8-mands Herresenior Pokal 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
847099
1 22-08-18
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) (2) IF Skjold Birkerød (2) Albertslund Stadion HHT!
847104
1 22-08-18
Kl. 18:30
KBK Hillerød (2) Måløv BK (1) KBK Hillerød Øst-huset HHT!
847100
1 22-08-18
Kl. 18:30
Egevoldens Idræts Club (2) Greve Fodbold (1) Frydenhøjskolen 1-3
847109
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Herstedøster IC (1) Glostrup (M) (2) Herstedøster Stadion 1-4
847101
1 22-08-18
Kl. 18:30
Høje Tåstrup IF (1) Oversidder Gadehaveskolen
847103
1 22-08-18
Kl. 18:30
Lejerbo BK (2) Gislinge BK (1) Gungehusskolen 3-4
847102
1 22-08-18
Kl. 18:30
Ramløse IF (2) Sandbjerg BK (1) Godhavn Stadion 3-5
847105
1 22-08-18
Kl. 18:30
Vestegnen FK (1) Karise IK (1) Vallensbæk Idrætscenter UHT!
847106
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Albertslund IF (M) (1)
847107
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Bagsværd BK (M)
847108
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Glostrup (M) (1)
847174
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder B. 1973, Herlev (M)
847182
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Glostrup 95 (M)
847183
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder SIF Oldboys/Girls (M) (2)
847184
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder SIF Oldboys/Girls (M) (1)
847185
1 22-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Vallensbæk IF (M)
Runde 2
706462
2 04-09-18
Kl. 18:15
Greve Fodbold (1) Glostrup (M) (1) Greve Idræts Center UHHTResultatformidling
706464
2 04-09-18
Kl. 18:15
SIF Oldboys/Girls (M) (2) Glostrup 95 (M) Torvevej 1-4
706465
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:15
Albertslund IF (M) (1) Vallensbæk IF (M) Albertslund Stadion 2-1
706459
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 18:30
Glostrup (M) (2) Bagsværd BK (M) Glostrup Idrætspark Kunstgræs 6-0
706460
2 05-09-18
Kl. 18:15
Høje Tåstrup IF (1) Gislinge BK (1) Gadehaveskolen 1-7
706461
2 05-09-18
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (2) B. 1973, Herlev (M) Birkerød Stadion HHT!
706463
2 05-09-18
Kl. 18:15
Vestegnen FK (1) SIF Oldboys/Girls (M) (1) Vallensbæk Idrætscenter 3-4
706458
2 05-09-18
Kl. 18:15
Måløv BK (1) Sandbjerg BK (1) Måløv Idrætspark HHT!
Runde 3
976468
Kampfakta
3 19-09-18
Kl. 18:00
SIF Oldboys/Girls (M) (1) Glostrup (M) (2) Torvevej 1-4
976470
3 19-09-18
Kl. 18:00
Gislinge BK (1) Albertslund IF (M) (1) Gislinge Stadion 5-0
976469
3 19-09-18
Kl. 18:00
Oversidder B. 1973, Herlev (M)
976467
3 19-09-18
Kl. 18:30
Sandbjerg BK (1) Glostrup 95 (M) Birkerød Stadion Kunstgræs 2-1
Runde 4
552731
Kampfakta
4 04-10-18
Kl. 19:00
Gislinge BK (1) Glostrup (M) (2) Gislinge Stadion 6-3
552730
4 02-05-19
Kl. 20:00
B. 1973, Herlev (M) Sandbjerg BK (1) Elverroad Kunstgræs Resultatformidling
Runde 5
439015
5 28-05-19
Kl. 19:00
Vinder af B. 1973, Herlev - Sandbjerg BK Gislinge BK (1) Ukendt Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde, semifinaler spilles i uge 40

FINALEN: 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk