Ungdomspokalen U15 Drenge B (04) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 2
836845
2 14-08-18
Kl. 18:30
Asnæs BK (3) FC Lejre (3) Asnæs Stadion, Kunstgræs UHT!
836847
2 22-08-18
Kl. 18:30
Espergærde IF (2) Bagsværd BK (2) Mørdrup Idrætsanlæg HHT!
836848
2 22-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (4) Himmelev-Veddelev BK (3) Greve Idræts Center 6-5
836850
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Solrød FC (3) IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Solrød Idrætscenter 0-3
836851
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (2) Allerød FK (2) Slangerup Stadion 2-0
836853
2 22-08-18
Kl. 18:30
FFB (3) FC Hornsherred (2) Frederikssund Stadion 2-10
836854
2 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Oversidder
836855
2 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Humlebæk BK (2)
836856
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
MB (3) Lynge-Broby IF (2) MB's anlæg 0-2
836857
2 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder B. 73, Slagelse (2)
836858
2 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Ølstykke FC (2)
836844
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Fårevejle BK (3) Jernløse/Undløse bk (3) Faarevejle Stadion 1-3
836849
2 23-08-18
Kl. 18:30
Hundested IK (3) IS Skævinge (3) Hundestedhallen 4-3
836843
2 23-08-18
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen (3) Næstved I.F. (3) Stensved Stadion 1-9
836852
2 24-08-18
Kl. 18:30
Fredensborg BI (4) Hørsholm-Usserød IK (3) Fredensborg Stadion HHT!
836846
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (4) IF Skjold Birkerød (4) Helsinge Stadion 6-7
Runde 3
706449
Kampfakta
3 04-09-18
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (2) Humlebæk BK (2) Slangerup Stadion 6-3
706443
Kampfakta
3 04-09-18
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Næstved I.F. (3) Borup Stadion, kunstgræs 1-3
706446
Kampfakta
3 04-09-18
Kl. 18:15
Lynge-Broby IF (2) B. 73, Slagelse (2) Frederiksberg Skole 2-0
706447
3 04-09-18
Kl. 18:15
Greve Fodbold (4) Oversidder Greve Idræts Center
706441
3 04-09-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (3) Hundested IK (3) Hørsholm Idrætspark UHT!
706442
3 05-09-18
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (4) Ølstykke FC (2) Birkerød Stadion 9-2
706448
3 05-09-18
Kl. 18:15
FC Hornsherred (2) Bagsværd BK (2) Møllegårdhallen 3-0
706444
Kampfakta
3 11-09-18
Kl. 18:15
Jernløse/Undløse bk (3) Asnæs BK (3) Jernløse Hallen 4-1
Runde 4
976459
4 19-09-18
Kl. 17:45
Greve Fodbold (4) FC Hornsherred (2) Greve Idræts Center 0-4
976460
4 19-09-18
Kl. 17:45
Hørsholm-Usserød IK (3) Slangerup & Omegn IF (2) Hørsholm Idrætspark 2-4
976461
Kampfakta
4 19-09-18
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (4) Jernløse/Undløse bk (3) Birkerød Stadion Kunstgræs 2-3
976462
4 26-09-18
Kl. 17:30
Næstved I.F. (3) Lynge-Broby IF (2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg Resultatformidling
Runde 5
552733
5 03-10-18
Kl. 19:00
Vinder af Næstved IF - Lynge-Broby IF FC Hornsherred (2) Ukendt Resultatformidling
552734
5 03-10-18
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (2) Jernløse/Undløse bk (3) Slangerup Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde semifinaler spilles i uge 40
FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.