Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (06) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
378656
1 13-08-18
Kl. 17:00
B 1908 (M) Sundby Bk.(Øst 1) Sundby Idrætspark 0-6
378657
1 15-08-18
Kl. 18:30
Brønshøj BK (Øst 2) B 1903 (Øst 1) Tingbjerg I P 0-4
378658
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Frederiksberg Skole 0-6
378642
1 15-08-18
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Værløse BK (1) Herstedøster Stadion 2-4
378643
1 15-08-18
Kl. 18:30
BK Avarta (1) Vanløse (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg 0-1
378644
1 15-08-18
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Idræt (1) Ringsted IF (M) Hedehusene Idrætspark 3-5
378645
1 15-08-18
Kl. 18:30
BK Frem (M) B93 (Øst 1) Frem, Valby IP 0-8
378646
1 15-08-18
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) AB (Øst 1) Birkerød Stadion 0-6
378648
1 15-08-18
Kl. 18:30
Fredensborg BI (3) Gladsaxe-Hero BK (Øst 2) Fredensborg Stadion HHT!
378649
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
BSF (Øst 2) FC Helsingør (Øst 1) Ballerup Idrætspark 1-5
378650
1 15-08-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Himmelev Idrætspark 3-1
378651
1 15-08-18
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) BSV af 2016 (Øst1) Hørsholm Idrætspark 1-2
378652
1 15-08-18
Kl. 18:30
Skovshoved IF (Øst 2) Skjold (Øst 2) Skovshoved I P 6-5
378653
1 15-08-18
Kl. 18:30
Glostrup (2) Fremad Valby (Øst 1) Østervangsbanerne HHT!
378654
1 15-08-18
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Ølstykke Stadion Kunstgræs 1-4
378655
1 15-08-18
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Husum Bk (2) Jægersborg UHT!
378660
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Østerbro IF (Øst 2) GVI (Øst 1) Fælledparken 0-3
378661
1 15-08-18
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 2) HIK (Øst 1) Jens Jessens Vej 1-4
378662
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Fremad Amager (Øst 1) LSF (Øst 1) Sundby Idrætspark 2-5
378663
1 15-08-18
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Øst 1)
986135
1 15-08-18
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) Bagsværd BK (1) Albertslund Stadion 2-3
986136
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Greve Idræts Center 0-7
986138
1 15-08-18
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (M) Vallensbæk IF (Øst 1) Lillevang Idrætscenter 3-8
986139
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Dragør (M) AB Tårnby (1) Dragør Bk 6-2
986140
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Hvidovre IF's baner 0-3
986141
1 15-08-18
Kl. 18:30
Karlslunde IF (Øst 2) KB (Øst 1) Karlslunde Stadion UHT!
986142
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Stadion 0-3
986143
1 15-08-18
Kl. 18:30
MB (2) Næstved I.F. (Øst 1) MB's anlæg HHT!
986144
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:45
Borup IF (Øst 2) Herfølge BK (Øst1) Borup Stadion, kunstgræs 1-4
378659
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:45
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1) Solrød FC (Øst 1) Borup Stadion, kunstgræs 1-8
378647
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (3) Hundested IK (1) Karsemosegård 2-5
986137
1 16-08-18
Kl. 18:30
Jyllinge FC (M) FFB (Øst 2) Spraglehøj Idrætsanlæg 8-9
Runde 2
646665
Kampfakta
2 22-08-18
Kl. 18:30
Næstved I.F. (Øst 1) Nykøbing FC (Øst 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 5-2
646661
2 28-08-18
Kl. 18:30
FFB (Øst 2) LSF (Øst 1) Frederikssund Stadion 0-6
646662
2 29-08-18
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Vanløse (Øst 1) Jægersborg 0-14
646663
2 29-08-18
Kl. 18:30
HIK (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Kunst, HIK 1-2
646664
2 29-08-18
Kl. 18:30
Solrød FC (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Solrød Idrætscenter 1-3
646660
2 29-08-18
Kl. 18:30
Skovshoved IF (Øst 2) B 1903 (Øst 1) Gentofte Sportspark - kunst 1 1-8
646657
2 29-08-18
Kl. 18:30
Karlslunde IF (Øst 2) Fremad Valby (Øst 1) Karlslunde Stadion 1-5
646658
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
FC Roskilde (Øst 1) Slagelse B&I (Øst 1) Roskilde Idrætspark 2-4
646668
2 29-08-18
Kl. 18:30
Hundested IK (1) FC Helsingør (Øst 1) Hundestedhallen 0-6
646669
2 29-08-18
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) Herfølge BK (Øst1) Ringsted Stadion 3-2
646670
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Dragør (M) GVI (Øst 1) Dragør Bk 0-11
646671
Kampfakta
2 29-08-18
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) BSV af 2016 (Øst1) Bagsværd Stadion 1-6
646672
2 29-08-18
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Øst 2) B93 (Øst 1) Himmelev Idrætspark 5-3
646666
2 03-09-18
Kl. 17:30
Værløse BK (1) AB (Øst 1) Værløse Stadion 1-14
646667
2 04-09-18
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Gladsaxe Stadion 1-3
646659
2 05-09-18
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 7-5
Runde 3
867738
3 12-09-18
Kl. 18:00
B 1903 (Øst 1) Vanløse (Øst 1) B1903 2-3
867739
3 12-09-18
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Himmelev Idrætspark 1-3
867743
Kampfakta
3 12-09-18
Kl. 18:00
Slagelse B&I (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Slagelse Stadion 0-1
867740
3 13-09-18
Kl. 18:00
LSF (Øst 1) AB (Øst 1) Smørum Idrætscenter 3-1
867737
3 13-09-18
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) GVI (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs 7-6
867742
3 16-09-18
Kl. 11:00
Næstved I.F. (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg 2-4
867741
Kampfakta
3 19-09-18
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst 1) BSV af 2016 (Øst1) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs 6-5
867736
Kampfakta
3 19-09-18
Kl. 18:00
Fremad Valby (Øst 1) Vallensbæk IF (Øst 1) Valby IP, tribunen 1-5
Runde 4
401858
4 02-10-18
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) LSF (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs 0-1
401857
4 04-10-18
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (Øst 1) Vanløse (Øst 1) Brøndby Stadion 6-2
401860
Kampfakta
4 25-10-18
Kl. 18:30
FC Helsingør (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Pedella Park Kunstgræs 11-12
401859
Kampfakta
4 10-11-18
Kl. 10:00
Vallensbæk IF (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter 4-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 28. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK

Der påsættes dommere fra 2.runde

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00