Ungdomspokal U19 Drenge (00-01) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
353750
Kampfakta
1 05-09-18
Kl. 19:00
Tuse IF (1) Herlev IF (1) Tuse Kunstgræsbane 0-6
Runde 2
353788
2 11-09-18
Kl. 17:45
Karlslunde IF (1) Holbæk (Division) Karlslunde Stadion, Kunstgræs 2-3
353783
Kampfakta
2 11-09-18
Kl. 19:00
Nyråd IF (2) Slagelse B&I (Øst 1) Stensved Stadion 1-17
118108
2 11-09-18
Kl. 19:00
Dianalund IF (M) Hvidovre IF (Division) Dianalund Stadion 0-9
358710
Kampfakta
2 12-09-18
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK Vallensbæk IF (Mester) Virumgård kunstgræsbane 2-1
118114
2 18-09-18
Kl. 19:45
Herlev IF (1) Vipperød BK (1) Herlev Stadion Kunstgræs 1-3
358708
2 19-09-18
Kl. 18:00
Vestia (Mester) KFUM (Mester) Kunst, Bavnehøj IA 4-1
353787
2 19-09-18
Kl. 18:30
Ringsted IF (1) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Ringsted Stadion Kunstgræs 0-4
358712
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:15
Glostrup (Øst 2) Vanløse (Øst 1) Glostrup Idrætspark 7-8
358713
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) FA 2000 (Øst 2) Hedehusene idrætspark Kunstgræs 0-8
358714
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
Svogerslev BK (1) Amager Elite (Øst 1) Lillevang Idrætscenter kunst 0-4
358711
2 19-09-18
Kl. 19:30
B 1903 (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, B1903 4-2
118107
2 19-09-18
Kl. 19:30
Husum Bk (1) Skovshoved IF (Mester) Kunst, Husumparken UHT!
353789
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
FB (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej 1-3
353790
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
Humlebæk BK (1) Avarta (Øst 2) Humlebæk Stadion Kunstgræs 1-4
353791
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
Slangerup & Omegn IF (1) Frem (Øst 1) Slangerup Stadion 1-13
118112
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
Ballerup BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) Top Danmark Hallen, kunstgræs 3-4
118113
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
Lundtofte Boldklub (1) LSF (Øst 1) Lyngby Stadion Kunstgræsbane 1-3
118110
2 19-09-18
Kl. 19:30
Allerød Fodbold Klub (Mester) AB (Division) Allerød Idrætspark Kunstgræs HHT!
353784
2 19-09-18
Kl. 19:30
Vemmelev SGI (Mester) FC Helsingør (Division) Vemmelev Kunstgræs HHT!
353785
2 19-09-18
Kl. 19:30
AB Tårnby (2) Skjold (Mester) Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 0-3
353786
2 19-09-18
Kl. 19:30
Albertslund IF (Mester) FC Roskilde (Division) Albertslund Stadion Kunstgræs 2-3
353776
2 19-09-18
Kl. 19:30
Vordingborg IF (Øst 2) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Kunst "Panteren" HHT!
118860
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:30
Bagsværd BK (Mester) Raklev GI (Mester) Bagsværd Stadion Kunstgræs 0-2
118861
2 19-09-18
Kl. 19:30
GVI (Øst 1) HIK (Division) Kunst, GVI. Nymosen 1-3
118109
2 19-09-18
Kl. 20:00
Solrød FC (Mester) Hillerød Fodbold (Mester) Solrød Idrætscenter kunstgræs 4-1
118115
Kampfakta
2 25-09-18
Kl. 19:00
TFC Odsherred (Mester) Næstved (Division) Vig Idrætscenter 0-1
358709
2 26-09-18
Kl. 19:00
Værløse BK (1) HB Køge (Division) Værløse Stadion Kunstgræs 0-3
Runde 3
554921
Kampfakta
3 02-10-18
Kl. 19:00
Avarta (Øst 2) Frem (Øst 1) Espelunden Kunstgræs 2-1
554965
3 02-10-18
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK B 1903 (Øst 1) Virumgård kunstgræsbane 1-6
554969
3 03-10-18
Kl. 19:00
Solrød FC (Mester) AB (Division) Solrød Idrætscenter kunstgræs HMH
554973
3 03-10-18
Kl. 19:00
Raklev GI (Mester) HIK (Division) Røsnæshallen Kunstgræs 0-9
554919
Kampfakta
3 03-10-18
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Holbæk (Division) Lillevang Idrætscenter 3-0
554896
3 03-10-18
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) CM Arena 1-5
554971
Kampfakta
3 03-10-18
Kl. 20:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) LSF (Øst 1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs 1-2
554967
Kampfakta
3 04-10-18
Kl. 19:30
FA 2000 (Øst 2) Amager Elite (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej 5-6
554897
Kampfakta
3 09-10-18
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) FC Helsingør (Division) Slagelse Stadion Kunst 6-7
554968
3 10-10-18
Kl. 19:00
Husum Bk (1) Hvidovre IF (Division) Kunst, Husumparken 1-5
Runde 2
118111
Kampfakta
2 10-10-18
Kl. 19:30
FFB (Øst 2) Skjold Birkerød (Øst 2) Frederikssund Stadion Kunstgræs 5-2
Runde 3
554898
Kampfakta
3 23-10-18
Kl. 18:00
Skjold (Mester) FC Roskilde (Division) Kunst, Ryparken 3-7
554920
Kampfakta
3 23-10-18
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst 1) FC København (Liga) Greve Idræts Center Kunstgræs 0-5
554966
Kampfakta
3 23-10-18
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, Vanløse I P 0-6
554922
3 24-10-18
Kl. 18:00
Vestia (Mester) HB Køge (Division) Kunst, Bavnehøj IA 1-4
554972
3 24-10-18
Kl. 19:00
Vipperød BK (1) Næstved (Division) Tølløse Kunstgræsbane 1-5
554970
Kampfakta
3 25-10-18
Kl. 19:30
FFB (Øst 2) Lyngby (Liga) Frederikssund Stadion Kunstgræs 1-2
Runde 4
880354
4 31-10-18
Kl. 18:00
Amager Elite (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Sundby Idrætspark 1-10
877561
Kampfakta
4 31-10-18
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) FC Roskilde (Division) Lillevang Idrætscenter 1-4
880355
4 31-10-18
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) AB (Division) Avedøre Stadion Kunstgræs 3-1
880356
Kampfakta
4 07-11-18
Kl. 19:00
LSF (Øst 1) Lyngby (Liga) Smørum Idrætscenter 2-6
880353
4 07-11-18
Kl. 19:00
B 1903 (Øst 1) HB Køge (Division) B1903 1-2
880352
4 15-11-18
Kl. 19:00
Avarta (Øst 2) FC København (Liga) Espelunden Kunstgræs Resultatformidling
877560
4 21-11-18
Kl. 19:00
FC Helsingør (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Helsingør Idrætspark Kunst Resultatformidling
880357
4 21-11-18
Kl. 19:30
Næstved (Division) HIK (Division) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2018, kl. 20:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.