Seriepokalen 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
836787
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Vestmøn BK (6) IF Svend Gønge (4) Fanefjordskolen 2-5
836789
1 22-08-18
Kl. 18:30
Faxe Ladeplads IF (5) FK Sydsjælland 05 (4) (2) Faxe Ladeplads Stadion 4-2
836790
1 22-08-18
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (4) (2) Næstved IF (4) Vemmelev Kunstgræs 5-3
836791
1 22-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (5) Jersie United (4) (2) Greve Idræts Center 6-5
836793
1 22-08-18
Kl. 18:30
FC Lejre (5) (2) Jyllinge FC (4) (2) Osted Stadion 0-5
836794
1 22-08-18
Kl. 18:30
Kokkedal Lokal Fodbold (5) Gurre IK (4) Egedalsbanen UHT!
836795
1 22-08-18
Kl. 18:30
Røde Stjerne BK (4) Gislinge BK (4) (2) Roskilde IC (Darup) 2-0
836796
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Nivå FC (5) Farum BK (4) (2) Nivå Centralskole 1-3
836797
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (6) (2) Herfølge BK (4) Østervangsbanerne 1-4
836798
1 22-08-18
Kl. 18:30
Blovstrød IF (4) Albertslund IF (4) (2) Blovstrød idrætsanlæg UHT!
836792
1 22-08-18
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre (5) (2) Vestegnen FK (4) Espelunden Kunstgræs 5-4
836788
Kampfakta
1 29-08-18
Kl. 18:15
Holbæk United (6) Hvidebæk IF (4) Tusehallen 2-1
Runde 2
706440
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Frem Hellebæk (3) Slangerup & Omegn IF (2) Nordkysthallen 4-5
706432
2 04-09-18
Kl. 18:00
Jægerspris IK (4) IS Skævinge (3) Møllegårdhallen 2-4
706436
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Hornbæk IF (3) IF Skjold Birkerød (2) Pedella Park 6-0
706437
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Frederikssund IK (3) Ballerup BK (2) Frederikssund Stadion 0-1
706438
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Albertslund IF (3) (1) Albertslund BS 72 (3) Albertslund Stadion 5-3
706377
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
IF Svend Gønge (4) Karise IK (4) Køng Idrætsplads 2-3
706379
2 04-09-18
Kl. 18:00
Greve Fodbold (5) Borup IF (3) Greve Idræts Center 4-3
706381
2 04-09-18
Kl. 18:00
Kokkedal Lokal Fodbold (5) Farum BK (4) (2) Egedalsbanen 1-3
706415
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Herfølge BK (4) Bjæverskov IF "Frem" (2) Herfølge Stadion 1-0
706417
2 04-09-18
Kl. 18:00
BK Vest, Rødovre (5) (2) Sengeløse GI (4) Nørrekær 8-6
706419
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Vipperød BK (3) FC Lejre (2) (1) Vipperødhallen 1-2
706422
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Hema, Ballerup (4) Jersie United (4) (1) Sydbuens Sportsplads 0-5
706424
2 04-09-18
Kl. 18:00
Tølløse BK (3) Vemmelev SGI (2) (1) Tølløse Stadion 1-3
706428
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:00
Hagested IF (3) Holbæk B&I (2) Hagested Idrætsplads 3-2
706430
2 04-09-18
Kl. 18:00
Hundige BK (3) Nyråd/Langebæk Alliancen (3) Hundige Boldfælled UHT!
706423
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:30
Glostrup (5) (1) Barberen IF (3) Glostrup Idrætspark 3-0
706426
2 04-09-18
Kl. 19:00
Solrød FC (3) FK Sydsjælland 05 (2) (1) Solrød Idrætscenter kunstgræs 2-1
706433
2 04-09-18
Kl. 19:00
VG fodbold (3) Vallensbæk IF (2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs 3-1
706434
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (3) Mladost IF (3) Karsemosegård Kunstgræs 3-2
706435
2 05-09-18
Kl. 18:00
Jyllinge FC (3) (1) BK Internazionale (2) Spraglehøj Idrætsanlæg 1-0
706439
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:00
AB (3) Rosenhøj BK (2) Akademisk Boldklub 1-5
706376
2 05-09-18
Kl. 18:00
Faxe Ladeplads IF (5) Næstved BK 1983 (4) Faxe Ladeplads Stadion UMH
706427
2 05-09-18
Kl. 18:00
Jernløse BK (4) Hvalsø IF (2) Jernløse Hallen HHT!
706425
2 05-09-18
Kl. 18:00
FC Whop en Dei (4) VB 1968 (4) Stenløse Stadion 0-5
706431
2 05-09-18
Kl. 18:00
Stillinge IF (3) Svogerslev BK (2) Stillinge Centralskole HHT!
706421
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:00
Torslunde-Ishøj IF (4) BK Vest, Rødovre (4) (1) Ishøj Idrætsplads 4-2
706418
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:00
Holbæk United (6) Tuse Næs BK (4) Tusehallen 2-1
706416
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:00
Blovstrød IF (4) Blomsterne FC (3) Blovstrød idrætsanlæg 2-1
706382
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:00
Røde Stjerne BK (4) Havdrup GI (4) Roskilde IC (Darup) 7-6
706378
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 18:00
Vemmelev SGI (4) (2) B. 73, Slagelse (3) Vemmelev Kunstgræs 1-2
706429
2 06-09-18
Kl. 18:00
SIF Holbæk IF (4) Gislinge BK (3) (1) Fælleden Boldbaner 2-5
706380
Kampfakta
2 06-09-18
Kl. 18:30
Jyllinge FC (4) (2) Farum BK (3) (1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs 2-1
Runde 3
883774
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 17:45
Faxe Ladeplads IF (5) B. 73, Slagelse (3) Faxe Ladeplads Stadion 1-4
883775
3 11-09-18
Kl. 17:45
Karise IK (4) VG fodbold (3) Karise Stadion 1-5
883778
3 11-09-18
Kl. 17:45
Vemmelev SGI (2) (1) Hvalsø IF (2) Vemmelev Kunstgræs UHT!
883786
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 17:45
Nivå-Kokkedal FK (3) Slangerup & Omegn IF (2) Karsemosegård 3-5
883788
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 17:45
BK Vest, Rødovre (5) (2) Ballerup BK (2) Nørrekær 0-9
883790
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:30
Jyllinge FC (4) (2) Jyllinge FC (3) (1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs 1-5
883793
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:30
Blovstrød IF (4) IS Skævinge (3) Blovstrød Idrætsanlæg Kunstgræs 3-1
883777
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 17:45
Gislinge BK (3) (1) Svogerslev BK (2) Gislinge Stadion 5-1
883792
3 12-09-18
Kl. 17:45
Glostrup (5) (1) Solrød FC (3) Glostrup Idrætspark 0-2
883787
3 12-09-18
Kl. 17:45
Farum BK (4) (2) Rosenhøj BK (2) Stavnsholt 2-4
883784
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 17:45
Holbæk United (6) Hagested IF (3) Tusehallen 1-3
883785
3 12-09-18
Kl. 17:45
Greve Fodbold (5) Hundige BK (3) Greve Idræts Center 3-5
883789
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 18:30
VB 1968 (4) Hornbæk IF (3) Gladsaxe stadion Kunstgræs 0-2
883779
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 19:30
Herfølge BK (4) FC Lejre (2) (1) Herfølge Stadion Kunst 1-3
883776
Kampfakta
3 19-09-18
Kl. 17:30
Jersie United (4) (1) Røde Stjerne BK (4) Jersie-Hallen 9-8
883791
Kampfakta
3 19-09-18
Kl. 18:00
Torslunde-Ishøj IF (4) Albertslund IF (3) (1) Ishøj Idrætsplads 4-5
Runde 4
372350
Kampfakta
4 25-09-18
Kl. 19:00
Albertslund IF (3) (1) VG fodbold (3) Albertslund Stadion Kunstgræs 0-3
372352
Kampfakta
4 25-09-18
Kl. 19:00
Ballerup BK (2) Jersie United (4) (1) Ballerup Idrætspark 6-1
372353
Kampfakta
4 25-09-18
Kl. 19:00
Blovstrød IF (4) Solrød FC (3) Blovstrød Idrætsanlæg Kunstgræs 2-4
372356
Kampfakta
4 25-09-18
Kl. 19:00
Hundige BK (3) Hornbæk IF (3) Hundige Boldfælled Kunst 2-4
372357
Kampfakta
4 25-09-18
Kl. 19:00
Hagested IF (3) Jyllinge FC (3) (1) Hagested Idrætsplads 4-5
372358
Kampfakta
4 25-09-18
Kl. 19:00
FC Lejre (2) (1) Rosenhøj BK (2) Lejrehallen Kunstbanen 1-2
372355
4 26-09-18
Kl. 19:00
Gislinge BK (3) (1) B. 73, Slagelse (3) Gislinge Stadion 5-2
372351
4 03-10-18
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (2) Vemmelev SGI (2) (1) Slangerup Stadion 0-3
Runde 5
552736
Kampfakta
5 30-10-18
Kl. 19:00
VG fodbold (3) Ballerup BK (2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs 0-4
552737
5 04-11-18
Kl. 12:00
Jyllinge FC (3) (1) Vemmelev SGI (2) (1) Spraglehøj Idrætsanlæg 3-2
552739
5 04-11-18
Kl. 12:00
Solrød FC (3) Gislinge BK (3) (1) Solrød Idrætscenter 2-1
552735
5 04-11-18
Kl. 12:00
Hornbæk IF (3) Rosenhøj BK (2) Pedella Park 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 12 kampe og 52 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36 
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Kvartfinaler spilles i uge 44
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Dato endnu ikke sat. Brøndby Stadion - Bane 2

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk