) Albertslund BS 72 (3) FIF-Stadion Resultatformidling
396163
2 24-04-18
Kl. 18:30
Vipperød BK (3) Skibby IK (2) Vipperødhallen Resultatformidling
396171
2 24-04-18
Kl. 18:30
FC Rudersdal (3) Havdrup GI (3) Vedbæk Stadion Resultatformidling
396161
2 24-04-18
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (3) Humlebæk BK (2) Vejby Idrætsplads Resultatformidling
396279
2 24-04-18
Kl. 18:30
BK Vest, Rødovre (5) B. 77, Rødovre (2) Nørrekær Resultatformidling
396176
2 24-04-18
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (3) ORI-Fodbold (2) Slangerup Stadion Resultatformidling
396173
2 24-04-18
Kl. 18:30
FC Storebælt (2) Ejby IF Fodbold (2) Korsør Gl. Stadion Resultatformidling
396167
2 24-04-18
Kl. 18:30
Lynge-Uggeløse IF (3) Bagsværd BK (2) Lyngehallen Resultatformidling
396159
2 24-04-18
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (3) Høng GF (2) Vemmelev Kunstgræs Resultatformidling
396175
2 24-04-18
Kl. 18:30
Køge Union (3) Svebølle BI 2016 (3) Asgård Skole Resultatformidling
396184
2 24-04-18
Kl. 18:30
Tune IF (3) Gørslev IF (2) Tune Stadion Kunstgræs Resultatformidling
396164
2 24-04-18
Kl. 19:15
Brødeskov IF (3) Orient GI (3) Brødeskov Stadion Kunst Resultatformidling
396165
2 25-04-18
Kl. 18:30
IS Skævinge (3) Kr. Værløse IF (3) Baunehøj Stadion Resultatformidling
396168
2 25-04-18
Kl. 18:30
B91 Slagelse (5) Gislinge BK (4) Nordhallen Resultatformidling
396172
2 25-04-18
Kl. 18:30
Møns FK (4) AIK 65 Strøby Fodbold (3) Stege Stadion Resultatformidling
383675
2 25-04-18
Kl. 18:30
Borup IF (3) Rojava (3) Borup Stadion Resultatformidling
394172
2 25-04-18
Kl. 18:30
FC Gribskov (5) Hareskov IF (3) Græsted Stadion Resultatformidling
396283
2 25-04-18
Kl. 18:30
Hellested IF (4) Suså IF (3) Hellested Stadion Resultatformidling
396160
2 25-04-18
Kl. 18:30
Hørve IF (3) Holbæk United (2) Hørve Stadion Resultatformidling
396166
2 25-04-18
Kl. 18:30
Såby Fodbold (3) Brede IF (2) Såbyhallen Resultatformidling
396280
2 25-04-18
Kl. 18:30
Mladost IF (3) IF Bytoften (3) Damgårdsparken, Ballerup Resultatformidling
396162
Livescore
2 26-04-18
Kl. 18:45
Himmelev-Veddelev BK (3) Vallensbæk IF (2) Himmelev Idrætspark Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

2. runde uge 17/18. hold fra S2 og S3 kommer med.
3. runde uge 19/20. hold fra S2 og S1 kommer med. Live lodtrækning til 3. runde 26. april kl. 11.30.
4. runde uge 21/22. hold fra SS og DS kommer med. Live lodtrækning til 4. runde 17. maj kl. 11.30.
5. runde uge 23/24. Live lodtrækning til 5. runde 31. maj kl. 11.30.
De 13 vindere af runde 5, går videre til DBUs 1. runde efter sommerferien.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk